Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, amikor megvesz...

Mit csináljak, amikor megvesz a kutyám az utcán?

Figyelt kérdés
Ma volt életünk első sétája a kölyök keverékünkkel, és persze egyből elkezdtek ugatni az utcában a kutyák. Erre ő is bevadult és ugatott, alig lehetett leállítani, a pórázból is szabadulni akart... :/ Szóval az lenne a kérdésem, mit kell csinálni ha az utcában az összes nagy kutya ugat minket, és még ő is bevadul és ugat tőle?? Ráadásul az idegen embereket is ugatja. :S
2013. ápr. 21. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezzel sajnos nem vagy egyedül. Én már nem is merem vinni az utcákon, mert 2 napja a dobermann kiugrott a kerítésen, és megtámadta volna a kutyámat. Annyi szerencsém volt, hogy egy erősebb alkat vagyok, ott volt a haverom, és le tudtuk fogni a dobit, nehezen. Sajnos nem tudsz csinálni semmit.
2013. ápr. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kérlek segítsetek!! Már most azt gondolom, hogy nem viszem ki sohatöbbet... :(
2013. ápr. 21. 19:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem gyakorlás kérdése, sokszor kell menni sétálni. Mi a Berninkel 2 éves kora után jutottunk el oda, hogy normálisan lehet vele sétálni. Pedig minden nap vittük, tanítgattuk, de nagyon nem egyszerű.. huhh.. kitartás.
2013. ápr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Napi szintű séta, fárasztás, falkavezérség, és tökéletesen közömbös viselkedés az ugatós kutyás kerítések előtt. A kutyának is tiltod az őrjöngést, láb mellé veszed, és addig masírozol vele fel-alá az elmebetegek előtt, amíg figyelmen kívül képes hagyni az őrjöngést. Hangsúlyozom, ehhez nem árt, ha a falkavezérség rendben van, eleget találkozik más kutyákkal, akikkel normális a viszonya, és rendesen le van fárasztva.
2013. ápr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
sajnos azt nem tartom jó ötletnek hogy az utcában álljon neki "rehabilitálni" a kölyköt ugyanis sokan panaszt emelhetnek ezellen. valóban én is amondó vagyok hogy türelem idő és a kutya nem megfelelő viselkedését tiltani kell. a legkellemetlenebb ilyenkor a hangzavar, még az embert is kizökkenti a normális nyugis állapotból nemhogy a kutyát.
2013. ápr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát valahol pedig muszáj, a szituáció kikerülésével nem tudod megoldani a szituációban fennálló problémát. Nyilván nem a legundokabbak előtt kell megállni gyakorolni, meg nem este tízkor vagy hajnali ötkor, amikor alszanak, hanem emberi időben, amikor lehetőleg otthon sincs senki.
2013. ápr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az normális egyáltalán, hogy egy kölyök kutya ilyen vehemens és mindent megugat a nyílt utcán?? (autót, járókelőket is sajnos)

Idegen kutyákkal még nem igen találkozott, hiszen még most volt az első sétánk. Ráadásul úgy ugrál ez a kis hülye, mint egy vadló, attól félek megsérül a nyakörvtől. És persze elég kínos is, hogy így viselkedik és nem nagyon tudom leállítani. :( bent a házban és akertben sikerül rám hallgatnia, de odakint hibéa mondom hogy nem, csönd. Meg attól félek, megharapna valakit. Szerintetek tényleg megharapna egy embert aki elmegy mellettünk?? Múltkor itt volt egy vendég, még soha nem látta, őt is ugatta de ennyi, állt előtte mint a cövek és ugatta, aztán már nem foglalkozott vele egy idő után. Ez egy nagyon bátor, vehemens kutya, nem tudom mit csináljak...

2013. ápr. 21. 20:52
 8/10 A kérdező kommentje:
A kertben is sokat ugat, azon gondolkozom le kéne szoktatni és akkor talán nem lesz ilyen ugatós. Ja, meg a szomszédék kerítésénél mindig ott van két másik, állandóan ugatják egymást.
2013. ápr. 21. 20:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Milyen kicsi kutya? Ha fogalmad sincs, miért csinál ilyeneket, vagy hogy hogyan oldd meg, akkor jobb lenne szakember segítségét kérni, mert ha rosszul kezeled, ráerősíthetsz, és ilyen vagy még rosszabb lehet felnőttként is. Nem "növi ki", ebben biztos lehetsz.
2013. ápr. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mármint mennyi idős, arra vonatkozott a kérdés, nem a méretére :)
2013. ápr. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!