Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tápot szárazan vagy áztatva?...

Tápot szárazan vagy áztatva? Ti hogy rakjátok a kutya elé? Hogyan jobb?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 18. 10:55
1 2
 1/17 Bazseee_ ***** válasza:
47%
Ha szárazzon rakod elé akkor a táplálék alacsony víztartalma miatt növekszik a vízszükséglet , tehát ezeknél a kajáknál több ivóvizet kell biztosítani , de a nagyobb vízszükségletét nem mindig pótolja teljes mértékben és emiatt túlterhelődik a veséje . szal a száraz kaja önmagában problémás. Jobb áztatva!
2013. ápr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Három kutyám van, a szárazat szárazon kapják. Mellé természetesen mindíg elegendő friss víz.
2013. ápr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Ráöntöm a vizet és már rakom is le eléjük. Így nem száraz, de nem is puha.
2013. ápr. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Bazseee_ ***** válasza:
66%
ja én amúgy úgy csinálom hogy kis vizet ráöntök ( nem sokat) hagyom 5 percig ázni majd ha 5 perc után miután beázott leöntőm róla a vizet ha maradt rajt , ami nem valószínű hisz beissza az a jó áztatás amikor beissza és nem kell leönteni róla
2013. ápr. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is azt hallottam hogy áztatva jobb , de amikor leöntőm róla vizet akkor attól félek ,hogy tápról leázott dolgokat esetleg vitaminokat leöntőm róla szóval sok minden kárba vész , de most már értem hogy nem sok vízzel kell áztatni ! Köszönöm!
2013. ápr. 18. 11:27
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell áztatni, csak vizet, levet rá és mehet azonnal a kutya elé. Figyeld meg, hogy először a vizes részét kezdi lefetyelni.
2013. ápr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
ja de ha rajt marad a víz akkor azért is gázos mert a kutya a vizet leszörpinti róla a és azzal már jól lakik jobb ha a táp beissza szerintem
2013. ápr. 18. 12:57
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
én is közvetlenül előtte vizet rakok rá és már megy is eléjük, mert az egyik beagle annyira habzsol, hogy fuldoklik, ha az egész full száraz. Amióta kap rá vizet semmi baja.:) és kevesebbet is isznak utána.
2013. ápr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Dehogy lakik jól a víztől. Ha jóllakik, akkor nem is éhes.
2013. ápr. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az áztatás csak kis korában fontos. De amúgy ha áztatni akarod a leves is nagyon jó, mert annak még íze is van. :)
2013. ápr. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!