Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám rendszeresen kap...

A kutyám rendszeresen kap enzimes fogtisztítót, mégis szuvas a foga. Mit kell ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

dentizahn nevű rágókát kap esténként, elvileg lebontja a szájában lévő ételmaradékokat így tisztítja a fogát és nem olyan büdös a szája. mégis szuvas az egyik foga. mit kell ilyenkor tenni?

köszi


2010. márc. 1. 16:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sztem állatorvos! van akk vmi a kutyád fogával... nem tom! kérdezd meg egy állatorvostól.
2010. márc. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mit kap enni a kutya, beleértve a nasit is?
2010. márc. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2010. márc. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Akiteki ***** válasza:
Amit Te is tenni szoktál, ha szuvas fogad van: Fogorvos. Kitisztítja, betömi.
2010. márc. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
száraz tápot én konzervet eszik. néha kap főtt kaját vagy napközben ezt-azt adunk neki mondjuk főzés közben, de ez kevésbé jellemző. édességet nem kap, elvétve előfordul, hogy mondjuk a yoghurtos poharat kinyalja, de ez ritka.
2010. márc. 1. 16:47
 6/14 anonim ***** válasza:
A legjobb fogtisztító rágókák a szárított marhabőrből készült préselt műcsontok szerintem. Vagy egy igazi marhalábszár csont. :D
2010. márc. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ne adj neki konzervet, csak száraztápot és főtt ételt.

A mesterséges, mű rágó bisszbasszok helyett pedig vegyél neki egy jó nagy lábszár csontot vagy velőscsontot, főzd meg, és azt add oda neki. Max. 100Ft kilója a hentespultban, de múltkor én 40Ft/kg-ért vettem.

Az én kutyámnál látványos a pucoló hatás, egyből látszik, hogy fehérebb a foga, miután elrágcsálta a csontot.

2010. márc. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia,

en azt olvastam sok helyen, hogy a konzerves kajak es eleve a puha allagu kajak rontjak a fogakat, mivel jol ratapadnak, nagyban hozzajarulnak a lepedekkepzodeshez, ami foginygyulladast, szuvasodast es a fogak elveszteset okozza.

Raadasul a konzerves kajaban es a hazikosztban nincsenek benne a tapanyagok a megfelelo aranyban. Ellenben a szaraztapokat tudomanyosan ugy fejlesztettek ki, hogy minden fontos anyag benne legyen. Mivel szaraz, ezek eleve tisztitjak a fogakat, illetve nem kepeznek lepedeket.

Azert ket szaraztap kozot is van sok kulonbseg, erdemes egy jobb minosegut valasztani, amit tenyleg szakertelemmel fejlesztettek ki es nem pedig a gazdik penztarcajanak megcsapolasara.

Persze az ilyen jominosegu tapok dragabbak, mint a tobbi, pont azert, amert annyi penzt oltek bele a fejlesztesukbe.

2010. márc. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
igen, de ő pincsi, szóval nem sokmindent csinálna egy lábszárcsonttal. vagy neki is jó?
2010. márc. 1. 17:10
 10/14 anonim ***** válasza:

Ja, es meg annyit hozza tennek, hogy van mar kutyaknak fogkefe es fogkrem, ha annyira elszant a gazdi. Az talan tobbet segit, mint az enzimes fogize.

De szufas foggal a dokit nem fogod meguszni sajnos. Rettentoen tud fajni, muszaj vele valamit csinalni.

2010. márc. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!