Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » FONTOS kutyatap kerdes?

FONTOS kutyatap kerdes?

Figyelt kérdés

Mostmar teljesen ossze vagyok zavarodva ezzel a tapozassal.Eddig Ecopettel etettem,most valtottam Britre.Nem mondom hogy elegedetlen voltam az Ecopettel,mert szepek lettek a kutyaim tole,a szekletuk sem volt rossz,de neha tobb,neha kevesebb.Gondoltam valtok Brit-re,mert az azert csak jobb,tobb hustartalommal.Erre meg most olyanokat hallok hogy hiaba a 40% hustartalom a Britnel,mert nem szaritott forma,es szaritva az lesz csak kb 15%,es hogy az Ecopet ezert jobb volt mert ott 20% szaritott csirke es 10% szqritott baranyhus a tartalom.

Mostmar komplett osszezavarodtam,...most ez tenyleg igy van???es akkor rosszul tettem hogy valtottam??

Az ECOPET beltartalma:


Rizs (28%), kukorica (24%), szárított csirkehús (20%), szárított bárányhús (10%), csirkezsír (5%), szárított hal, szárított céklapép (4%), halolaj (1%), növényi olaj (1%), nátrium-klorid, kálcium-karbonát, mono- dikálcium-foszfát, szárított sörélesztő (0,3%).

Kiegészítő tápanyagok: A-vitamin: 10 000 NE, D3-vitamin 1 000 NE, E-vitamin (alfa-tokoferol 91%): 100 mg, C-vitamin 100mg, Niacin 25mg, pantoténsav 10mg, B2-vitamin 5mg, B6-vitamin 4mg, B1-vitamin 3mg, K3-vitamin (M.S.B. 53%) 1mg, H-vitamin 0,25mg, folsav 0,30mg, B12-vitamin 0,04mg, kolin-klorid 1500mg; cink-oxid Zn 108mg, cinkszulfát-monohidrát Zn 120mg, mangánszulfát-monohidrát Mn 150mg, vasszulfát-monohidrát Fe 44mg, vas-karbonát Fe 60mg, rézszulfát-pentahidrát Cu 50mg, kálciumjodát-anhidrát I 2,4mg, alap kobaltkarbonát-monohidrát Co 0,54mg, nátrium-szelenit Se 0,22mg, DL-metionin 1200mg.



A Britnek meg biztosan ismeritek,az M-est vettem.



2013. ápr. 20. 07:04
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Bár a britet nem ismerem, de ez a táp már csak azért sem jó, mert a hús csak a 3. helyen van. A kutyának nem a rizsre és kukoricára, hanem a húsból származó fehérjékre van szüksége. A britet sokan dicsérik, szerintem jobb, hogy váltottál.
2013. ápr. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Beltartalmilag jobb az Ecopet, mert a Britnél hiába van 40% csirkehús, ami valóban kevesebb és hiába áll az első helyen, mégis több benne a gabona.

A kérdés az, hogy a kutyusod mit szól hozzá? Kevesebb vagy több a széklete?

2013. ápr. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Beltartalomra jobb az ecopet. Az meg, hogy a harmadik helyen szerepel a hús, azért már nem jó, az nem igaz, az összetételt kell megnézni, mert lehet egy rosszabb tápot úgy eladni, hogy első helyen van a hús, mert a gabonákat úgy szétbontják, hogy százalékra a hús lesz a többségben. És azért a 30%-os szárított hús, az nem olyan rossz.
2013. ápr. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor kar volt valtanom?es vettem 2 zsakkal mert ugy olcsobb volt.

Annyi az egesz az Ecopettel,ami miatt akartam valtani,hogy a neten ezt irja hogy 20% csirke,es 10% barany,viszont a zsakon mindig csak ugy irta hogy 10% barany,es szaritott csirkehus,...ezert nem tudtam hogy most akkor mennyire jo vajon.Ok hogy eleg jo volt kutyaimnak de gondoltam hatha a Brit jobb,viszont azt nem vettem szamitasba hogy nem szaritva van a 40% csirke,....most nem tudom,lehet hulyeseget csinaltam,...

2013. ápr. 20. 12:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért nem kell kétségbe esni, jó középkategóriás táp a brit is. Nekem is van itthon mindig brit táp, ha nem tudok húst szerezni, akkor azt kapnak.
2013. ápr. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!