Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mentek tetanusz oltásra...

Ti mentek tetanusz oltásra minden karcolás miatt?

Figyelt kérdés
nekem elég gyakori ha játszok a kutyámmal , néha 1-2 karcolást ejt rajtam néha kicsit belém is engedi a fogát ahogy lekarcol de sose megyek tetanuszra ..
2013. ápr. 16. 11:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A tetanusz mély sebeknél alakul ki, amikor a seb be tud záródni és jó kis meleg oxigénmentes környezetet kialakítani a baciknak.

Ha orvos látna, valószínűleg adna tetanusz szurit, de inkább csak túlbiztosítás gyanánt. (Nekem akkor is adtak, mikor beletört egy tű az ujjamba, meg köröm alá ment szálkánál.) Azért betadinnal átkenheted, hamarabb gyógyul.

2013. ápr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
és még is mélyen mély seb 1 centi 2 ,3 ? mi számít mélynek bocsi csak érdekel
2013. ápr. 16. 13:17
 13/17 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani, hogy húsba hatoló. Hogy ez melyik testtájon mit jelent, azt csak orvos tudná megmondani. :)
2013. ápr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 sippara ***** válasza:
Őszintén szólva én úgy vagyok vele, hogy amíg nem kell varrni, nem látszik a konkrét hús a bőr alatt, nem kell tetanusz sem.
2013. ápr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 FannaL ***** válasza:
Arra oda kell figyelni, ha a sebkörnyéke túlságosan is piros akkor az már vérmérgezés első tünete, aztán megy a csík míg el nem éri a szívedet. A tetanusz oltás sem 100%os biztonság, de jobb beadni elvileg úgy tudom, hogy 2 évig bírja embernél(szóval nem kell állandóan szaladgálni ha megharapott), és vérmérgezést nem csak kutya harapástól kaphatsz. Nem kell a sebnek nagyon mélynek lennie elég egy szennyeződés ami a vérkeringésedbe jut és meg is történt a baj.
2013. ápr. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 FannaL ***** válasza:
Ismerősömnek is egy horzsolása lett, elesett bringával könyökét verte le, nem nagyon vérzett neki, de mégis az ügyeleten kötöttek ki, ahol már a csík a felkarjánál volt.
2013. ápr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 zsuzsabazsa ***** válasza:
Karcolás miatt nem mentem soha, de harapásos és szakított seb miatt már igen többször is.
2013. ápr. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!