Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát válasszam? Több...

Melyik kutyát válasszam? Több alternatíva van. (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Hamarosan kutyát fogunk vásárolni. Lehetőleg nagyobb testű kutyát szeretnénk, és főleg aminek vastagabb bundája van. Azt még el kell mondanom, hogy volt már kaukázusi juhászkutyám, és nagyon jó kutya volt, szóval azzal a fajtával szemben abszolút pozitív véleménnyel vagyok. Több alternatíva van:


Kaukázusi juhászkutya: [link]


Tibeti masztiff: [link]


Német juhászkutya (vastag bunda alól kivéve): [link]


Skót juhászkutya (Collie): [link]


Bernáthegyi kutya: [link]


Berni pásztor: [link]


Kommentekbe írjátok meg melyiket választanátok...;-)


2010. dec. 27. 09:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegyik jó választás lenne! :) Én a németjuhász kutyát pártfogolom, nekem is az van, és egyáltalán nem problémás a kinti tartása. Most 5,5 hónapos, de a kertben van, általában a bejárati ajtó előtt fekszik - 10 fokban is. Persze van lehetősége a fűtött garázsba és a meleg kutyaólba bemenni, de nagyon ritkán megy be. :)
2010. dec. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

neked kell eldöntened, hogy melyik kutya külleme tetszik a legjobban. nekem ebből a sorból a Collie lóg ki igazán.


küllemre és jellemre is keményebb a kaukázusi és a tibeti...

viszont láttam én már olyan berni pásztort, ahova a gazdán kívűl senki sem mert bemenni. gének és nevelés kérdése...


én a masztiffot választanám, mert nem egy "hétköznapi" fajta.

2010. dec. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Kösz, egy érv megvolt.

Várok még másokat is;-)

2010. dec. 27. 10:03
 4/18 A kérdező kommentje:

Kösz a második válaszolónak is.

A "régi" kaukázusink ugatott, morgott ha kint mozgott valaki a kapu előtt, de ha bejött az illető mindig barátságosan fogadta, főleg ha én engedtem be az embert, látta, hogy nem ellenség.

A Tibeti masztiff pedig nekem is nagyon tetszik.;-)

2010. dec. 27. 10:05
 5/18 anonim ***** válasza:
Nekem, mivel a berni pásztor a kedvencem, én azt választanám. :) Német juhászok nagyon túl vannak tenyésztve, több is van az utcában, mindegyik csak vonyít a világba. Bernáthegyi is nagyon aranyos, de én inkább a bernit választanám. :)
2010. dec. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Kösz a választ... Hát nem lesz könnyű dönteni:-)
2010. dec. 27. 10:19
 7/18 anonim ***** válasza:

Skót juhász, vagy Berni pásztor.

Kinézetre nekem ők tetszenek a legjobban..:)

2010. dec. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Tök mindegy mindegyik jó őrzővédő kutya

bernáthegyi és kaukázusi juhász kuyta birja a melegbundájában a meleget és a minusz fokokat is.

Bernipásztor cuki kuyta skótjuhász collie félék inkább terelő pásztorok mellet lévő kutyák.

németjuhász meg jól képezhető aranyos rendőrként életmentő kutyának is szuper ismeri a családtagjait és a rokonokat azokal szeret játszani. Tudom mert ahol élek nicnsen gyerek és van 1 foxterrier a házaspárnak a kaukázusi juhász kutya mellet.

Mamám egyik öreg női barátnőjének meg anyukám bátyáéknak is volt kan faj tiszta németjuhászok de öregen meghaltak

2010. dec. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 capsread ***** válasza:

Mihez kell? Őrző-védőnek csak a Németjuhász jöhet szóba, gyerekek mellé a Bernáthegyi, bár személy szerint én azt a fajtát nem szeretem, mert sok vele a gond, társnak egy skót juhász, ami egyébként nem azonos a Collieval, bár hasonló fajta, de nem ugyan az, bár a tulajdonságaik hasonlóak.

Én ezek közül tuti a Németjuhászt választanám, már volt is olyanom, könnyű tanítani, ragaszkodó, megvédi a házat, és a gyerekekkel is jól kijön (az enyém legalábbis).

2010. dec. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 rockyy ***** válasza:
Szerintem azt válaszd, amelyikhez a legjobban húz a szíved, és amelyikkel bírnál. Nem nekünk kell eldöntenünk. Én egyébként a kaukázusit ajánlom, mert vele már van tapasztalatod, vagy pedig a tibeti masztiffot. De attól függ mire kell, utolsó jól írta.
2010. dec. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!