Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek arról, ami ebben felmerül?

Figyelt kérdés
Hogy kistestű kutya után ne kelljen fizetni, a nagytestű után meg igen? [link]

2013. ápr. 14. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jogos.. bár ne test alapján legyen megítélve.. hanem ha ölbe utaztatod akkor ne keljen mondjuk.


Miért jogos? mert ölbe egy kisebb kutya nem foglal plusz helyet akkor mért is kéne fizetni érte?

2013. ápr. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Jah el se olvastam :D az oltási könyv cipelgetése egy baromság adni kell az ellenőröknek egy chip leolvasót azt jól van..... a közteresekkel ellenőrökkel meg a postai dolgozókkal amúgy nem lehet vitatkozni mert kaptak egy pici hatalmat és mindegyik azt hiszi hogy akkor ott most ő az isten ^^
2013. ápr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
de Diesel, hiába van nála chipleolvasó, érdemleges adatot csak az állatorvos tud megnézni, vagy rosszul tudom?
2013. ápr. 14. 10:45
 4/10 A kérdező kommentje:
ennyi erővel, ha egy osztály megy kirándulni, és több nagytáskájuk van, mint ami elfér a fenti tartóban, akkor az, akinek a földön van a táskája fizessen érte plusz díjat?:)
2013. ápr. 14. 10:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez hülyeség. Maga az élőállat szállítás bénán van megoldva. Példa: 5 hetes kiskutyát mentettem meg, és utaztam vele 200 km-t, hogy egy olyan emberhez kerüljön, akinek van kapacitása szakszerűen ellátni egy ilyen kicsi kutyát, mert a helyi menhely ezt nem tudja megtenni. A kutya végigaludta az utat és egy szállító boxban volt, amit az ölemben tartottam, mégis ki kellett fizetnem a kutya jegyét. De ha a boxban macska lett volna, vagy egy kiscsibe, akkor erre nem lett volna szükség. Ennek mégis mi értelme van? Miben más egy kutya szállítása, mint mondjuk egy görényé, vagy bármilyen más állaté.

Szerintem egyáltalán nem korrekt, hogy csak a kutyák után kell fizetni. Vagy fizessen minden állatot szállító, vagy senki. Az meg egyenesen szívatásnak tekinthető, hogy csak a nagykutyások fizessenek. Szerintem ez teljességgel igazságtalan. (Arról nem is beszélve, mikor a nyáron kint 40 fok van, a vonatban meg 50 és a kutyának szájkosárban kell ücsörögnie 3 órán át, amitől még lihegni sem tud rendesen.)

2013. ápr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

arra nekem se válaszolt értelmesen a máv, amikor megkérdeztem, hogy mi a különbség abban, hogy egy kutyát vagy egy macskát viszek szállítóboxban. Annyit mondtak, hogy mert az kutya.

Mi ezért használunk szájszíjat szájkosár gyanánt, mert abban tud lihegni, nem harapnak és a kaller látja, hogy legalább van rajtuk valami. De az, hogy azért, mert neki a kis bichonkája elfér az ölében ne kelljen érte fizetni, kicsit túlzásnak tartom.. a 15kilós beaglet is feltudom venni az ölembe, akkor nekem se kelljen utána fizetni? érted.. Addig örüljön, amíg a kutyajegy nem teljes árú..

2013. ápr. 14. 11:45
 7/10 anonim ***** válasza:

Leolvasni ugye a chip számot tudja mindenki mert magán a chipen semmi nem található. A számhoz kötött adatok azok amik infot szolgáltatnak. Nem tudom hogy pontosan mik tartoznak a publikus adatok közé, de az hogy van e épp aktuálisan veszettség oltása a kutyának az biztosan.. nem igazán sért meg semmilyen személyi jogomat hogy bárki tudja hogy be van oltva a kutyám.


Amúgy pont ezt mondtam, ha az öledbe tud ülni egy kutya.. (azaz kb 20kiló alatt van) akkor mért kéne neki jegyet venni? A szállító boxos dolog amúgy csak lehúzás.. nem nagyon van értelme. az meg hogy nem mindegy mi van a dobozban... nah ez csak magyarországon fordulhat elő :D

2013. ápr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Amennyiben a keresés eredményes, akkor megjelennek az állat alapvető adatai (chipszáma, neve, fajtája, faja). További adatokhoz (pl. a tulajdonos adatai) azonban csak az oldalra belépési jogosultsággal rendelkező állatorvosok férhetnek hozzá! Ha Ön ezeket az adatokat szeretné ellenőrizni, vagy módosíttatni (pl. lakcím, vagy telefonszám megváltozása miatt), javasoljuk, keresse meg állatorvosát, és kérje a segítségét!



nem lát semmit a kaller ami lényeges lenne neki.

2013. ápr. 14. 12:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Diesel! az oltás pont nem nyilvános.
2013. ápr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondtam hogy nem tudom :) de hogy mért nem nyílvános azt senki nem fogja elmagyarázni nekem.
2013. ápr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!