Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség az amerikai és...

Mi a különbség az amerikai és a japán akita között?

Figyelt kérdés
viselkedésben melyik a nyugodtabb??

2013. ápr. 22. 21:21
 1/10 A kérdező kommentje:

[link]

akitát szeretnék.de ezek után nem nagyon.

ismerek 1 akitát aki mindenkivel kedves az utcákban lakik és teljesen kedves.mindig szoktam simogatni.

most mi az igazság?

2013. ápr. 22. 21:26
 2/10 anonim ***** válasza:
golden retrivertől még csúnyábbat is láttam... minden fajtában lehet találni ilyen-olyan cikket vagy támadásról szóló beszámolót, de ez soha nem a kutya hibája
2013. ápr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

de ha tartok akitát mi lesz?

milyen fajta?

2013. ápr. 22. 21:34
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Az az igazság, hogy az akita is pont ugyanolyan fajta, mint a többi. Vannak eleve nyugodtabb, és eleve temperamentumosabb egyedek, és bármelyiket el lehet rontani úgy, hogy veszélyes legyen, viszont magától egyik sem emberevő. Jó választás és nevelés kérdése.
2013. ápr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
71%

Hát ez beszakított rendesen.

Véleményem szerint ha te nevelsz fel egy akitát, akár amerikait akár japánt az nem fog téged megtámadni.


A cikkben leírt kutya ki volt kötve, oda sem lett volna szabad engedni a gyereket.

2013. ápr. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Akiták nagyon szépek. Viszont hihetetlenül nehezen kezelhető kutyák 10ből 8 semmilyen eggyütmükődésre nem hajlandó(persze rá lehet venni de elég nehéz) a maradék kettő se jobb sokkal :D


Bájos kutyák, nagy színészek. De első kutyásnak semmiképpen nem ajánlanám japánt főleg ott 10/10 aki nem működik együtt a gazdával :D tehát ha már nagyon akita akkor az amerikai... ott ha szerencséd van kifogsz egy olyat akit picit érdekel hogy mit akarsz ^^


Ott vannak a shibainuk azok se jobbak csak azok legalább kisebbek :D

2013. ápr. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk japán akitánk volt. Elvileg amúgy az a nehezebb eset, de nem tudom, mekkora a különbség. Gyerekek voltunk még, az ül-feksziket megtanítottuk neki jutalomfalatkákkal :D Szüleim viszont nem tanítottak neki sajnos semmit. Annyira nem volt átgondolt a kutyavétel. Azóta olvastam persze, hogy mennyire nem ajánlják gyerek mellé stb. Soha nem bántott minket meg egyáltalán senkit. Nem volt tolakodó az emberekkel, kedvesen csóválta a farkát, ha valaki bejött. A parancsszavaknak viszont csak akkor engedelmeskedett, ha kedve volt, nem fogadott el minket vezérnek (nem csoda). Eleinte gyakran elszökdösött. Nagyon fontos a szocializálása más kutyákkal (legalább annyira, mint egy pitbullnál), mert ha ezt elmulasztod, nagyon valószínű, hogy agresszív lesz. Mienk utláta a többi kant és sajnos olyan is volt, hogy éjjel kiszökött és másnap vérző fejjel jött haza.
2013. ápr. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Az akita egyáltalán nem veszélyes kutya fajta,mint egyesek hiszik!Bár kemény,nagy kutya ezt alá írom!Nekem is amerikai akitám van szuka,2 éves lesz!Hatalmas termetű(maci).Engem és a családom elfogadta falkának,figyeljetek 14 éves vagyok és lány és a kutya bennem látja a falkavezért!Senki másban,bennem,van 2 öregasszony szomszédunk imádja őket!Nem bánt senkit!bár cigányokat, és egyéb nagy kutyákat ki nem állhatja és olykor el-el mordul de erélyes "NEM!" és kész,vége!És neveléstől függ az egész ,hogy a kutya milyen lesz!Ő gyerekként is kedves nyalakodós volt,most is az.Bár van benne egy kis kivagyok,mi vagyok,de ezt lehet korrigálni.Mikor visszük kirándulni,én nem engedem senkinek se meg simogatni,mert tudom,hogy nem fog megharapni senkit,de ha te mit szólnál ha ki lennél kötve és oda jönne hozzád egy gyerek és elkezdene fogdosni?annak a kutyának igaza volt!Ám AMERIKAI AKITÁT válasz nyugodt szívvel ajánlom!
2013. máj. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Yukióóóó ***** válasza:
100%
micsoda bölcsesség szorult ebbe 14 éves leányzóba !!! és minden szava szó szerint igaz ,nekem is amerikaim volt 13 évig és pont a leírtaknak megfelelően viselkedett , most egy japán szukám van és igen néha makacs de szépen jön láb mellett ,és ül és fekszik és vissza hozza labdát és stb....de a macskát utálja és pici apró kutyákban is őket látja ezért ilyenkor figyelni kell rá a saját fajtársait szukát kanokat elfogadja jól jön ki velük meg a többi kutyával is tehát nevelés és kitartás kell hozzá sok-sok és ezerszeresét kapod vissza tőle :-) !!!!
2013. máj. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Yukióóó,köszönöm!Én csak a tapasztalatomat írtam le :D,de olyan rossz ezt hallgatni,hogy megtámad,megharap... attól még,hogy nagy kutya nem kell őket utálni!igaz-e?
2013. jún. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!