Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz engedelmességi vizsga a...

Póráz engedelmességi vizsga a gyakorlatban hogyan?

Figyelt kérdés
Azoknak szól a kérdésem, akik szeretnék, hogy engedelmességi vizsgával a kutya póráz nélkül közlekedhessen. Szóval a gyakorlatban ezt hogy gondoljátok. Szembe jön velem egy póráz nélküli kutya. Én honnan tudnám ezt, hogy az egy vizsgázott kutya, vagy csak egy kutya, akit szabadon engedtek? Mert azért az egyszerű járókelőnek is jó lenne tudnia, hogy mégis milyen kutya jön vele szembe...
2013. ápr. 13. 23:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Elviekben erről lenne egy papírkájuk, vagy akármijük, esetleg a chip adatai közé tárolják, és illetékes személy kérheti rajtuk ezt számon, te, mint mezei ember nem biztos. Szerintem mondjuk sokszor látszik már messziről, hogy az adott kutyánál át kell-e egyáltalán gondolni, hogy átment a vizsgán, mert van, hogy a kutya megy, amerre lát, mindenféle kontroll nélkül... Majd a gazdája jól megmondja, hogy húzza a pórázt, és neki ettől fáj a keze, ezért inkább elengedte.
2013. ápr. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Értelem szerűen kellene rájuk valami jól látható jelzés, mint ahogy a segítő kutyákon is van. A konkrét megoldás már csak technikai részletkérdés, ráér akkor kitalálni, ha valóban lesz ilyen vizsga. Ez egyelőre csak álom.
2013. ápr. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem tuti lennének ilyen biléták mondjuk (mi pl mikor megkaptuk az első veszettség elleni védőoltásunkat, akkor kaptunk ilyen sárga bilétát). xD De a hivatalos azonosításra a legcélszerűbb a chip adatbázisa.
2013. ápr. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha ilyen viszgát bevezetnének, akkor azt is elvárnám a hatóságoktól, hogy ellenőrizzék a meglétét és a rendszegőket, mert akkor is ez az érdekem ha kutyás vagyok. Tudod kutyákat sokkal gyakrabban támad meg egy másik mint embereket és én sem akarom, hogy az én kutyámat bántsák. Azon kívül lehetne mondjuk valami jelzés rajtuk amit mindenki ismer, hám, nyaköv, vagy biléta. A nővérem kutyájának 10-15 évvel ezelőtt bilétája volt arról, hogy valamilyen engedelmes vizsgát letett. Illetve ahol oly nagy tömeg van ott úgysem engedném el a kutyámat, mert teljesen felesleges, úgyis végig láb mellett kell menetelnie, ilyenkor sokkal egyszerűbb pórázra venni.
2013. ápr. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Hát, azért szerintem a jól látható jelzés a kutyán csak hámmal megoldható, a rendszeres hám hordás meg sok kiállításozó kutyának nem megfelelő - én tutira nem tenném fel a kutyámra.
2013. ápr. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 sippara ***** válasza:
75%
Szerintem aki fontosnak tartja, hogy póráz nélkül sétáltathassa a kutyáját, és ezért vizsgázni is képes, az hajlandó lenne beruházni valami bilétára, vagy kendőre, vagy akármi másra is - persze ezeknél megint ott az esély, hogy hamisítják...
2013. ápr. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
Én is kiállításozom a kutyáimmal, akik hosszúszőrűek és télen minden éjszakai sétánál rajtuk van a hám. Az a napi 2 óra nem látszik meg a szőrükön.
2013. ápr. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szerintem elsősorban valami tényleg jól látható dolog kellene rájuk, amit nem lehet annyira könnyen hamisítani, pl mint a vakvezető kutyák hámja, mert az lenne a lényeg, hogy aki szembe jön, lássa messziről, hogy attól a kutyától nem kell félnie. Tényleg érdemes elgondolkodni a szembejövő kutyás/nem kutyás emberek érdekein is, szerintem.
2013. ápr. 14. 08:43
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Olvastad a vizsgához tartozó etiketett? Igazából egy ilyenk kutyától biztosan nem kell félni, ha messziről látod, hogy jön szembe, mert a gazdája úgyis láb mellé hívja, messziről meg nem látod, hogy pórázon van láb mellett, vagy anélkül. Szerintem a felelős kutyatartásnak az az alapja, hogy eleve úgy közlekedek a kutyával, hogy a szembejövőben fel se merüljön, hogy félni kell tőle. Nekem pl. van egy olyan vezényszavam is, hogy ott fekszik, hogyha mondjuk a sarkon befordul valaki váratlanul, akkor se adjak okot arra, hogy féljen. Elég félelelmetesen néz ki a kutyám, de sosem fordult elő, hogy megijdetek tőle, inkább mosolyogni szoktak, mikor tőlem 15 méterre lefektetem, hogy nyugodtan elmehessenek mellette, és megdícsérnek, hogy milyen okos.
2013. ápr. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Én alapnak tartom, hogy ha póráz nélkül sétálunk (tehát szinte mindig:D) vagy szorosan mellettem jön (erre a vezényszó az itt jössz), vagy max. az 5 m-es körzetemben bóklászik. Utcán nem engedem magamtól távolabb, egyrészt a járókelőket zavarhatja, másrészt nagyon zsákmányos, és baromi hamar bekapcsol a vadászösztöne, és 20 m-re még nem biztos hogy le tudnám tiltani egy macskáról.

Egyébként jó lenne ha ezt ellenőriznék, és a bilétát is támogatnám, valami jó feltűnő színben.

2013. ápr. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!