Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondanátok légyszi a lenti...

Mondanátok légyszi a lenti kikötéseknek megfelelő kutyafajtákat?

Figyelt kérdés

- Nagytestű legyen: egy border collienál nagyobb, de egy bernáthegyinél kisebb, szóval kb. németjuhász méretű.

- Hosszú/hosszabb szőrű, egy németjuhász szőrénél ne legyen rövidebb a szőre.

- Lehetőleg lehessen kapni Magyarországon 100.000 forint alatt.


Pl. eurázsiai, szamojéd, akita, wolfspicc, ausztrál juhász, német juhász, golden retriever, labrador, berni pásztor, husky, malamut, skót juhász


Ezeken kívül mi van még?


2013. ápr. 17. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Én eurázsiait még nem láttam az országban. Wolfspiccet se úgy gondolom. Német juhászkutya ne jó? Okos jó kutya. Persze tanítani kell és foglalkozni vele ezerrel
2013. ápr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a 2 hosszú szőrű belga közül szerintem bármelyik jó választás lenne: tervueren vagy groenendael.
2013. ápr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Eurázsiai és wolfspicc tenyésztő is van Magyarországon, nem is egy, de tényleg nem túl ismert fajták.


Kösz a választ, bár a kérdésemre nem válaszol. Én is tudom, hogy okos és jó kutya, nekem is németjuhászom van. Mellé szeretnék mégegy kutyát, de nem ugyanilyen fajtát. A fentiek azért nem jók, mert a fele vagy nem lesz az elkövetkezendő fél évben, vagy túl drága (kb. 200.000 forint) vagy egyszerűen nem annyira szeretem a fajtát. Ezért kérdezem, hogy milyen hasonlók vannak még?

2013. ápr. 17. 21:12
 4/10 A kérdező kommentje:
2. válaszoló, köszi, megnéztem őket, még nem is hallottam róluk. Utánanézek még, de várok további válaszokat.
2013. ápr. 17. 21:15
 5/10 anonim ***** válasza:

Kuvasz! Tudom, hogy nagyon rossz a hire de az csak azert van, mert nagyon rosszul bannak a kuvakeszokkal altalaban.

Kikotik oket a tanyara v dinnyefoldre azt‘ "Orizzed!" Szerencses az a kutya amelyikre hetente ketszer raneznek es enni adnak. A kuvasz nagyon eros jellem es ebbe nem nyugszik bele, nem lehet megtorni, inkabb megbosszulja, akar ra is tamad a gazdajara.

Viszont, ha jol tartjak, foglalkoznak vele, szeretik, akkor a vilag legjobb kutyaja. Nagyon okos, gondoskodo, nagyon jol kijon mas allatokkal es gyerekekkel, fanatikusan szereti a gazdajat, nagyon-nagyon jatekos es jo humora van, viszont ha hazorzesrol van szo, nagyon komoly es megbizhato.

Nem beszelve arrol, hogy Mo-n sok jo tenyeszto van es olcso

2013. ápr. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 sippara ***** válasza:
Ha van helyed (ami jóóó nagy kertet jelent), akkor tökéletes lenne a kuvasz. Bár kisebb, de esetleg mudi? Bombázni fognak ám a magyar fajtákkal, mert egyrészt viszonylag olcsók, másrészt hazai kutyák, és nagyon jó kennelek vannak.
2013. ápr. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Firestorm ***** válasza:

Tervueren

Írfarkas

Sarplaninai juhászkutya

Portugál juhászkutya

Pireneusi

Bobtail

Malinois

Kuvasz

Komondor

Kaukázusi

Hovawart

Lajka

Ír szetter

Abruzzói juhászkutya


Nézz utánuk,most ennyire futotta hirtelen.

2013. ápr. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért azt elmondhatnád hogy milyen legyen belsőleg a kutya. Nugodt, izgőmozgó, makacs, könnyen kezelhető? Nagy vagy kis mozgásigényű? Sportolnál vele valamit?
2013. ápr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de jöhetnének még.

Kuvaszt nem szeretnék, nem épp a kedvencem a fajta. Nem azért, mert rosszakat mondanak róla (bár én még nem is hallottam róla rosszat), egyszerűen nem tetszik annyira.

Firestorm, van köztük ami tetszik, kerestem is már, csak nagyon drágák voltak, jóval 100.000 felett. Az egyetlen amiről még nem hallottam közülük, az a hovawart. Tetszik az is nagyon, utánanéztem, sok oldalt elolvastam róla, kerestem eladókat, de nem találtam 100.000 alatt, csak egyet, de abban biztos vagyok, hogy nem fajtiszta (a színe miatt) és egyébként is kevés szerintem érte a 30.000 forint. Többnyire 150.000 forint körül vannak, ami nekem egy kicsit sok.

2013. ápr. 18. 17:58
 10/10 A kérdező kommentje:
8-as válaszoló, azért nem írtam a belső tulajdonságairól, mert számomra nem lényeg, illetve ha írtok fajtákat, úgyis elolvasom a tulajdonságait. De nem ez alapján szeretnék dönteni. Úgyis előfordulhat az is, hogy pont az ellenkezője lesz a kutya viselkedése, mint amit írnak róla. Bármekkora is a mozgásigénye, ki fogom elégíteni. Ha engedelmes és/vagy okos fajta, annak örülök, de ha nem, úgyis szeretem a kihívásokat. Jó, ha nem ugat sokat, de ha ugatós, az sem baj. Szóval nem a belső tulajdonságai számítanak igazán.
2013. ápr. 18. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!