Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Majus vege korul border...

Majus vege korul border colliet vasarolnek. Van valakinek olcsobb, Haztol vett bordere? Nem valami hires kennelbol? Nyilvan a kutyamra nem sajnalom a penzt de nem akarok csak azert venni egy 60-80 ezres kolykot hogy legyen torzskonyve.

Figyelt kérdés

Nekem megfelelnenek a 30ezres kutyak! Van valakinek ilyen? Mi a tapasztalat? Olyanok valaszat varnam akik nem olyan elfogultak hogy csakis hires kennelbol vasaroljanak. Ezelotti schnauzerem is 5000ft volt megis megvolt benne minden ami kell a fajtanak. A mozgas es hasonlo igenyeivel tisztaban vagyok, szandekosan ertelmes tarsat keresek akivel jol el lehetunk a sok szabadidomben es bent lakna.

Elore is koszi


2013. ápr. 14. 14:33
1 2
 11/17 sippara ***** válasza:
Akkor tessék érte kicsengetni az árát.
2013. ápr. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
73%

nem számít a törzskönyv = nem számít, hogy fajtatiszta-e

nem számítanak az eredmények = nem számít, hogy vannak-e border collie-ra jellemző képességei és külleme


de remélem az azért számít, hogy vannak-e szűrései... mert az még okés, hogy olyan kutyát akarsz, ami messziről (nagyon messziről) hasonlít egy kicsit a border colliehoz (arra is csak megjelenésében) de az azért már csak érdekel, hogy egészséges-e, ugye? a bordereknél rengeteg öröklődő betegség van, a nagy többségre lehet szűrni, nézz utána ezeknek, és ha jót akarsz magadnak, akkor csak egészséges szülőktől vegyél kölyköt.

2013. ápr. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs mit titkolnod,miért ne mehetnének?Nem járnak minden nap a nyakadra.Sőt lehet,hogy amíg nálad van a kutya,egyszer se mennek.
2013. ápr. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem meg olyan baromságokat irsz kedves kérdezö, hogy neked nem való kutya egyáltalán, ha valaki fajtiszta kutyát szeretne fizesse meg az árát, a törzskönyvvel magadnak teszel szivességet és kiméled meg magadat a további egészen extrém költségektől. Nem egy közeli ismerös járt már pórul a 25-40000Ftos 'fajtatiszta' kölyök kutyákkal..a kiskutyák férgesek voltak, oltatlanok epilepszia, immunbetegség, hordozott szembetegség, diszplázia és minden egyéb kijött az egészségesnek tünö kicsiken, igy az orvosi költségek és a kiskutya ára már joval egy törzskönyves felett van.Arrol nem beszélve, hogy felnött korukra kaptam egy jopofa labrador, vagy goldi stb keveréket.. Szerintem ezzel nem éri meg játszani, mondván nem kell a törzskönyv ez egy nagyon primitiv hozzáállás. Ha nem számit, hogy fajtatiszta vagy sem akkor pedig tényleg egyszerübb menteni egy kutyát ezzel is megmentettél egy életet és nem támogattad a szaporitokat.
2013. ápr. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Amiket hirdetnek pl expresszen 50-60ezres torzskonyvesek azok mar jonak mondhatok.? Ha mar van torzskonyve?? Mert ugye ezt mondjatok lenyegnek
2013. ápr. 19. 12:19
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem a tk a lényeg, hanem a minőség. Hogy a szülők szűrései meglegyenek, tenyészszemléjük, legalább néhány kiállítási eredményük legyen és némi munka eredmény. A tk csak azt igazolja, hogy a szülők azok akik, hogy az ember, akitől veszed a kölyköt, nem ver át azzal, hogy más felmenőket mutat. Ha veszel expresszen egy szaporított, de tk-es kutyát, attól még nem biztos, hogy a kutya valóban border collie lesz, nem pedig egy olyan kutya, ami se temperamentumában, se ösztöneiben, se küllemben nem is hasonlít a fajtára.
2013. ápr. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A tenyésztőt is jól válaszd meg. Én vettem egy ilyen olyan szűrt szülőktől bordert mégis örökletes betegsége lett, gyenge az idegrendszere és elég lusta.
2013. ápr. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!