Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akitáról vélemény/ tapasztalat?

Akitáról vélemény/ tapasztalat?

Figyelt kérdés
Sziasztok mik a véleményeitek és tapasztalaitok az Akitáról?

2013. ápr. 12. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Az egyik legmakacsabb kutyafajta. Csak akkor vállald be, ha teljes mértékben falkavezér tudsz lenni. Az Akita pont az a fajta kutya, akinél nem lehet félvárról venni a dolgokat és neki egy erőteljes falkavezér kell akit követhet. Jó persze ez a többi kutyánál is igaz, de az Akitánál még jobban. Ebben a kutyafajtában jobban megtalálható a farkas mint pl a labradorban(most csak mondtam egy kutyafajtát). Ebből kifolyólag nem igazán igényli az emberek társaságát. Úgy értem, hogy míg egy labrador odamegy az emberhez mert imádja őket, addig az Akita elkerüli és nem igényli hogy simogassák.
2013. ápr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szintén japán fajta (de vadászkutya) a shiba. Imádja a gazdáját, játékos, kiváló jelző- és házőrző kutya. Közepesnél kisebb, hasonlít az Akitára. A vöröses-aranyszínűek a legszebbek. Ismerek ilyen kutyát. [link]
2013. ápr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia eben a videóban elmondják az akita tulajdonságait :)

[link]

2013. ápr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Yukióóóó ***** válasza:
ne haragudj ELSŐ de egyáltalán nem értek veled egyet semmiben !!!! az akita családi - kutya nagyon jól tudja ki tartozik a családhoz és rajongásig szereti őket ,még hogy nem igényli , most , h ezt a pár sort írom is itt a feje az ölemben , h simogassam mert a reggeli első simi az jár neki és ezzel tisztában van , igen lehet , h makacs de tanítás kérdése az egész !! lehet neked nem volt az éltben akitád nekem ő már a második és tudom , h a kettő fajta között az amerikai és a japán között is óriás a különbség !!! és neki teljesen mindegy , h a wc-n ülök akkor is benéz v a kertben gyomlálok ott fekszik mellettem v épp a házat festjük ő ott van a seggünkben , imád autókázni jönni velünk mindegy hová csak velünk lehessen !!! az amerikai nekem kanom volt 13 évig volt velünk ő sokkal önállóbb nem ilyen bújós volt , kevesebbet ugatott ,de akkor mindenki hallotta és akkor baj is volt ha ő hallatta a hangját ! tehát az akita egy ilyen kutya jobb ha tudod ha ilyet szeretnél !!!
2013. máj. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok!


Nem mondtam, hogy milyen fajta Akitáról beszélek, nem tudom honnan vetted ezt. De ha már itt tartunk, akkor a japán Akitáról beszéltem, és hidd el, igaz amit leírtam. Akiták között is van különbség, nem csak nevelés kérdése az egész. Minden kutyának más a személyisége. Te is írtad, hogy az Amerikai Akita, nem annyira bújós. Tessék, te írtad nem én, épp ezt mondtam én is, függetlenül attól, hogy melyik Akita fajtáról beszélünk.


De akkor tisztázzuk és ezt veheted kedves kérdező egy egyértelmű válasznak is: Minden kutya olyan lesz amilyennek neveled. Ha kiskora óta nálad nevelkedik, megszokja az embereket akkor valószínű, hogy nagyon emberbarát és bújós lesz a kutya. Viszont ha hónapokig csak falkában él a kutya és utána onnan szakítják ki, elviszik, akkor az a kutyus kicsit "magának való" lesz mivel nem emberek között nevelkedett a kezdetektől!


És hidd el, neveléstől függetlenül, az Akita egy makacs fajta, de attól még meg lehet nevelni.

2013. máj. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A japán shiba is nagyon makacs tud lenni, még ha keverék, akkor is. Viszont bújos és szeret ott lenni mindig, ahol a gazdi van.
2013. máj. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!