Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik jobb a szuka vagy a...

Melyik jobb a szuka vagy a kan kutya?

Figyelt kérdés
2009. szept. 25. 19:05
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
54%
Szuka
2009. szept. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
És miért? :)
2009. szept. 25. 19:09
 3/26 anonim ***** válasza:
66%

nekem szukám van, de nagyon minimális dominenciális problémám van, volt és lesz vele!

de lesz majd kan kutyám is , mert azt is szeretnék.

2009. szept. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
69%
Szuka, nyugisabb, tüzeléskor nem őrül meg, kevesebb probléma...(szerintem)
2009. szept. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
29%
Kan, Kan kutyánál nem kell takarítsad a vért.. amikor tűzzel.. nem vérezz össze semmit.. és nem ejtik teherbe a kutyák ha véletlen kiszökne..
2009. szept. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
73%

attól függ, mi a fontos neked.

a szukák nyugodtabbak, évente kétszer 2 hétre bolondulnak meg. de ha nevelve vannak akkor ilyenkor is irányíthatók. viszont tüzeléskor véreznek, ez lakásban nem túl előnyős. meg van a veszélye annak is, hogy vemhes lesz. de ha vigyázol rá (esetleg ivartalanítod), ez nem történik meg.

a kan kutyák egy kicsit csökönyösebbek. ha észrevesznek egy tüzelö szukát, nyughatatlanok lesznek. más kanokkal nem mindig jönnek ki jól. de nem tüzelnek, kölykeik sem lesznek.

ha ivartalanítod, akkor inkább kant vegyél, náluk a műtét egyszerűbb.

a viselkedésük függ a kortól, neveléstöl, fajtától. egy amstaff szuka csökönyösebb egy golden retrievertöl. a kiskutya eleinte szót fogad, késöbb következetesebbnek kell lenned.

2009. szept. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%
Bármelyiket választod, mindenkép ivartalanítsd, szuka általában nyugisabb természetű, fegyelmezhetőbb de ez kutyatól és a neveléstől is függ. Nekem szukám van,a barátnőm, ez ilyen hülye sztereotípia de szerintem a lánynak lányt, a fiúnak fiút.
2009. szept. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
79%
nincs olyan, hogy "jobb". Viszont a szukával kevesebb a gond. Nekem csak szukáim voltak, és én póráz nélkül sétáltatom őket, és vicces, hogy ha közelít felénk egy szintén póráz nélkül sétáltatott másik kutya és megfogják, akkor csak annyit kell odakiabálnom, hogy "szukáák" és a gazda már el is engedi. A kanok sokkal gyakrabban verekszenek.
2009. szept. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem kan mellett döntök és,ha eljön az ideje ivartalaníttatom.
2009. szept. 25. 19:53
 10/26 anonim ***** válasza:
0%
Nekünk is kanunk van, eddig mindig csak kanunk volt, és csak eggyet ivartalanítottunk.
2009. szept. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!