Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyaraláskor a kutyát hova...

Nyaraláskor a kutyát hova lehet elhelyezni?

Figyelt kérdés

Már a családommal azt tervezzük, hogy jövő nyáron elmegyünk Horvátországba nyaralni egy hétre, de van egy kutyánk, és nem tudjuk, hogy mit kezdjünk vele. Vagyis mit szokás ilyenkor csinálni? Itthon maradhat egyedül egy hetet, ha kiteszünk elé több mint egy hétre elegendő, nem romlandó kaját?


A kutyám keverék, de teljesen úgy néz ki mint egy fekete labrador. Szóval olyan nagy.

Az nem oldható meg hogy a rokonságból majd valaki naponta egyszer eljön és megeteti, meg ad neki friss vizet, mert az egész rokonságból, csak a nagymamámat fogadta el, de ő meg sajnos olyan állapotban van hogy nem tud eljönni hozzá.


2009. szept. 24. 16:25
1 2 3
 1/26 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%
Akkor marad a kutyapanzió.
2009. szept. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
de az ilyen kutyapanziókban ugye egymástól elzárva vannak az állatok?
2009. szept. 24. 16:30
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Van csoportos tartás társaságkedvelő ebeknek és egyéni elhelyezés is,gazdi kérésétől függően.

[link]

Itt megtalálod a hozzád legközelebbit.Mi budapestiek vagyunk és a Strázsa Kutyapanzióba járunk a Népligetbe.ja megoda járunk kutyasuliba is.

2009. szept. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan nyaralóhely, ahova lehet vinni kutyát is. Némelyik eb depressziós lesz a panzióban.
2009. szept. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
47%

Hát tudod a kutya felelősség. Ezt előbb kellett volna elgondolni. Én semmi pénzért nem adnám a kutyám SEMMILYEN helyre, még családhoz sem! Épp ezért sokszor inkább maradok otthon, vagy megyünk kutyás táborba, és egyátalán nem fáj, hogy Görögországot kihagyom. :)

De ha te így akarod akkor add panzióba. Természetesen oda jólnevelt, normális kutyákat várnak (persze akinek kutyája van az ezt is megcsinálja, hogy ilyen legyen). Vagy hagyj neki kaját. Csak aztán ne csodálkozz ha megszökik, lelkibeteg lesz. Vagy történik vele valami. Pl beteg lesz, megmérgezik, megsérül és nincs vele senki és annyi... Akkor már inkább a panzió.

2009. szept. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Winner of Royal Hill ***** válasza:
59%

Hát utolsó Te tuti nem vagy normális!

A kutya felelősség, de nem ennyire. Mi az hogy előbb kellett volna meggondolni? 10-15évig ne menjen nyaralni,mert kutyája van? Átestetek már a ló túlsó oldalára.

Semmi baja nem lesz a panzióban, jobb mintha otthon hagynák. 1 hét kajával még csak-csak, de egy hetes vizet milyen kutya hajlandó meginni? Nem a kutya körül forog a világ...

2009. szept. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
96%
Mi mindenhova visszük magunkal, pedig 70 kilós kutya. Igaz, hogy a tenyésztője felajánlotta, hogy ő gondoskodik róla, ha olyan helyre megyünk nyaralni, ahova nem vihetjük, de inkább mi nem megyünk olyan helyre. :)
2009. szept. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
57%

Nem a kutya körül forog a világ. :) Pl nem alszik az ágyamban, nem csinál azt amit akar, nincs elkényeztetve, nem kap nassot, azonnal szót fogad, engedély nélkül nem ehet, nem mehet ki előttem sehol, kennelben van ha nem vagyok itthon, nem jön a házba, nem ugrál fel, nem ugat, nem húz, nem gügyögök nekik stb. Szerintem ezek azok a tényezők amitől a kutya körül forogna a világ... Nem az hogy vásárlás előtt meggondolom, hogy mi lesz a kutyával ha elmentek nyaralni. Ha nincs család aki befogadja addig, és fél hogy a kutyája érintkezik a pnazióban más kutyákkal akkor talán el kéne gondolkozni.

Neked meg semmi jogod itélkezni. Nem mondtam, hogy menjen kutyás táborba mint ahogy én. Tanulj meg olvasni. Engem egyátalán nem érdekel Görögország. Olyan kevés lehetőségem van kutyásokkal kutyázni, hogy mindet megragadom. Azon kívül nekem egygazdás kutyáim vannak. Másnak nem fogadnak szót, étel sem kell mástól és az idegeneket sem szeretik. Tehét magyarán szólva amíg én nem adok engedélyt vagy parancsot addig nem engedik őket közül magukhoz. Csakhogy én tudtam hogy ilyen kutyákat vállalok és én csináltak őket ilyenre. Nem izgatnak az utazások. Mégegyszer mondom, téged minősít ha ismeretlenül nenormálisnak nézel, meg a szövegértésed is rossz, mert egyátalán nem mondtam, hogy ő is csinálja így. Csak azt mond meg nekem nagy okos, hogyha ő otthon hagyja (mert hát nem a kutya körül forog a világ, rajta kell spórolni-panzió sokba van) és belecsap a villám akkor ott fog megdögleni az üres telken, mert egyedül van akkor mi van? Gondolom ez egy természetes dolog, nem kell a kutya körül fogoni mindennek. Amúgy különbenis, nekem akörül forog a világ ami körül akarom, semmi jogod itélkezni, mert nem terjesztem másnak a tanaim, és inkább forog úgy a kutya körül a világom, hogy kutyás táborba megyek vele, mint hogy mindent megengedjek neki és a fejemrő nőjön és az ágyamban aludjon és nyalogasson. Ez a fajta, hogy én vele megyek táborba csak abban különbözik a másiktől, hogy az egy tudatlan dolog, én meg olyat teszek a kutyával ami jó neki. Hm de van egy harmadik csoport is. Kutya csepit eszik, láncon van és azért hogylegyen egy élő riasztó. Ezeknek is nagy a szájuk, hogy nem a kutya körül forog a világ. Úgyhogy a három típus közül én vagyok a jó, mert én nem ártok a kutyának.

2009. szept. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%
16:47-es szerintem Te nem vagy normális!!! Igaza van, igenis nagy felelősség. Nekem kettő van, és csak olyan helyre megyek, ahová igenis tudom őket vinni. Téged sem hagytak itthon anyádék gyerekkorodban, vagy tévedek? A kutya nálunk családtagnak számít, kár hogy sok helyen nem így van, ezért van ennyi szerencsétlen kóbor állat.
2009. szept. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutyát nem lehet teljesen egyedül hagyni 1 hétre!!!

Mégha száraztápot oda teszel neki 1 hétre való adagot, de ívóvízet minden nap (többször is!) frisset kell neki adni!


Szomszédot meg lehetne kérni, hiszen a szomszédokat jobban ismerheti a kutyus, mint a távol lakó rokonaidat.


Esetleg azt nem lehetne, hogy a nagyidhoz elvigyétek a kutyust?

2009. szept. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!