Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik jobb a szuka vagy a...

Melyik jobb a szuka vagy a kan kutya?

Figyelt kérdés
2009. szept. 25. 19:05
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
55%
szuka
2009. szept. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Én kan párti vagyok.
2009. szept. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

ivartalanított szuka ,könnyen nevelhető !

családban ,kimondottan könnyen tartható.

nagyobb testű kutyáknál, a szuka kedvesebb, hízelkedőbb, könnyeben tartható gyerekek mellett.

a kan kutya sokkal dominánsabb, ( nem erősebb,csak dominánsabban viselkedik )

érdekes módon pl : pull terierek között a szukák sokkal agresszívebbek,és vadabbak a kanoknál ( mondják a hozzáértők )

2009. szept. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
9%
Csak tudnám minek kell ennyire ivartalanítani a kutyákat. Én sose fogom, mert szerintem nem tesz jót nekik, legvégső esetben akkor, ha a szukát nem tudjuk elkülöníteni a kantól, de egyébként felesleges szerintem.
2009. szept. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
kan!!!
2009. szept. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
szuka mert az nem annyira piszkít be mint a kan.És igaz hogy a szuka vérzi kamikor tüzel de a nők is szoktak nem de?választ!és a szukák könyebben taníthatók mint a kanik bár ez a tanítótól függ.Szerintem a szuka aki szukát írt annak igaza van.
2009. szept. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Szuka.

Én nem vagyok őrülten ivartalanítás párti, de jobb ha nem ivaros. Csúnya dolog ilyet mondani, de sokkal kényelmesebb.Van ivaros illetve ivartalanított szukám is(ez utóbbi is TK-es, tenyészszemlés,kiállítási eredményekkel rendelkező, 5 évesen nyugdíjazott tenyész szuka)A tenyész kutyáim mellett van egy hobby németjuhász szukám, ő nincs ivartalanítva,majd ha lesz felesleges pénzem elviszem őt is megműttetni.

2009. szept. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek!


Nincs olyan, hogy melyik a jobb, csak más, ugyanúgy, mint a fajta ill. a keverék vagy fajtatiszta kérdés esetében sincs jobb választás. Kutya, mindegyik. Az más kérdés, hogy vannak a szuka, ill. a kan kutyának is előnyei, hátrányai, de annyira más, hogy tulajdonképpen mindegy. Ez talán leginkább egyén függő, Neked mik az igényeid. Én spec. a szuka kutyákkal jobban kijövök, addig szukám volt, de ha úgy alakulna, biztosan örömmel fogadnék egy kant is.


Az ivartalanítást olyan nagyon ellenzőnek, aki szerint ez "nem tesz jót": szerinted az évenkénti 2 tüzelés/a kanoknál a hívó szag, az ösztön kínja olyan jó? Ha hetekig éhezik a szukák tüzelése miatt, és ettől legyengül, az jó? Maga a párzás akár a kannak, akár a szukának jó? (Ha erre igen a válaszod, Te még nem láttál párzó kutyákat, vagy mások a fogalmaink a "JÓ"-tól.)

Esetleg szerinted jó az állandó álvemhesség, egy időskori méhgyulladás, emlődaganat, petefészek gyulladás? Vagy a kanoknál a hererák?


Elég sok előnye van az ivartalanításnak, és igenis, ha valakinek nem tenyésztésre szánt kutyája van - és akkor a tenyésztés valamennyi szabályát szigorúan be kell tartania! - akkor kötelessége ivartalaníttatni. Felelősek vagyuk az állatainkért, az egészségükért, és felelősek vagyunk azért a sok nyomorult utcára került, kidobott, beteg kutyáért is, akik azért születtek meg, mert az emberek a saját hibáikból sem tanultak.


Olvasgass, mi a Magyar Állatorvosi Kamara véleménye a témáról:


[link]

2009. szept. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Attól függ neked mik az igényeid. Tüzeléskor a kanra és a szukára is ugyan úgy oda kell figyelni, ha kan kutyád van akkor sem mondhatod, hogy nem a te felelősséged ha elszökik és befedez egy szukát.

Viselkedés és tanítás téren a szukákkal jobban lehet "egyezkedni", kevésbé makacsak, kivéve 1-2 bull típusú terrier fajtát, de tapasztalatból tudom hogy őket sem nagy ördöngösség megnevelni.

Domináns kanok ha nincsenek ivartalaníttatva gyakran kellemetlenséget okozhatnak területjelölési mániájukkal.

Egyébként a szuka összevérzi a lakást dolgot is csak olyanok írhatták akiknek még sosem volt ilyen nemű kutyájuk. Evidens a tüzelőbugyi vagy egy egyszerű régi fehérnemű használata ilyenkor, semmi kellemetlenséget nem okoz. Sétáltatás viszont annál neccesebb, a kanok gazdái sehogy sem bírják megérteni hogy pórázra kéne tenni a kanos kutyát néhanapján. Elsőre ennyi..

2009. szept. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Nekem az első kutyám egy pulikeverék szuka volt. Nyugodt,kedves,családcentrikus,ugyanakkor jó házőrző volt.

Jelenleg van két rosszcsont kanom.

Az egyik ugyancsak pulikeverék. Ő elég domináns típus, de kezelhető. Nagyon jó személy-és területőrző lett Ő is. Kissé néha talán túlzottan is véd...

2009. szept. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!