Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó érvek húgom meggyőzésére,...

Jó érvek húgom meggyőzésére, hogy ő is hozza a kutyáját a szocializációs tréningre?

Figyelt kérdés

Van nekem is egy kutyám és húgomak is, az enyém már 11 éves és elakarom vinni szocializációs tréningre félelem miatt támad kutyákra.Húgom kutyáját(most 2 éves) már 3 hónapos korától sétáltatuk MINDEN kutyához oda engedtük,kicsihez nagyhoz,egy staffi volt a legjobb haverja :D aztán 7-8 hónapos kora körül egyre többször ugatott a többi kutyára,gondolom átvette az én kutyám viselkedését mi szerint minden kutyát megugatunk..mostanra minden kutyát megugat :(

Van 3 kutya akikkel napi szinten találkoztunk/találkozunk velük nagyon jól elvan,de a többivel nem..illetve ami érdekes,hogy ha több(5) kutya van ott és abból az egyik a 3 kutyabarát egyike akkor a többivel is remekül el van,de ha nincs ott egy kutyabarát se a 3 közül akkor támadja a többit,leállítani alig lehet,én a sajátomat letudom állítani,de húgom az övét nem..


májustól tervezem,hogy megyek szocializációs tréningre és mondtam tesómnak,hogy jó lenne ha ő is jönne,mert így mind 2 kutyát rendbe rakják,vagyis megmutatják miken kéne nekünk változtatni..de egyszerűen nem akar jönni..

fogalmam sincs milyen meggyőző érveket mondhatnék neki..


amitől félek,hogy oké ,hogy én eljárok a kutyámmal a tréningre,de ha itthon meg azt látja,hogy a másik kutya ugat ugyan úgy vissza veheti vagy legalábbis nagyobb esélyel átveheti ezt a rossz szokást újra..


májusig van időm meggyőzni,hogy jöjjön..de egyszerűen bolondnak tart meg ilyenek,egyszer azt hittem sikerül meggyőzni,de aztán ááá hagyuk ezt,vigyem én a sajátomat,meg foglalkotak a sajtá kutyámmal stb..:/


de én neki is akarok segíteni..


2 bichon

húgom 17 én 20 éves vagyok.


2013. ápr. 14. 12:50
 1/3 A kérdező kommentje:
*saját
2013. ápr. 14. 12:52
 2/3 anonim ***** válasza:
Mondd meg a szüleidnek, hogy kísérjenek el első alkalommal, majd a kiképzők megmondják nekik, hogy a másik kutyát is vigyétek el, ők rászólnak a húgodra, és meg van oldva a probléma.
2013. ápr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

na ebben a szüleimre nem számíthatok sajnos,mert én már rég elvittem volna a kutyámat,de a környéken csak fizetős volt ez a tréning és ők ezt nem akarták finanszírozni aztán nyílt egy új suli ahol ingyenes a foglalkozás..amúgy kb letolják magasról,hogy milyen a kutyák viselkedése mert mi sétáltatjuk nem ők...


de azért köszi:)

2013. ápr. 14. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!