Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam rá a kutyáma...

Hogyan szoktassam rá a kutyámat a földre tehető pelenkához?

Figyelt kérdés
7 hetes csivavámat szeretném hozzászoktatni a földre tehető pelenkához,csak nem tudom hogyan.Légyszi, aki tud segíteni az írja le! Előre is köszi a válaszokat! :)

#csivava #kiskutya #szoktatás #földre tehető pelenka
2013. ápr. 17. 19:28
 1/5 sippara ***** válasza:
90%
Mit keres nálad hét hetesen? Törvény kötelezné a mocskos szaporítót, akitől elhoztad, hogy nyolc hetes koráig az anyja mellett tartsa. Pelenkára vizelettartási gondokkal küzdő vénséges vén kutyákat, alomra meg macskákat szoktak szoktatni. A kutyákkal bizony harmadik oltásig szívni, esetleg újságpapírozni kell, aztán másfél-két óránként sétálni, de még felnőtt korukban is legalább napi 4-5 alkalommal (tekintve, hogy a csivava kistestű fajta, így a hólyagja is kisebb).
2013. ápr. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

Ha látod, hogy pisilni akar valahová, azonnal kapd fel és tedd rá a pelusra. Kislányoknál könnyű, mert beterpesztenek, kiskanoknál nehezebb, mert csak megállnak azt már kész is a pisi. :D Minél több helyen legyen pelus, hogy gyorsan rá tudd tenni. Ha rajta van és pisil, dicsérd meg nagyon.


Amikor ezek után a pelusra is csorgott egy kis pisi, akkor azt a pelust ne vedd fel, viszont mindenhol máshol takaríts fel alaposan (ecet jó pl), ahová pisilt. A kiskutyák szeretnek oda pisilni, ahol már éreznek pisi szagot. Mindig, mikor pisil a pelusra, örülj neki, s mindig, mikor nem oda pisil, tedd át a pelusra.


Ha pelusra szoktatod, akkor érdemes felszedni a szőnyegeket, míg már egyáltalán nem lesz szükség a pelusra, és nem lesz biztos a szobatisztasága, mert a legtöbb kutya nem tesz különbséget pelus és szőnyeg között.

2013. ápr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2013. ápr. 17. 19:49
 4/5 anonim ***** válasza:
ha jót akarsz magadnak, sehogy.. inkább rohangálj vele fel-le a lépcsőn, én megszívtam a pelussal, onnantól kezdve minden türcsit és textilt pelusnak képzelt egy ideig.. arról nem is beszélve, hogy nem egészséges neki a saját életterén pisilni. Tudom, az oltásai nincsenek még meg, de ha olyan helyre viszed, ahol nem, vagy nagyon ritkán fordul meg kutya és figyelsz, hogy semmit ne nyaljon fel, nem lesz baja. Annyi bacit meg vírust a cipőddel is hazaviszel.
2013. ápr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek! :)))
2013. ápr. 19. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!