Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csirke allergia miből vehető...

Csirke allergia miből vehető észre?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos kutyám, aki lehet csirke allergiás, szokott vakarózni és a lábát is rágcsálja, és a bűzmirigye sincs rendben, bár ennek lehet semmi köze hozzá. 2 havonta szokta a doki kinyomni a bűzmirigyét, de így is húzza a fenékét csak nem olyan sokat. És sokat vakarózik, de nem bolhás. Így eszembe jutott ez a csirke allergia dolog, most bárányos tápot vettem neki, és megpróbálok nem adni neki semmi csirkét, akkor lehet elmúlnak a tünetek? A doki megtudja valahogy állapítani a csirke allergiát?
2013. ápr. 20. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:

van allergia tesz.


Amúgy nem csak a csirkére lehet allergiás, de jobb azt tesztelni első sorban ahogy írod. ha csirke allergiás akkor ha nem kap csirkét akkor 1héten belül jelentős javulás van vakarózás terén. Mondjuk nálunk még a szőre is kihullott foltokban.

2013. ápr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Meg tudja állapítani az orvos allergia teszttel, de annak sajnos ára van. 30 ezer alatt szerintem nem is kezdődik egy ilyen vizsgálat.

Mióta vakarózik? Meg leginkább hol viszket neki?

Ha nem rég óta vakarózik, akkor még a pollen allergiát is be lehet vonni az esélyes kiváltók közé sajnos.

Nekünk az egyik tápnál vörös hólyagos foltok jöttek elő a pömpölője környékén, de abszolút nem viszketett neki. A másik tápnál meg a hóna alja kezdett el viszketni, és a mellkasa kezdett kisebesedni.

De ha tényleg csirkére allergiás akkor vigyázz, mert a bárányos rizses tápok 95%-ában van csirke származék. Nekünk egy táp (bárányos rizses) nem váltott ki allergiás reakciót, de attól meg nem nem akar hízni, csak akkor ha az előírt mennyiségtől jóval többet adunk.

2013. ápr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Hát az allergia teszt nagyon drága, sajnos ennyi pénzünk nincs. A bőre amúgy rendben van, főleg a fülét vakarja, ami tiszta és nem is piros és nyakát, de egész kiskorától vakarózik így a doki már megvizsgálta műszerrel a fülét, de semmi. Gyakran rágcsálja a lábait és a farka is viszket néha, elkapja és tépi. :(

Hát most brit caret vettem és nem láttam az összetevők között csirkét, remélem tényleg nincs benne. Meglátom, ha javulni fog akkor tényleg a csirkére lehet fogni. És akkor teljesen elfelejtjük a csirke húst, mert sajnos nem csak a tápban van hanem szokott nyersen is kapni. De ha nem fog javulni akkor elviszem megint dokihoz, hátha ő tudna valamit kitalálni. Nektek nincs valami ötletettek?

Köszi a válaszokat!

2013. ápr. 22. 08:00
 4/5 anonim ***** válasza:
A brit care-ben van csirkezsír, de reménykedj benne, hogy ennyire durván nem allergiás. És ez egy hosszú folyamat lesz, míg enyhülni fognak a tünetek. Idő kell neki, hogy kiürüljön a szervezetből :S Ha jó neki a táp, majd írd már meg, mert most ez nekem is felkeltette az érdeklődésem.
2013. ápr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben majd írok úgy 2 héten belül, remélem addigra lesz változás.
2013. ápr. 22. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!