Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3hònapos kölyök kutyam...

3hònapos kölyök kutyam megkapot ( kigyómarás szerű seb) kicsit belém eresztete kicsi fogait. Elkellet volna mennem tetanuszra?

Figyelt kérdés
Abbol a 2 pont szerű kicsi sebből most valami sàrgàs fehér vàladék szivàrog. Én most folyékony betadinel kezelem ea elég? Bocsànat a helyesíràsért és Köszi a vàlaszokat!
2013. ápr. 15. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem.


Kis fertőtlenítő kellett volna rá, és kész.


A váladék lehet fehérvérsejt is meg genny is (nem írtad le, h áttetsző-e vagy sem). Ha az első, akkor no porblem, ha a második, akkor fertőtlenítsd le.

2013. ápr. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az nem fehérvérsejt, hanem vérszérum. :) A véralvadás következménye.


Mikor kapott meg? A genny képződéséhez kell 1-2 óra, de akkor már érdemes lesz orvosnak megmutatni.

2013. ápr. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
már tegnap este , de alig vérzett csak szivárgót a seb nem fáj. de honnét tudjam ,hogy genny e vagy nem ?
2013. ápr. 15. 16:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem tudod h néz ki a genny??????
2013. ápr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem , nem tudom hogy hogy néz ki a fehérvérsejt/vérszérum. amúgy már rág láttam gennyt is :) azt tudom hogy sárga a genny de a másik (fehérvérsejt/vérszérum) ?
2013. ápr. 15. 16:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Áttetsző, de enyhén sárgás szinezete van.
2013. ápr. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
akkor az lesz sztem meg ha gennyezne akkor fájna is nem ? meg most képzeld el egy 3 hónapos kutya fogazatát , annyira nem vészes de egy kicsit mély . tetanusz lappangása mennyi idő ?
2013. ápr. 15. 17:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz bajod, hidd már el....
2013. ápr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Összességében még ha a kölyök egész nap a földet túrja és a beleset után te is órákon keresztül a talajban matattál, még akkor sem fogsz tetanusszal megfertőződni. Kutya harapásnál esetleg vérmérgezéstől lehetne tartani, de ez még csak egy csöppség és mint írod, csupán felületi sérülés. Semmi bajod nem lesz.
2013. ápr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
már begyógyult kettő 3 ici pici rozsaszin pötty maradt utána. de azért még kenem. én elmentem volna tetanuszra de attól tartottam hogy kinevetnek hogy ezzel tetanuszra megyek vagy pedig ha kell hanem beadják és a se jó dolog sztem hogy az ember csak úgy tetanuszt kap.
2013. ápr. 15. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!