Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta kutyát választaná...

Melyik fajta kutyát választanátok a kettő közül?

Figyelt kérdés
Fekete labrador, vagy berni pásztor? :)

2013. ápr. 18. 21:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Labrador,bár ezt neked kell eldönteni!:D
2013. ápr. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a labradort mindenféleképpen tudom ajánlani. Nekem is van egy zsemle színű (a feketéket is imádom) szukám. Játékos, ugyanakkor nyugodt is. Könnyen tanítható. És ha gyereket is szeretnél tűri a „nyúzást”. Cibálhatod a fülét, farkát 100% hogy nem harap meg vagy ilyesmi. (amúgy nem szoktam nyúzni :D)
2013. ápr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Majd keresek gazdikat vagy tenyésztőket is itt a környéken. Azt viszont meglepve olvastam, hogy a berni nem jó házörzőnek, mert nem ezt olvastam. Ez tényleg igaz? Igazából ezt az egy dolgot gondoltam pluszként a labradorhoz képest. Lusta is?
2013. ápr. 19. 20:48
 14/20 anonim ***** válasza:
A 10-es vagyok. Bocsi, nem akartam általánosítani a bernikkel kapcsolatban. Igazából nem ismerem őket annyira, szóval a szomszédunk kutyusa elég lusta és ugatni sem nagyon ugat, így gondoltam, hogy házőrzésre sem túlzottan alkalmas. De azt nem tudom, hogy mi jellemző úgy általában a bernikre..
2013. ápr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
A labradort is lehet házőrzőnek,nem lesz annyira agresszív,de meg lehet rá tanítani,szerintem a bernit is ugyan csak.Első kutyának én is labit ajánlanám.(Azom van)(:
2013. ápr. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszi mégegyszer nektek. Azt írták is, hogy a berni nem ugat sokat, bár ez nekem nem lenne baj :)


Le van valahol írva, hogyan lehet ilyesmire megtanítani őket? (házőrzés) Mert sokszor azt olvasom, hogy azt nem lehet tanítani, az vagy benne van a kutyában vagy nincs...


A bernire ezt írják a kutyatárban:

"Alkalmazása: ősei valamikor a római légiók ellátó vonalait és raktárait őrizték. Később fogathúzó kutya volt, s nyájakat őrzött a berni kantonban. Manapság őrző-védő eb, házőrző, vakvezető kutya."


Kell keresnem ilyen kutyatartókat a környéken :)

2013. ápr. 20. 20:50
 17/20 anonim ***** válasza:
Labrador és ez biztos!!! :)
2013. jún. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Mind a kettő gyönyörű :D

Ha nekem választanom kéne egy kutyát magamnak e kettő közül, az a labrador lenne. De én ismerek berni pásztort, nem öreg, és nem lusta. Viszont nem tudom viszik-e a gazdái sétálni, még nem láttam. Labit is ismerek, többet is. Mind hiperaktív :DD De nem is baj, mert lehet velük játszani, és imádják a simogatást. Talán nekem ezért szimpibb a labrador :)

2013. jún. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Mindkettő nagyon barátságos, gyerekeket imádja, más állatokkal is kijön, és nem igazán házőrző, ugatásnál többet ne várj el tőlük. Mondjuk a berni, szerintem azért jobb erre a célra, már csak a termete miatt is. De az enyémnek is csak a kerítés mögül nagy a szája. Vagyis ha valaki nagyon nem szimpi azt azután is ugatja néha ha már bejött a kapun, de nem megy közel hozzá. Tehát a betörőt sem hiszem, hogy megtámadná csak, vadul ugatná, de olyan mély, dübörgő hangja van, hogy jelző kutyának remek.:) Jellemük elég hasonló, első kutyának mindkettő kiváló. A labrador azért valamivel aktívabb, de ha úgy nevelik a berni sem lusta. Ami a nyilvánvaló különbség a kettő között az a szőrzetük. Ilyenkor nyáron jövök rá, hogy annyira nem kéne aggódnom, hogy fázik télen.:D Elég sokat kell fésülni, mert nagyon sok szőre van. De engem pont a szép, hosszú, tricolor bundája fogott meg.:) Egyszóval a labrador szőrével annyira nem kell bajlódni, de télen jobban oda kell figyelni, hogy ne fázzon. Tanítás szempontjából a berni azért jó mert kajával nagyon jól lehet motiválni.:D Imád enni. Na persze a labit se nehéz túl etetni, és ő is nagyon okos, könnyen tanítható fajta.

Asszem ennyi. Szóval én a bernibe vagyon beleszerelmesedve, de ne ez alapján dönts.

2013. jún. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszi neked is, egyenlőre odébb van még a téma, de mivel nem nagyon tudok választani a kettő közül valőszínűleg majd az lesz, hogy meglátogatunk 1-2 tenyésztőt mindkettő fajtából és úgy talán könnyebb lesz. Berninek nagyon tetszik nekem is a mély ugatása, viszont a rövidebb szőr miatt meg egyszerűbb lenne az élet egy labradorral. De ezek közül egyik sem számottevő, ezért mindenképpen élőben kell őket megtekinteni közelebbről is :)
2013. júl. 7. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!