Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a francia...

Mi lehet a baja a francia bulldogomnak?

Figyelt kérdés

most vettem észre, hogy a füle külső fele elkezdett "kopaszodni". Betegség talán? tapasztalat másnál?

nagyon köszönöm


nagyon aggaszt a dolog, remélem van rá gyógymód esetleg házilag is, 4 éves kan amúgy :(



#fül #francia bulldog #fülszőrzet
2013. ápr. 17. 10:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet rüh,gomba,atka.Sajna kell,hogy lássa orvos.
2013. ápr. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ekcémától elkezdve rühig nagyon sok féle börgyógyászati probléma lehet! irány a dokihoz!
2013. ápr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszönöm :(
2013. ápr. 17. 10:44
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Doki!
2013. ápr. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
ma fogom felhivni csak most költöztünk vidékre és még nem tudom itt ki rendel...
2013. ápr. 17. 13:44
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk ugyanez a baj.Először gombára kezelték,nem történt semmi.Aztán fülatkára és most kezdett javulni.


Ha levedzik a bőr felszíne,akkor valószínű ekcéma,de ha teljesen száraz és repedezett,akkor inkább gomba,vagy fülatka.Jó hír,hogy a gomba és fülatka viszonylag egyszerűen kezelhető.Persze vannak kirívó esetek,de a többségében hamar van eredmény.

Én egy Imaverol nevű oldatot kaptam a fülére,kb 600 Ft volt,de más orvos a mezei Canastent is javasolja.

Mindenképpen orvosnak kell látnia.

2013. ápr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

igen ilyen az övé is száraz olyan mint amikor én hámlok nyáron csak neki nagyon apró hámlásszerű. amikor bekented neki mikor gyógyult meg? vissza nő neki a szőr? amugy nem vakarja, és nem is zavarja ha simogatom. Olvastam lehet rühes :-S de akkor nem vakarná?

az orvos meg azt mondta ilyenért nem jön át egyik faluból a másikba, kenjem azzal amit mondtál...pff

2013. ápr. 18. 08:14
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát szép kis orvosod van...De ha tényleg nem jön át,akkor próbáljatok Imaverolt beszerezni,állatpatikában vagy esetleg egy NORMÁLIS dokitól,de ha esélytelen,akkor sztem jó a Canasten is.

Én 2 hete kenem neki,a füle tövén már múlik,és növöget vissza a szőr.


Rüh nem lehet,azt irdatlanul vakarná.Biztosra csak kaparékvétellel lehet menni,az kb. 2500 ft,és rendelőben csinálják,utána tudják pontosan kezelni.De semmit nem árt a kutyának,ha Canestennel bekened és még sem gombás,hanem fülatkás.Fülatkára rácsepegtetős készítményt kaptam (mi se tudtuk az elején,hogy melyik van neki) Fülatkára az Advantage Multi rácsepegtetőt kaptam.


Ne hagyjátok annyiban,mert akár fülgyulladáshoz vezethet a dolog!

2013. ápr. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
na szoval akkor most mit kell vennem és hol kapható ez mondjuk pesten? :))köszi
2013. ápr. 18. 11:54
 10/12 A kérdező kommentje:
rendes canestent vegyek amit a sima gyogyszertárban is lehet kapni?
2013. ápr. 18. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!