Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Régi kutya+ új kutya, megférné...

Régi kutya+ új kutya, megférnének egymás mellett? Összetudnám szoktatni őket?

Figyelt kérdés

Van két szuka husky kutyám már, az egyik 6-7 év körüli, a másik 11 hónapos, és most lehetőségem lenne egy harmadikra, aki 12 hónapos, elég jó vérvonalú szuka, szinte ingyen, és most nagyon gondolkodóba vagyok, hogy mit csináljak? Az eddigi két kutyám elég domináns tipus idegen kutyákkal, egymással nem verekszenek, idegen kutyával sem, csak ha őket támadják, de azért nem is puszilkodva mennek oda más kutyákhoz, kicsit tartózkodóak, szoktam őket együtt sétáltatni más kutyákkal, akkor nincs gond, csak az elejébe, amikor nagyon izgatottak ,meg a másik kutya is és ugrál rájuk és azt nem szeretik, de egyébként jól nevelt kutyák, akik hallgatnak rám, vihetem őket póráz nélkül is stb.

Mit gondoltok összetudnám őket szoktatni? Bevállalnátok a helyemben?



2013. ápr. 21. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel téged nem ismerünk, ezért erre a kérdésre nem tudunk választ adni. Össze lehet őket szoktatni, de hogy neked menni fog-e, azt csakis az idő fogja eldönteni.

Inkább az a kérdés, van-e terved arra vonatkozóan, hogy mi lesz, ha nem sikerül. Ha tudsz segítséget kérni szakértőtől, vagy jobb kutyasuliban, akkor vágj bele, de ha nem, akkor azért gondold végig inkább még néhányszor.

2013. ápr. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a leegyszerűbb ha egy próbatalálkára összehozod a szóban forgó kutyákat. így simán le tudod szűrni hogyha esetleg még nem is lesznek puszipajtások de tudni fogod kezelni a helyzetet. vagy ne adj isten nagyon nem lesznek szimpatikusak egymásnak. arra figyelj még hogy ne egy 5-10 perces kutyafuttában lezavart találka legyen.
2013. ápr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Átgondolom még, ezért tettem fel a kérdést is, mert még gondolkodom a dolgon.:)

Én úgy érzem, hogy sikerülhet, elég szigorú gazdi vagyok, tudom kezelni elég jól a mostani kettőt is. Idő volna, hogy összeszokjanak, mert nagy az udvar és két részre is van osztva, szóval ha nagyon nagy baj lenne az elejében, akkor lehetne az egyik elől, a másik hátul, meg kennel is van, ahova mondjuk este betudom csukni az új kutyát, aztán fokozatosan össze szokatni őket. Aztán persze az új sem lenne becsukva még este sem, nem huskynak való a kennel, meg nálam alszanak ált. a szobába.

2013. ápr. 21. 20:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden kutya összeszoktatható. Természetesen a hierarchikus sorrend kialakításáig verekedés lesz, de ez a legritkább esetben jár csak komolyabb sérüléssel.
2013. ápr. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"Természetesen"... Anyám :(
2013. ápr. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!