Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mennyire értetek egyet a...

Firestorm kérdése:

Ti mennyire értetek egyet a szájkosár használatával?

Figyelt kérdés
Én részben egyet értek vele,pl tömegközlekedésen,de az utcán abszolút nem,mert ha jön egy vad elengedett kutya és megtámadja az enyémet,akin szájkosár van akkor nem tudja magát megvédeni,már nem egyszer előfordult,hogy az Én pórázon vezetett kutyámnak valami elengedett kistestű eb neki akart ugrani és,ha az enyém esetleg szétkapja akkor még Én vagyok a szemét felelőtlen ember.Na meg persze,ha mindenki szájkosárban sétáltatná a kutyáját még akkor is ott vannak a kóbor kutyák...Nektek mi erről a véleményetek?

2013. ápr. 16. 09:06
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Teljesen jogos!Egy kutya,ha jól van nevelve és foglalkozva van vele,nem fog összevissza rángatni,húzni.Tudatlan sok ember sajnos...


Köszönöm mindenkinek a választ!:)

Mindenki kapott zöld kezet,kivéve valaki,mert Ő egy mindegy nem fejezem ki,hogy micsoda.

2013. ápr. 16. 10:45
 22/29 A kérdező kommentje:
*Vagyis az a négyzetjelű forma
2013. ápr. 16. 10:45
 23/29 anonim ***** válasza:

"Nem mindig van elég reakcióideje az embernek arra,hogy gyorsan lekapja a szájkosarat,főleg,ha az ember háta mögül bukkan fel a vad kutya és úgy nem élmény a séta,hogy állandóan magam mögé lessek."


ha olyan környéken sétálsz, ahol ez a veszély komolyan fennáll, akkor szerezz be paprika sprayt, ez mindenképp jobb megoldás, mintha a kutyádat hagynád verekedni... de azt is megteheted, hogy lazán teszed fel a kosarat. én pl elvből úgy teszem fel a faluban a kosarat a kau kanomra (azért használom, mert minden lakó fél tőle, egyébként nem harapós), hogy a fejen lévő csatot csak átdugom a lyukon, de a szíj másik végét már nem húzom át a karikán, így ha baj van, csak megfogom a szíj elálló felét és meghúzom, rögtön lekapcsol a kosár. de ha csak sétál benne a kutya, akkor a fején tartja. így rajta van míg keresztülsétálunk az utcán, és ha kiérünk a mezőre egy mozdulattal le tudom venni róla.

2013. ápr. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Igen igazad van erre nem is gondoltam.

Az enyémre,csak BKV-n megy a szájkosár,mert oda kötelező,viszont a paprika spray az jó ötlet,nagy kárt nem okoz a másik kutyában,de az biztos,hogy hamar vissza vesz az arcából és eltudunk onnan menni.

Köszönöm!

2013. ápr. 16. 10:58
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy sok kutyagazdinak az önkritikája a béka segge alatt van. Jó lenne, ha tényleg mindenki fel TUDNÁ mérni a saját kutyáját. De vagy nem tudják, vagy nem érdekli őket..


Szóval a törvény jó, de nem ártana egy kis önkritika minden kedves gazdinak, akinek nincs!

2013. ápr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jelenleg jól van beszabályozva a szájkosár használat törvényileg. Majd akkor lehetne azt feltételezni, hogy a gazda képes felmérni a kutyáját, ha magát a kutyatartást már egy előre leteendő vizsgához kötnék, addig nem.

Nekem az az elvem, hogy a kutyámat nekem kell megvédenem, mert ha ő védi meg magát, abból ő csak rosszul jöhet ki: megsérül vagy rásütik, hogy agresszív. Ezért nálam sétakor mindig van bot és spray, mert sajnos a környéken elég sok az önsétáltató ebzet.

2013. ápr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Szerintem egy normális ember meg tudja ítélni, hogy a saját kutyájára szükséges e tenni.

Nekem kistestű kutyám van, többször rákérdeztem már bkv-n, hogy kell e rá póráz, kell e neki jegy. Ok, mondjuk a szájkosarat nem kérdeztem, de az nekem olyan nevetséges lenne...holott tudom, hogy a kistestűek sokszor reagálnak rosszul, és odakaphatnak.

Na szóval, az enyém nyugodtan fekszik az ölemben, és állati boldog, ha valaki hozzászól, vagy megsimogatja. Én nem érzem szükségét, de láttam már olyan szájkosár nélküli kutyát trolin, akin látszott, hogy pattanásig feszült az idegességtől. Arra mindenképp kellett volna.


Szóval ezt mindenkinek magának kellene felmérnie, de tudom, hogy ez úgysem működne...

2013. ápr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ha valaki szájkosárban sétáltat és egy másik kutya láthatólag meg akarja támadni, fel kell mérni az erő viszonyokat is.

Van egy Nj szájkosárba, láthatólag ráakar támadni egy hasonló,kaliberű másik kutya akkor a kosarat lerántom a kutyámról.

Ha egy mini kutya jönne hőzöngeni azt figyelmen kívül kell hagyom mert nem ellenfél, és tovább megyek.

2013. ápr. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Itt a támadás résznél én sem a kistestű kutyákra gondoltam,hanem a vele egy súlycsoportban lévőkre,illetve nagyobbakra.

De valószínű,hogy maradok a paprika spray-nél,ha ilyen előfordulna.

2013. ápr. 17. 10:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!