Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyomkövetés mennyire rondít...

Nyomkövetés mennyire rondít bele a kutya élelemmegtagadásába?

Figyelt kérdés
Elég kemény munkám van benne, hogy a jelenlétemben a kutya megtagadja az élelmet, most olyan 90 %-os. Viszont elkezdtük a nyomot kajával, és gondolom ez meg fog látszani a kajamegtagadásán is. Nem akarom máshogy a nyomot, mert szerintem kajcsival lehet a legszebben és legkönnyebben megtanítani neki ezt a munkát (a saját kutyámról beszélek, másnál nem tudom, hogy működik). Mik a tapasztalatok?

2013. ápr. 14. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Mikor elkezdtünk nyomolni, azonnal abba maradt az élelemmegtagadása. Onnantól kezdve felevett földről is mindent, amit talált. El kellett telnie egy jó időnek, mire sikerült elérnem, hogy különválassza a gyakorlást a szimpla sétától. Vezényszót vezettem be arra, hogy feloldjam a talált élelem megtagadását. Egy jó fél évig különösen figyeltem arra, hogy a nyomszárakon a jutalomfalat előtt mindig szóljak neki. Ma már nincs gondunk ezzel, mára tökéletesen alkalmazkodik az adott szituációkhoz, nem kell szólnom sem.
2013. ápr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! A 'szimat' és a 'keresd' vezényszó elég feloldásnak? Az oktató azt mondta, hogy így esik le neki, hogy most feladat van, és ezért ha ezt mondom, tudja, hogy most ehet a földről.
2013. ápr. 14. 12:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Mindig azonos "rituáléval" kezdj el nyomkövetni. Kutya ki, hosszú póráz rá, lábhoz, bevezető szakaszon lassan, katlan előtt ül. és egy jutalom kézből. aztán kiadod a keresd vezényszót, és mehet katlanozni. ha mindig igy gyakorolsz vele, akkor meg fogod látni, hogy már a hosszú póráz, illetve a katlanjelző láttán a kutya bekapcsol. Viszont amit előző irt, az elég nagy butaság, miszerint a kaja előtt szól a kutyának, mert az a cél, hogy a kutya önállóan oldja meg, és ne a szemét hanem az orrát használja.
2013. ápr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az elején még szólni kell minden kajánál, hogy keresd, nekünk így mondták, hogy összekapcsolja a kereséssel a földön szimatolást.
2013. ápr. 14. 14:26
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen de amíg nem érti a "keresd" szót addig nem is rakunk nyomot a kutyának, max csak katlant. Azzal hogy mindig mondod neki hogy "keresd" a jutalomfalat előtt csak magadat csapod be, ugyanis nem fog az orrával keresni a kutya hanem azt fogja várni mikor szólsz neki, hiszen mindig a vezényszó után lesz a falat. Ez sokáig nem is észrevehető dolog, de mikor majd kevesebb jutalmat raksz le nem fog normálisan menni a nyomkövetés.


A kérdéshez visszakanyarodva igaza van 3-as hozzászólónak, legyen meg a "bekapcsolás" nyomkövetés előtt és meg fogja szokni a kutya, utána lehet folytatni az élelemmegtagadást.

2013. ápr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezzel szerintem nálunk nem lesz gond, mivel neki alapból mindig lent van az orra. Vadászkutya keverék, és az orrával lát. Na majd kiderül:)
2013. ápr. 14. 15:02
 7/11 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ezt úgyis szokták csinálni, hogy nem raknak le élelmet, hanem csak a végén tálban kissé beleásva a földbe.


A nyomszáron pedig húst húznak végig a szaga végett. Azért, hogy a kutya ne zabáljon munka közben.

2013. ápr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Régebben nem is raktak, de mai szemlélet szerint van a nyomban jutalom(most nem részletezném ha nem muszáj), persze ennek is megvannak a fokozatai hogy, mikor, hová, mennyi jutalomfalatot raknak.

Persze a régebbi módszer is működik, szóval nem leszólni akarom de vannak nála már hatásosabb változatai.

2013. ápr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 zsuzsabazsa ***** válasza:

Én kajával sosem tanítottam.

Mégis örömmel kereste és jelezte a tárgyakat.

2013. ápr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kinek a pap, kinek a papné.
2013. ápr. 18. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!