Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a kutyát, hogy ne akarjon rá mászni az emberekre?

Figyelt kérdés
Nagy testű, keverék kutya, irtó barátságos mindenkivel. A helyzet az, hogy a barátomé és az enyém közösen, viszont én a nevelésével annyira nem törődtem, mivel a páromra hallgatott, és ez nekem kényelmes volt. Nemsokára pár hónapig egyedül leszek a kutyussal, és előre félek, hogy mi lesz, hogyha sétálni viszem. A karom is kirándul annyi erő van benne, főleg akkor "bolondul meg", ha kisbabát, kisgyereket lát. 10-ből 8 ember megsimogatja, olyankor el sem tudom rángatni. A barátom azt hiszem nem veszi komolyan a problémámat, mert az ő jelenlétében angyal. Tudom, hogy én rontottam el, de hogyan tudnám helyrehozni?
2013. ápr. 18. 00:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Az enyém menhelyi volt, ő is hajlamos ezt tenni. Szerencsére azért bírok vele, mert közepes termetű srácról van, szó, ő is keverék. Ha séta közben jön valaki idegen, akkor leültetem a járda melletti fűbe és fogom a nyakláncát. Most már nem próbál felugrani. És a a parancsszó a MARAD.
2013. ápr. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első válaszoló.


Amit írsz az jó, de nem megoldása a fennálló problémának, hanem ez a probléma elkerülése. A kutya attól még ugrálna, ha tudna csak nem tud, mert éppen maradás van :)


Én azt tanácsolom, hogy már mostanában is kezd el sétáltatni. Vigyétek kutya futtatóba, hogy minél többet legyen szabadon. Ennek köszönhetően el tudod majd kezdeni a pórázfegyelem tanítását.(ehhez majd linkelek videót)


A te problémád megoldás egy Tiltó szó befezetése. A szöveget másolom.

"A tiltószó azért nem hatásos, mert nincs jelentése a kutya számára, nincs következménye. Vagy nem fejezi ki a szándékot, vagy nem vagy abban a pozícióban, hogy érdekelje a kutyát, hogy téged az adott dolog zavar.

A tiltószót a klikkerhez hasonlóan kondicionálni kell. A klikker ugye pozitív, azt egy falattal kondiconáljuk (=töltjük fel tartalommal). A tiltószó azt kell jelentse, hogy a kutya hagyja abba, amit épp csinál. Azaz a "nem" szóhoz egy negatív következményt kell csatolni. Ez a kutya habitusától, méretétől függően lehet egy nagy zaj, ami a kutya számára kellemetlen (például egy földhöz csapott palack néhány kaviccsal), vagy valamilyen más negatívum, a kutya elzavarása, orron koppintása, stb.

Viszont ha a kutya a "nem" szóra abbahagyja amit csinál, akkor meg kell dicsérni! Érdemes direkt szituációkat kreálni minderre és nem váratlan helyzetekben felkészületlenül reagálni.

Mindezek mellett szeretném jelezni, hogy fegyelmezett viselkedést csak akkor szabad egy kutyától elvárni, ha fizikailag, szellemileg és ösztöneit tekintve és le van fárasztva. Vinni sétálni, elengedni más kutyák között, erdei kirándulások, kutyás sportok, stb. De még fiatal is a kutya, ezt is figyelembe kell venni."


A videó pedig a pórázfegyelemhez 11percnél kezdődik:

http://www.youtube.com/watch?v=X-GqHMLhN5U


Amúgy az egész sorozatot érdemes végig nézni.

2013. ápr. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a kutyám ugyanezt csinálta pár hónapig, amikor elkezdtünk lejárogatni sétálni. Utána fogtam és elvittem a Margit-szigetre, a városligetbe, a várba, a Duna-partra és olyan helyekre, ahol rengeteg ember van. Fokozatosan vesztett az érdeklődéséből az emberek iránt, és iszonyú hamar leszokott róla, hogy ráugráljon bárkire. Egyszerűen már nem hatott rá az újdonság varázsa, azóta sem haverkodik különösebben bárkivel. A tesóm kutyájával ugyanez volt, ő főként a kisgyerekekhez ment örülni, de szintén nagyon hamar leszokott róla. Lehet fura, hogy pont ezt javaslom, de hidd el, eleinte lehet még 1-1 ember megtetszik neki, de gyorsan megunja.
2013. ápr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!