Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 3 yorki kutyánk. A legidős...

Van 3 yorki kutyánk. A legidősebben ma reggel furcsa jeleket tapasztaltam. Mi baja lehet? Nagyon aggódunk miatta. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Reggelente anyukám kiszokta engedni őket mielőtt megy munkába, mindkettő kiment kivéve a legidősebbet. 12 éves soha nem volt hálisten semmi betegsége, valahogy mindig megúsztuk, persze ezt lekopogom. Tehát reggel nem ment ki, feküdt a helyén és nem emelte fel még csak a fejét sem. Szóltunk hozzá, simogattuk de nem nagyon foglalkozott velünk. Gondoltunk arra, hogy hideg van és nem akar kimenni, de sokkal hidegebbe is kimerészkedett már. Utána ma egész délelőtt rajta tartottam a szemem. Nyugtalan volt, nem tudott egyhelyben maradni, a ház összes zugába lefeküdt de sehol nem maradt nyugton. Remegett, kicsit görbülve járkált, mintha a hátsó felét nehezebben vinné. Adtam nekik enni, azzal nem volt probléma, evett rendesen. Utána kicsaltam egy kicsit hátha űrít, mert ma még nem volt széklete. Délután vittük is a dokihoz, akitől kapott két szurit, fájdalomcsillapítót és hasonlókat, de nem mondott semmi konkrétat, hogy mi lehet a gond, csak annyit, hogy ha nem javul majd beszélünk...Ez kicsit sem nyugtatott meg minket. Azóta hazajöttünk, de most ahogy mászkált mintha egyre jobban nem tudna a lábain állni. Most jelenpillanatban szúnyókál. Ma még egyszer jönni fog a doki hozzánk, chippelni a másik két kutyát és akkor majd megnézi újra őt is. Valaki kutyusával voltak hasonló tünetek? Minden vélemény jól jön.

2013. ápr. 15. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Amit leírtál, az engem nagyon a bénulásra emlékeztet, ami kistermetű kutyáknál nagyon gyakori, főleg az idősebb kutyusoknál. Mennyit lépcsőzött, ugrált fel ágyra/kanapéra, bármire?
2013. ápr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vagy enyhébb agyvérzés...
2013. ápr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is bénulás.Nekem is yorkim volt csak ő 11 évesen lebénult majd 13 éves korában elpusztult.
2013. ápr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Firestorm ***** válasza:

Esetleg lehet szorulás a mienk is így görnyedten járkált és kiderült csak szorulása volt és amiatt görbült össze,kapott egy székletindítót és helyre jött.

És még egyszer volt egy olyan,hogy nem tudott a 2 hátsólábára egyáltalán ráállni,mint kiderült,becsípődött az ideg,kapott egy szurit (izomlazítót) és pár nap múlva újra a régi volt.


Mellesleg ezt soha nem értettem,hogy miért kell a gazdikat bizonytalanságban hagyni az állatorvosnak,ahelyett,hogy elmondaná,hogy Ő szerinte mik lehetnek a problémák,mire gondol.

2013. ápr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Firestorm!


Azért a gazdik se viszik túlzásba a kérdezést. Nem érdekli milyen gyógyszert kap a kutya, mennyit, az mire jó, stb....

2013. ápr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Firestorm ***** válasza:
60%
Én mindig faggatózok,hogy azért legyek már tisztában azzal,hogy mi kerül be a kutyám szervezetébe :)
2013. ápr. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A teraszunkról nyílik a bejárati ajtó ahova egy 5 fokos lépcső vezet fel, azt naponta többször is megjárta, sokszor viccelődtünk is hogy milyen jó kondiba van.

A doki első kérdése az volt, hogy tüzel-e a kutya, mert hogy az is lehet az oka, de kb február környékén tüzelt utoljára. Ő arra gondolt hogy gerincprobléma miatt mehet meggörnyedve. Lehet a szuriktól kicsit bekábult, azért nem bírt a lábain megmaradni, utána el is aludt. Most már jobban is mászkál. Az injekciókat a nyakába kapta. Adtunk most neki egy székletindító kúpot, hogy hátha szorulás is van a dologban. Azóta már próbálgatott egyedül is enni. Jobban néz ki, remélem minden rendben lesz és nem bénulásról van szó.

2013. ápr. 15. 17:36
 8/12 anonim ***** válasza:

Na ne már, miért bénulna le attól, hogy kistestű? Maximum az izületei mennek tönkre, ha sokat lépcsőzik, de az sem egyik napról a másikra jelentkezik.

Nekem sokkal inkább valami gyomorproblémára utal, ha begörbíti a hátát. Ha remeg, akkor fájdalmai vannak. Az mondjuk jó jel, hogy étvágya van.

Ha nem javul, akkor én elvinném állatkórházba hasi ultrahangra, vagy ahol nem csak ránéznek, és úgy nyomják bele a gyógyszert. Pláne úgy, hogy semmi konkrétat nem mond, ergo ő sem tudja, hogy mi baja lehet.

2013. ápr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nekem is ez volt az első gondolatom, hogy a gyomrával lehet valami, de 'elvileg' akkor fellenne puffadva a hasa. A doki azt is megnyomkodta neki, nem reagált sehogy hogy fájna neki, sőt még engem nézett hülyének hogy pánikolok, mikor elvileg a hasa az ő vizsgálata alapján rendben van. De persze ki tudja. A következő lépés mindenképp a hasi ultrahang lesz ha nem javul. A kúpnak hála volt széklete, és még este is jó étvággyal evett. Most pedig pihenget. Sajnos most mást nem tudunk tenni mint várni és figyelni rá, aztán ha nem javul rögtön futás a klinikára. Anyukám próbált pozitív maradni: amíg eszik és kakil addig nagy baj nem lehet. Kár hogy sajnos ettől még lehet baj.
2013. ápr. 15. 21:00
 10/12 anonim ***** válasza:

Talán érdemes lenne egy átvizsgálásra beáldozni. Nekem 6 éves yorkim van, és 2 évente csináltatok a Lehel úti állatkórházban egy hasi és szív ultrahangot, illetve a vérképét megnézetem. Mondjuk nem olcsó, 20 körül van, de ennyi belefér. Hála Istennek az enyémnek sem volt még semmi komoly baja, szóval ennyit befektetek az egészsége érdekében :)

Majd írj, hogy mi a helyzet a kutyusoddal, kíváncsi vagyok! És nyugi, biztosan nem lesz baja ;)

2013. ápr. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!