Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14 éves, közepes termetű, pár...

14 éves, közepes termetű, pár hete megvakult, mozogni nem nagyon akaró kutya halált érdemel?

Figyelt kérdés
Egy győri, nehéz anyagi körülmények között, panellakásban élő nő - kutyasétáltatás során megismert - 70 éves nő megszólított, adjak tanácsot, hol tudja olcsón elaltatni és eltemetni a kutyáját. A kutya pár hete megvakult (a lakásban nekimegy mindennek), enni eszik, de nem akar mozogni. Valahol megértem a nőt, hogy jót akar a kutyának (ne szenvedjen tovább), de ugyanakkor mérges is vagyok, hogy ilyen könnyen - ennyi év után - feladja. Mi a véleményetek? Állatorvost és menhelyet is hívtam, kikérni a véleményüket, de vasárnap lévén nem vették fel.

2013. ápr. 21. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Hát most nem azért, de a leírásod alapján az a szegény kutya már szenved, és nem valószínű, hogy lehet rajta segíteni.

Ilyenkor az altatás a leghumánusabb megoldás, és nem hiszem, hogy azért döntött így, mert nem érdekli, hanem pont azért, mert szereti.

2013. ápr. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ami miatt mérges vagyok: egész idáig az ablakom alatti padnál volt a nő a kutyával, kinéztem 5x, de a kutya 4 alkalommal állt, egyszer feküdt, nem tűnt olyannak, aki elhagyja magát. A másik meg az, hogy talán a nehéz anyagi körülményei miatt a nő egész nap (bármilyen időjárás esetén) mozgásban volt (sétált) a kutyával. Arra is gondoltam, talán idegesíti a nőt, hogy a kutya miatt nem tud menni oda, ahová szokott.
2013. ápr. 21. 18:36
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Nézd én biztos, hogy nem altatnék el addig állatot, amíg ezt a fájdalmai nem indokolják, de ítélkezni sem szeretnék más fölött. Egy 70-éves embernek, sok gondja, baja lehet, nem feltétlenül gonoszság az amit tenni szándékozik, lehet, hogy képtelen gondját viselni, nincs kire hagynia amíg a dolgait intézi. Ezzel a kutyával a menhely sem tudna mit kezdeni, vagy gondját tudja viselni a gazdája, vagy nem. Értelek én téged is, szomorú egy ilyen végkifejlet, de nem sokat tehetsz, ha a néni nem tudja gondját viselni, még mindig emberségesebb, mintha magára hagyná valahol.
2013. ápr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Orvos látta már? Vagy mitől vakult csak úgy meg?
2013. ápr. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta, hogy szürkehályog van a kutyus szemein az előrehaladott kor miatt.
2013. ápr. 21. 18:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs jogod ilyen szinten beleszólni mások dolgába!
2013. ápr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!