Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mégis mit csináljak? .

Ilyenkor mégis mit csináljak? .

Figyelt kérdés
Labradorom van, most lesz 2éves májusban. Van egy sziklás kertünk a ház és a kerítés közt. Ez egy kisebb, kb. 40-50centis kerítéssel el van kerítve, de mivel a szomszédba van egy szuka labrador, meg a sziklás kertből szokott kinézegetni az útra, ezért mindig itt van. Elkezd ásni, állandóan marja a kerítés beton részét, trappol...elég hangosan... És néha nagyon engedetlen...Pl.: elkezdek vele játszani, eldobom neki a játékát, hozza vissza, már a 2. eldobásnál érte se megy...lefekszik és sza*ik az egészre...és ilyenkor bármit mondok neki, nem csinál semmit.

2013. ápr. 12. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Megtanítod neki, hogy nem mehet a kerítésen belülre.

Gondolom, kissé túlsúlyos a kutya, azért nincs kedve játszani veled. Ha még a csípője sem az igazi, akkor jogos a fekvés.

2013. ápr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A múltkor voltunk berakatni a chippet, kértünk egy alapos kivizsgálást, és aztmondta a doki, hogy teljesen rendben van. Amúgy meg rászoktam szólni, néha elég dúrván is, hogy értsen belőle, de amint becsukom az ajtót, már egyből ott van...
2013. ápr. 12. 21:36
 3/5 anonim ***** válasza:
A játék lényege hogy élvezze a kutya.. ha nem élvezi akkor az nem játék :)
2013. ápr. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy neveletlen kutya ő,akinek a szemében semmi tekintélyed nincs.Elég sok ilyet láttam már,a kutyu alapvetően barátságos,de megy a maga feje után.A mãsik probléma pedig az,hogy fizikailag nincs lefárasztva,ezért saját maga próbálkozik ezzel ás,futkos.A lefárasztás hiánya még frusztrációt is okoz a kutyánál,ezért furcsa viselkedések is megjelenhetnek nála.Mindez pedig a párzási időszakban fokozódik.Minimum mozgasd le naponta,futtasd például.A kert nem elég egy kutyának.Emellett nem ártana elmenni egy suliba,hogy megtanuld kezelni az ebet.
2013. ápr. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Ma 7-től 9-ig elvittem a határba, hogy fusson egy kicsit. De amikor találkoztunk valakivel és megálltunk beszélgetni 5percre, ő egyből ugrált volna rá...játszani akart. de mivel nem 5kg-s a kutya, így simán elborítja az embert, és még baleset is lehet belőle...Ilyenkor rászólok, lepisszegem és gyengén megcsípem az oldalát, ahogyan a "Csodálatos kutyadoki" c. sorozatban láttam. Néha beválik, néha nem. Most amíg mentünk az úton, jópárszor megelőzött, ilyenkor megfordultam, és addig csináltam míg szorosan a lábam mellett nem jött. És még az a gond, hogy amikor esetleg hátra megyek az udvarra, engem nem előz meg, a hátam mögött jön...de a többi család tag meg simán előreengedi, és rá se szólnak... és hiába mondom nekik, hogy ne engedjék előre, rám se hederítenek...
2013. ápr. 13. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!