Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azok az emberek mért engedik...

Azok az emberek mért engedik szabadon a kutyájukat?

Figyelt kérdés
Sziasztok, csak engem kezd most már zavarni, h azok emberek engedik szabadon a kutyájukat, akiknek agresszív? Van egy ismerősöm és sétáltatta a kutyáját(Yorki) És egy ember egy iskola udvarában sétáltatta a kutyáit. Az egyik kutya kiszökött és megtámadta a pici yorkit. A kutya kirángatta hámból a kiskutyát és széttépte a kiskutya gyomrát egy szerencséje volt a kutyának, h a gazda jóban volt egy állatorvossal így az állatorvos este 9 körül megtudta menteni a kutya életét! Az ilyen emberek mért engedik szabadon a kutyájukat? Nekünk is van egy német juhászunk és nem minden kutyával jön ki jól(általában csak pórázon nincs jóba más kutyákkal). De mindig óvatosan engedjük el ő, ha elengedjük, ne hogy véletlenül valami bekattanjon neki és neki menjen más kutyáknak.

2013. ápr. 13. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Teljesen egyetértek veled! Én szerencsére még nem jártam így. De hála az istennek van póráz kötelezettség. De bevallom, én is néha elengedem, ahol senki sincs, pl. a falu határban van egy nagy füve telek, ott szoktam játszani vele. Mondjuk a Goldim nem túl agresszív.
2013. ápr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Nekem is egy Goldim van, nagyon "jófej", okos, kiegyensúlyozott kutya. Nem bánt senkit, de volt már párszor hogy megtámadták. Én az ilyen helyzeteket kihasználom arra, hogy nőhessek a kutya szemében, szóval azt a másikat jól gatyába rázom.:)Kutyaiskolát végeztünk kutyusommal, én segéd képzést, + nagyon sokat tanultam/taulok a kutyákról, és ezért én sem értem, hogy akinek passzív agresszív a kutyája, miért van szabadon. Az ilyen "gazdákat" fel kéne jelenteni!
2013. ápr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Mi az hogy egy ember egy iskola kertjében sétáltatta a kutyáit ? :/ ezt nem igazán értem. Milyen iskola? hol ? hogyan ?


Én addig nem engednék el kutyát amíg az picit is agresszív lehet más kutyákkal.. ezt ti is meg teszitek ahogy írtad.. sose tudhatod hogy mitől/mikor fog elkattanni.

2013. ápr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen embereket felkéne jelenteni!


a mi környékünkön volt egy csávó, egy staffi kutyája volt és állandóan elvolt engedve közben elég agresszív volt,volt már hogy kutyákra támadott és a kutyások a környéken összefogtak feljelentették az embert utána a kutyát csak pórázon sétáltatta , de 1 éve már el is költözött innen :D


ettől függetlenül sajnos elég sok agresszív kutyát engednek el itt :/


az én kutyám félelmből oda kap kutyáknak így én utcán el se engedem csak a parkban jól körül nézek,vagy van egy zöld terület a hév sínek mellett ott is elengedem, arra se járnak sokan illetve behívható ha meglát kutyát és hívom egyből jön is hozzám, megkötöm megvárom míg elmegy a kutyás addig szépen ül mellettem,amikor a kutyás messze jár újra elengedem..sose támadott meg kutyát,mert ha látok egyet behívom azzonal,amúgy meg nem fut oda soha kutyákhoz,mert fél tőlük és azért támad mert fél,de többnyire csak pórázon..májusba megyünk szocializálási tréningre :)



Nincs a gazdáknak felelősség érzetük vagy nem tudom..

2013. ápr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem is yorkim van, iszonyatosan okos, szófogadó, viszont marhára nem érdekli a többi kutya. De sokat sétálunk, így elkerülhetetlenek a találkozások. Kistestűekkel soha nincs gond, mindenkinek "köszön" farokcsóválva, és már megy is tovább. Nagytestűektől néha tart, de olyankor átjön a másik oldalamra, hogy ne kelljen vele összetalálkoznia. Szerintem nagyon jól megoldja a problémát.

De 4x már őt is megtámadták, és mind nagytestű volt :( 3 németjuhász, és 1 labrador. Szerencsére még soha nem volt belőle komoly baj, de olyankor iszonyatosan el tud szállni az agyam.

Egyszer volt egy olyan eset, ami nagyon megrázott...Este sétáltunk, és a hátunk mögött elkezdett utánunk rohanni egy németjuhász, póráz nélkül volt. A gazdája ordítva utána, kiabált, hogy vegyem fel a kutyámat. Gyorsan fölkaptam, és csak arra tudtam gondolni, hogy ki fogja tépni a kezemből. Amikor odaért a kutya, hátat fordítottam neki, és csak álltam földbe gyökerezett lábakkal. Ő meg morgott és hörgött, de nem bántott hála Istennek. A gazdája amikor odaért, elkezdett ordítani a kutyával, és nagyon megverte a pórázzal. Kértem, hogy ne bántsa.

Erre azt mondta ez az idióta, hogy "mindig ezt csinálja, és már 2 kistestű kutyát széttépett" Azt hittem a guta megüt...Nem elég, hogy a kutyáját nem tudta normálisan szocializálni, de ettől függetlenül képes póráz nélkül sétáltatni úgy, hogy a kutya még csak nem is hallgat rá, ha azt mondja, hogy álljon meg.

Ezeket én sem értettem soha :( Ha az én kutyámmal lennének ilyen problémák, sose merném elengedni.

2013. ápr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is ismerek ilyen kutyákat. De nagyon érdekes, hogy akik ide írnak a gyakorira, és bevallottan nagytestű kutyájuk van, azokat mindig a kistestűek "támadják meg". Én még egy emberről sem olvastam itt, aki bevallotta volna, hogy az ő kutyája agresszív a kisebbekkel. Szóval lehet, hogy ezek az emberek ezt nem is tartják problémának, hisz az ő nagy kutyájuknak a kicsivel szemben nem sok bántódása eshet. Épp ezért nem is érdekli őket sajnos.
2013. ápr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Az a baj, hogy az ilyen idióták miatt, akik az agresszív, neveletlen vagy szocializálatlan kutyájukat elengedik, vezetik be a kötelező pórázt. És pont ezért nem is lehet ellenkezni ezzel a törvénnyel addig, amíg az emberek többsége nem hajlandó megnevelni a kutyáját. Pedig csak az ilyeneket kellene büntetni, nem a normális gazdákat.
2013. ápr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Az ilyenek miatt kötelező a póráz!

Velünk ma a Margitsziget bekötő útján már kifele haladva történt: Argos már fáradtan pórázon, odarobban nagy kan vizsla nyakörv nélkül, keressük gazdit. Gazdi már az út túloldalán, kutyájára sem bagózva :O

Egyébként ilyen szitukat oldana meg az, ha vizsgával lehetne mentesülni a póráz alól, másokat meg SZIGORÚAN BÜNTETNI, főleg, ha így zavarják a többi embert!!!


"Kedves Ismerőseim!

Érdekes "pillanatot" sikerült látnom a mai napon a "Miért legyen kötelező a póráz használata??" témában...

Népliget. Tavasszal sétáló, "természet lágy ölibe kívánkozó" emberek:(kutyások/nem kutyások kategóriában...)

Nagypapának tűnő ember, unokának tűnő gyerekkel.

Rottweiler szukának tűnő rottweiler szuka - gazdával - póráz nélkül.

Rottweiler szuka 10-15 méterről meglátja nagypapának tűnő embert, unokával tűnő emberrel - és jól megugatja őket...(nem mindegy, az ember fiát milyen jellegű/fajtájú kutya ugatja meg!!)

Előbbiek - jól téve - állnak egy helyben, míg a

tulajnak tűnő ember közelebb ér, és elhívja a rottweilernek tűnő jószágot...(mi is megvártuk, míg eltávolodnak...)

Klassz.

Kérdéseim:

1) MIÉRT kell egy kutyának az embereket megugatnia/betámadnia????

2) MIÉRT akadnak ki a "kutyások", hogy - úgy tűnik - kötelezővé válik a póráz használata, köszönhetően az ilyen .......knak?


Sajnos inkább "köszönettel tartozunk nekik", hisz ezt nagy valószínűséggel nekik köszönhetjük!

Köszönjük.

Lehet hörögni, egyet nem érteni, stb. stb. stb. stb. ....

DE: KI örül, HA sétája közben "betámadja" egy-egy kutya???????"



[link]

Nem hiszem el...azért, mert a neveletlen malamut lovakra, a yorkie meg félelemből gyerekre támadt volna, ha szabadon van, nem MINDENKIRE kell előírni a pórázt...ezek a gazdák el sem hiszik, hogy a kutyát BÁRMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZT vissza lehet hívni...szánalmas!


Ezeket betartva, igenis van létjogosultság a póráz nélküli sétáltatásnak, JÓL NEVELT kutyának:

[link]


Argos-sal ma a Szent István parki kutyafuttatóban voltunk, ahol egy városi közösségi kutyás próbavizsga zajlott. Ezt tervezik kiterjeszteni egy igazi vizsgává, ami megmérettetné a kutyásokat, hogy alkalmasak-e arra, hogy póráz nélkül, mások zavarása és veszélyeztetése nélkül sétáljanak.

[link]


A rendezvény után a Margit-szigeten sétáltunk millió ember közt, rengetegen, annál is többen voltak. Sok-sok kutya, pórázon és szabadon. Nem volt konfliktus! Leszámítva a már emlegetett vizslát...gyerekesek jöttek kutyázni...

Flexiről engedtek el két palotapincsit ismerkedni a "nagy" kutyámmal: [link]


De azzal egyet értek, hogy rengeteg agresszív, behívhatatlan kutyát elengednek a pórázról, és ez a másik kutyásnak/kutyátlannak okoz problémát. Őket kellene nagyon megbüntetni...ismerősöm kis testű kutyája pl meghalt, mert egy HUSKY levadászta egy nagy zöld területen, amíg a gazdik a padon ülve trécseltek...felháborító!!!

De mindenképpen meg kellene különböztetni a normális, nevelt kutyásokat!

2013. ápr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pont úgy ahogy emberbe is van aki börtönbe van... mert nem hasznos a társadalomra nézve. Azért mert ők börtönbe vannak még nem mindenki oda való :)


Amúgy tud bárki bármit a szentistván parki rendezvény esetleges sikerességéről/kudarcáról ?

2013. ápr. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sikeres volt, szerencsére a hírekbe is bejutott, de sajnos ez semmit se fog változtatni a jelenlegi helyzeten. Úgy is bevezetik ezt a törvényt, mert így lehet pénzt szedni azoktól, akik képesek a kutyájukat póráz nélkül is kontrollálni. Sajnos első sorban erre megy ki az egész törvény.
2013. ápr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!