Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet ilyen okos a kiskutya?

Hogy lehet ilyen okos a kiskutya?

Figyelt kérdés
Nem mehet ki a szobámból, itt kell töltse az éjszakát. Az ajtómat nem lehet bezárni, mert el van romolva. Mivel mindig ki akart szökni, fogtam egy kötelet és kötéllel összekötöztem a kilincset és egy széket (amin súly volt). Így már nem tudta kinyitni az ajtót. Először csak az ajtónál vinnyogot, de kis idő múlva odarohant a székhez, ahol oda van kötve a kötél egyik vége, és elkezdte húzkodni. O_O
2013. ápr. 17. 23:30
 1/9 anonim válasza:
43%
Te gondolod hogy a kutyanak nincs esze,ooooo nem jol gondolod az en kutyam meg mikor valamit leposzlazik mingyart jon hozzam hizelegni...szok eszuk van a kutyaknak.
2013. ápr. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Játszik a kötéllel, ahogy minden normális kiskutya tenné, többet ne gondolj bele.
2013. ápr. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Nem hiszem, hogy a kutya ezsét dícséri. Tudni kell, hogy az etológiában kettős vak tesztet alkalmazunk, ahol a felügyelő személy sem tudja a jó megoldást, nem véletlenül! Az állatok ugyanis képesek az ember nonverbális kommunikációjából kiolvasni a helyes megoldást, a kutyára pedig különösen jelemző, hogy probléma esetén szinte azonnal az emberre néz és várja a megoldást. Véleméynem szerint nem a kutyád okos, te muttattad meg neki a megoldást. Ha kipróbálod ugyezt (némileg módosítva a zár kombinációt, hogy új legyen a probléma) úgy, hogy kamerán keresztül figyeled, akor biztos, hogy nem fog ilyen eredményt produkálni.
2013. ápr. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*Kicsit javítom magam, szóval ettől még a kutyád lehet kutyaként okos, csak nem minden az, aminek látszik.
2013. ápr. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért ez nem egy etológia teszt. A kutya naponta végig nézi ahogy felállítod az "akadályt", meg azt is ahogy szét szeded. Ha kicsit értelmesebb fajtáról beszélünk akkor simán rájöhet arra, hogy valamit a székkel kell babrálni.


de ahogy már mondták lehet csak simán el kezdett játszani a kötéllel és így jött rá, hogy működik.

2013. ápr. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős és milyen fajta?
2013. ápr. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy rájött a megoldásra, de szerintem nem okoskodott rajta különösebben, hanem megpróbálja elpusztítani azt az akadályból, amit elér. A kiskutyámnak csináltam egy húzódzkodóz, lelógattam egy nem szálas kötéllel egy csontot. Húzta egy ideig, aztán végül elrágta a kötelet, hogy megszerezze a csontot. Ki tudja, hogy ezt kitervelte, vagy csak így sikerült.
2013. ápr. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

az én kutyám meg kilincsel nyitja az ajtókat. és a lámpát is felkapcsolja hogy teljes legyen az összkép...

bár én nem vagyok ezért oda...:D

2013. ápr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
Lehet próba-szerencse alapján való tanulás is, de akár utánzás is...baromi jó megfigyelők a kutyák!
2013. ápr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!