Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S, hogyan tudnám elérni,...

S. O. S, hogyan tudnám elérni, hogy a kutya nálam aludjon?

Figyelt kérdés
Mert eddig mindig egy másik családtaggal alszik és azt szeretném ha kötődne hozzám annyira, h a szobámban maradjon aludni. És én szeretném kivinni sétálni, azt lehet úgy, ha közben nem nálam alszik?
2013. ápr. 21. 22:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Beviszed a szobába és becsukod az ajtót, nálad fog aludni. Ez nem feltétlenül kötődésfüggő, azzal is akarhat aludni a kutya, akit szerinte meg kell védenie, ez nagyban függ az adott családtag viselkedésétől, hogy ő hogy neveli vagy nem neveli a kutyát.
2013. ápr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Sőt, oylan egyszerű dolog is lehet, mint pl az elétrő parketta vagy hőmérséklet. Nekem a nagy szőrös macim sokkan jobban érzi magát a hideg kövű folyosón, mint a meleg szobában, parkettán.
2013. ápr. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen, de nem lehet bezárni az ajtómat, ha meg bezárnám akkor meg vonyítani kezdene. Szóval azt szeretném, hogy önszántából maradjon velem.
2013. ápr. 21. 22:13
 4/21 anonim ***** válasza:

Úristen!


A kutyának a helyén kell aludnia, nem össze-vissza. Nem emiatt fog tisztelni, ettől függetlenül kiviheted sétálni, sőt.

Nem attól fog kötődni hozzád, mert nálad alszik.

Foglalkozz vele, sétáljatok, játsszatok, taníts neki új dolgokat.

2013. ápr. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Pont ezaz, hogy nem össze-vissza alszik, hanem a családtagom szobájában, pontosabban mellette. Én nem engedném, hogy mellettem aludjon, leheveredne egy kutyakosárba vagy vlm. Azt szeretném, ha esténként, amikor alszunk állandó helye lenne itt. Én így szeretném.
2013. ápr. 21. 22:16
 6/21 anonim válasza:
A mi egyik kutyánk velem alszik, de igazából csak azért mert anno így döntöttünk és megszokta :D De attólmég volt olyan hogy egyszer átvittük a kis kosárkáját a tesóm szobájába, mert azt szerette volna hogy vele aludjon és a kutyának tök mindegy volt :D Meg van hogy csak simán elalszik a nappaliban. És ha egy kutyus fáradt akkor szerintem tuti nem fog tiltakozni vagy nyüszögni ha becsukod magadhoz, max csak ha reggel felébred mert ki akar menni. :D
2013. ápr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
De ha nem kötődik oda, akkor miért akar mindig csakis kizárólag ott aludni, miért vinnyog ha mégsem, és egyáltalán miért ott van? :(
2013. ápr. 21. 22:17
 8/21 anonim válasza:
#6-os vagyok: valamilyen szinten biztos kötődik a kutya az alvóhelyéhez, mert ha a miénk elalszik a nappaliban mondjuk, akkor van olyan,hogy egy idő után felébred és lefekszik az ajtóm elé,ha meg kinyitom akkor bejön.Az persze úgy megint más, ha a kutya konkrétan az adott személy mellett alszik. Rá lehetne szoktatni szerintem hogy először kosárban aludjon aztán azt átvinni hozzád, csak nem érdemes :/
2013. ápr. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nem értem ezen mi ennyire S.O.S :) Meg azt sem értem, hogy miért annyira égetően fontos, hogy egy szobában aludjon veled.

Meg persze, hogy kiviheted sétálni te is, attól függetlenül, hogy nem nálad alszik. A kettő nem zárja ki egymást.

Ha ennyire szeretnéd, hogy nálad aludjon, akkor ezentúl lehető legtöbbször csak te etesd, és vidd sétálni.

2013. ápr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Én szinte biztos vagyok benne, hogy nem a helyhez, hanem a személyhez kötődik és azért akar ott lenni.

Azért szeretném, ha itt lenne, mert nekem jobban esne, és én akkor aludnék más mellett vagy más szobájában, ha szeretem az illetőt..

2013. ápr. 21. 22:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!