Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a Westie...

Mi lehet a baja a Westie kutyámnak?

Figyelt kérdés

Most rendeltem csirkeallergiára gyógyszert neki, még nem adtam neki belőle. Szerintetek mi lehet a baja?A farka tövében nincs szőr, a bőre pedig barnás-lilás. A nemi szervénél és a hátsóján sincs szőr, és a bőr itt is barnás-lilás.. A hátát állandóan vakarja, több területen nincs szőr.. csak seb.. A képeket nézzétek meg, lefotóztam mindent


[link]

[link]

[link]

[link]



2013. ápr. 14. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:

nem biztos hogy csirke allergia


lehet bolha allergia vagy rühesség is. vagy más allergiás reakció...


egy orvos biztosat tudna mondani

2013. ápr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A legfontosabbat kihagytad. Mit mondott a doki? Alergia tesztett csinált? Mondjuk nállunk volt hasonló, bolha alergia volt.
2013. ápr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
az orvos azt mondta hogy bolha allergia, semmilyen teszttel nem támasztotta ezt alá.Amiket adott rá nem használ, ezèrt is gondolom hogy talán más.Mivel lehey megfürdetni?nem akarom hogy csípje a sampon..valami olcsòbb sampon ami erre való?Ha rühesség elleni szer nem marja mégjobban?
2013. ápr. 15. 13:50
 4/9 anonim ***** válasza:

Fürdesd meg normál samponnal, állat patikában vegyél 3 db neospomosan ampullát. Egy liter vízben old fel, majd öblítsd le vele a kutyát. Ezután már ne mosd ki a bundáját csak szárítsd meg. Egy hét múlva ismételd meg mégegyszer. A második kezelés után exspot cseppet rakj a nyakára, egy pipetát. Az exspotot 4 hetente ismételd meg. A megmaradt neospomosant készitsd el előírás szerint és fúj le mindent ahol a kutya tartózkodni szokott, ezt egy hét mulva ismételd meg.

Ne aggódj nem fogja csípni a bőrét, legalábbis nállunk nem csípte. Szimte megkönyebbült amikor fürdettük. Nállunk ez vált be legjobban a bolha alergiás kutyánál. Remélem tudtam segíteni.

2013. ápr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Ma fogom neki adni az elso allergia megszüntető készítményt.Ajánlották a neugranormonos babasampont, amit szintén kipróbálok.Akit érdekel ez a szer amit adni fogok neki, nyugodtan írjon rám.Majd a hatásait megírom.
2013. ápr. 19. 13:34
 6/9 anonim válasza:

a kékes bőr allergiára utalhat, de nem csak bolha, hanem csirke allergiája is lehet (a westie ezer dologra lehet allergiás, elég érzékeny fajta, ezért, ha nem múlik, érdemes tesztet csináltatni, bár nem olcsó


a miénk a csirkére allergiás, meg a bolhára allergiás, totál véresre vakarta magát, mire rájöttünk :( majdnem minden kajában van csirke-összetevő, esetleg egy ideig érdemes ezeket kerülni. A miénk Trovetet eszik, kb. 6 hét alatt jött rendbe.


egyébként babasampon jó lehet rá, ezt a kozmetikus mondta, mikor aligszőrös volt szegénykém.


Ja és ha bolhára, akkor a fekhelyét is kezelni kell, meg a lakást is.

2013. ápr. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
esetleg ekcema, borfereg vagy allergia...
2013. ápr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia!


Esetleg szörtüszőatka?AZ Én kutyusomnak is ilyen foltokban hullot a szőre (bár a bőre nem volt lila).Kapot rá promerisz duot és pár hélten belül rendbe hozta a szőrét! :)

2013. máj. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Az én kutyám is allergiás, de ennyire azért nem látszik, csak barnás-pirosas a hátsója.

Sajnos 20e forintom nincs allergia tesztre, ezért marad a tápcserélés :(

2013. jún. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!