Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mennyire értetek egyet a...

Firestorm kérdése:

Ti mennyire értetek egyet a szájkosár használatával?

Figyelt kérdés
Én részben egyet értek vele,pl tömegközlekedésen,de az utcán abszolút nem,mert ha jön egy vad elengedett kutya és megtámadja az enyémet,akin szájkosár van akkor nem tudja magát megvédeni,már nem egyszer előfordult,hogy az Én pórázon vezetett kutyámnak valami elengedett kistestű eb neki akart ugrani és,ha az enyém esetleg szétkapja akkor még Én vagyok a szemét felelőtlen ember.Na meg persze,ha mindenki szájkosárban sétáltatná a kutyáját még akkor is ott vannak a kóbor kutyák...Nektek mi erről a véleményetek?

2013. ápr. 16. 09:06
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 Kaukázusim van, én rájuk rakom a szájkosarat mindig, de ez a szomszéd miatt van így, mert egy p*csfej, és így is jelentget minket folyton.xD Rendes bőr kosaruk van, ami nem zavarja őket (szerintem). De nyilván tömegközlekedésen alap dolog én úgy gondolom. Mondjuk én kisvárosban élek, itt rajtam kívül senkit nem láttam még kutyával sétálni... Így is kb hülyének néznek, h minek elvinni 2 ekkora kutyát (+a Tacsimat, akit senkise szokott észrevenni :P)

Én úgy vok ezzel a szájkosárral, h emiatt nem akarok újabb vitát senkivel, rendesen mozognak benne, na meg jártunk már úgy, h viccesnek találták, h a kutya után fordultak, és belemarkoltak a farkába... Akkora fülest adtam a kölyöknek, h sztem 1 hétig látszott a nyoma.

2013. ápr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet az emberekre bízni a döntést.. mi nap láttam hogy egy kutyát el kezdett gyömöszölni két gyerek a kutya gazdája meg még biztatta is a gyerekeket. Közbe a kutya meg halálra stresszelte magát..


Bkvn kötelező és pont, addig amíg nem utaztam bkvn én is ellene voltam.. Van egy jelenleg 43kilós kutyám akit direkt szöges bőr nyakörvben hannibálos szájkosárral vittünk hogy véletlen se simogassák meg.. Boldog boldogtalan olyan nyugodtan simogatja a kutyát hogy szép nézni.. persze a lehető leghírtelenebben és leg hülyébb helyeken. Amikor meg megjegyzem hogy megkérdezhetné hogy meg lehet e simogatni akkor még ők vannak megsértődve.


Nem beszélve arról hogy ha mondjuk fékez a busz és rálép valaki a kutyára, akkor még a legbékésebb kutya is fel léphet támadólag..

2013. ápr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Tömegközelekedésen egyetértek. Az utcán is egyetértenék, hogy szájkosarat kelljen viselni annak a kutyának aki olyan. Például ha lesz egy dobermannom, vagy ehhez hasonló munkakutyám akivel komolyan őrző-védőzni fogok, akkor szájkosarat fogok rá rakni forgalmasabb területen. Vagy a veszélyesnek minősített kutyákra. De az a baj, hogy ez senki nem fogja ellenőrizni meg megszabni. Az meg igazságtalan, hogy minden kutyának viselnie kelljen.

Amit leírtál, egyes helyeken, például errefelé, elég nagy probléma és nem csak szájkosár szinten. Tele van minden agresszív kóbor de leginkább kiszökött és/vagy irányíthatatlan kutyával. Általában nagytestűek. Na most a legtöbb ellen egy kisebb kutyának (nem olyan kicsi, az enyém pl 13 kg) akkor sem lenne esélye ha szájkosár nélkül lenne, tehát még a póráz is baj. Az én kutyám egyszer majdnem megölte egy másik mert pórázon volt és nem tudott védekezni. Szóval nem sok esélyt látok rá, hogy ez itt megvalósuljon.

2013. ápr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Diesel!

Az enyém nem harapós,lehet félreértettél,írtam,hogy se emberre se állatra semmire nem jelent veszélyt tökéletesen van szocializálva,itthon a patkányaimmal a törpenyulammal játszik,igaz a csincsillától fél,de az nem akkora gond.

Nekem is ez a gondom,hogy egy külterületi városban lakok és ahogy megy a Szentmihályi út a másik oldalon van egy elég nagy erdő és az tele van kóbor kutyákkal,amikről nem lehet azt elmondani,hogy hű de kedves kutyák,sokszor szöknek át ide és örömmel kergetnek meg embereket,kutyákat.1x az is előfordult,hogy a 2 barátom a fa tetején üldögélt pár órán át az erdőben egy kirándulás során,mert egy csapat kutya bekerítette őket és csak akkor voltak hajlandóak elmenni onnan amikor jött egy motoros.

2013. ápr. 16. 10:16
 15/29 anonim ***** válasza:

a jelenlegi szabályozással én is egyet értek, tömegközlekedésen legyen a kutyán, közterületen pedig a gazda döntése, hogy kell-e a kutyára.

az önvédelemről meg annyit, hogy ha jön egy másik eb támadólag, akkor még mindig le lehet venni a kosarat.

2013. ápr. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem harapós akkor nem kell rá szájkosár közterületen.. bárki bármit is állít.. Nekem a múltkor közteres szólt dunaparton, hogy hol a szájkosár. Nekem kellet felvilágosítani hogy már jópár éve nem kötelező..
2013. ápr. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Sokan nem látják át a helyzetet ezzel kapcsolatban,de látom itt sok embernek szerencsére egyezik a véleménye :)


Nem mindig van elég reakcióideje az embernek arra,hogy gyorsan lekapja a szájkosarat,főleg,ha az ember háta mögül bukkan fel a vad kutya és úgy nem élmény a séta,hogy állandóan magam mögé lessek.

2013. ápr. 16. 10:27
 18/29 anonim ***** válasza:

de ha neked nem harapós a kutyád, akkor mért érdekel a kérdés? :)


Amúgy elég kevés embert látok szájkosárral sétálni, ez nem olyan igazán nagy köz probléma.

2013. ápr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Azért érdekelt,mert régóta foglalkoztat,hogy csak nekem ennyire más a gondolkodásom ezen a téren vagy mások is így látják-e?:)

Meg hát alapból az emberekben sajnos félelmet kelt ez a fajta,ami nekem van és ezért némelyik annyira ellenszenvesem próbálja az emberbe beszélni,hogy márpedig csak azért is kell a szájkosár rá,mert milyen agresszív fajta és stb.Én magyarázhatom nekik,hogy ez mind neveléstől függ és egy csivava is lehet agresszív,ha nincs megnevelve,egyszerűen meg sem hallják az ilyenek.

Meg ugye,úgy vannak vele,hogy egy 22 éves nő semmit nem ért a kutyákhoz,sőt biztos nem tudja tanítani vagy kordában tartani.

2013. ápr. 16. 10:36
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyen. Barátnőm mondta hogy kivette a kutyákat egyedül sétálni. És a közteresek megkérdezték tőle hogy még is hogy tudja visszatartani a két kutyát. Mert ketten biztosan nehezebbek mint 100kiló. És ugye csak akkor lehet a kutyát sétáltatni ha vissza tudja fogni őket. nem tudom pontosan hogy van..


Erre barátnőm értetlenkedve kérdezte hogy mért kéne visszatartani őket nem akarnak ezek elmenni sehova amíg meg nem engedi nekik :D erre nem nagyon tudtak mit válaszolni :D

2013. ápr. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!