Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF-osok, milyen alternatíva...

BARF-osok, milyen alternatíva van szárnyasra allergiás kutyának?

Figyelt kérdés
Szimpatikus nekem is ez az etetési módszer, de sajnos kutyánk minden szárnyas alkatrészre allergiás. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen olyan hús adható a kutyának, amit nem kell főzni, mert ugye ha jól tudom a sertést, vadakat érdemes minimum leforrázni. (Megvallom őszintén máshogy nem is merném adni neki.) De vajon nyersen nyúlhúst lehet-e adni a kutyának?

2013. ápr. 21. 18:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

nyúlgerinctől ilyen-olyan nyaktól nem lehet elvileg semmi baja. Olyat még nem hallottam hogy csont miatt hányjon kutya.


Csontot a kálcium pótlás miatt nem árt adni többek között. Persze lehet venni kálcium tablettát de az azért nem olyan :/

2013. ápr. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Csak hússal etetni nem jó, a Ca:P arányra nagyon figyelni kell, a húsban foszfor van, ami kivonja a kalciumot, ezért kell pótolni a csontos husival.


Egyébként az én kutyámnak is baromi érzékeny volt a gyomra a tápos korszakban, de olyan szinten, h adtam neki egy 3x3 cm-es darabka főtt vmit, ami egy kicsit zsírosabb volt, a kakija vége már fosis volt!


Nyers étrend mellett viszont soha nem volt ilyen problémánk! Talán a belsőségnél volt párszor, h a vége lágyabb volt, de az sem volt vészes.


Szóval én a helyedben megpróbálnám nyersen is a csontos husit!

2013. ápr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat! Annyi kérdésem van még, hogyha elkezdem vele ezt az etetést, akkor az elején számíthatok székletürítési problémákra? Szóval inkább egy hétvégén kezdjem el etetni, mikor nem dolgozom és vele tudok lenni egész nap, abban az esetben ha netán ki kell mennie?
2013. ápr. 22. 13:41
 14/15 anonim ***** válasza:

Nagyon ritka esetben, de előfordulhat!

Ill. nekem nagyon jó tapasztalataim vannak ezzel a lötyivel, mindenképp rendelnék a helyedben! Az elején 1 hétig mindenképp adnám a helyedben, utána max. akkor, ha újdonságot vezetsz be a kajájába.

(Ha minden igaz, most a netes árhoz képest féláron van, mert dec. 24-én lejárt a szavatossága hivatalosan, de gyakorlatilag semmi baja, mert nincs, ami megromoljon benne - én is elhasználtam már azóta 1,5 üveggel, tényleg nincs vele gond.)

[link]

2013. ápr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Egy időben én is azt hittem, hogy az egyik kutyusom allergiás a csirkére, nyálkás kaki nyers hús után, plusz mancs-nyalogatás. Ekkor kezdtem el adagolni az Em-bio-t, ami a gyengébb emésztést megtámogatja, csak ajánlani tudom: [link]

Szerencsére kiderült, hogy csak a kutya lába gombás, így kaphat csirkés tápot, de Em-bio-t időnként kapnak egy-egy üveggel megelőzésképpen:)

2013. ápr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!