Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyát, hogyan lehet...

Egy kutyát, hogyan lehet legjobban kizökkenteni egy feszült állapotból?

Figyelt kérdés

Van egy két éves havanese kutyánk,minden kutyához oda engedtük amikor kicsi volt,de 8 hónapos kora körül elkezdett morogni és ugatni a kutyákra,nem tudjuk miért..szinte az egyik napról a másikra teljesen antiszoc lett,mostanra már oda fajult a dolog,hogy nem bírjuk kizökkenteni ha meglát egy kutyát feszülten nézi vagy lapul le és nem tudjuk kizökkenteni,hiába rántunk a pórázon,bökkjük oldalba vagy szólunk rá nem hatásos..

mintha bekapcsoltak volna egy gombot..


mit próbáljunk még ki ami hatásos lehet?


2013. ápr. 21. 16:11
 1/5 A kérdező kommentje:
ja és úgy ugat rájuk,hogy szerintem még a szomszéd városban is hallani..
2013. ápr. 21. 16:13
 2/5 anonim ***** válasza:
határozottan tartsd magad mellett, ha ugat egy kuytára, és utánairamodik, és szólítgasd a nevét, vagy határozottan mondd hogy "Nem (a kutya neve)!!"
2013. ápr. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nem hatásos már próbáltuk..

egyszer morogtam rá akkor meghunyászkodott és csöndbe maradt,de az emberek hülyének néztek és ezt nem szeretném..

ha macska van vagy kertes házaknál megyünk el akkor jó a morgás,mert mást nem hallja :D

2013. ápr. 21. 16:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát először is meg kéne tudni, hogy ezt miért csinálja, és azt helyretenni, nem csak magát a viselkedést. Ehhez meg jó lenne szakember, aki megnézi és megmondja, hogy félelemből, bizonytalanságból, dominanciából támad, vagy titeket véd, vagy mégis mi a gáz vele.

Kizökkentésre amúgy javasolnék egy literes flakont, benne 3-4 kaviccsal. Leejtedd mellé, fix, hogy kizökken.

2013. ápr. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

tudom,hogy kutyasuliba kéne vinni,de tesóm nem hajlandó,pedig az ő kutyája.

én meg nem fogom az ő kutyáját ide-oda hurcibálni,mert a saját kutyámmal kell foglalkoznom..

beszélek még vele,hogy ez így nem mehet tovább csak mindig azt mondja,hogy neki nincs ideje kutyasuliba vinni.. amikor szombatonként 1 óráról lenne szó,az nem sok..

gondoltam vmi jó trükk amitől kizökkene és nem örjöngve menne el egy kutya mellett már jobb lenne a helyzet..


az én kutyámnak elég egy póráz rántás és nem csinálja a fesztivált,de tesóm kutyája nagyon durván bele éli magát :(

2013. ápr. 21. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!