Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erről hogy lehet leszoktatni?

Erről hogy lehet leszoktatni?

Figyelt kérdés
A kutyám csak úgy játszik a többivel, ha van egy préda (többnyire egy nála kissebb kutya) akit lehet üldözni. Nem bántja csak kergeti. Régóta viszem már kutyák közé, de csak kb. 1 éves korában kezdett el így játszani. Játék közben nem tudok neki parancsolni szelektív lesz a hallása. A másik nagy gondom, ha kutyát lát megszűnök létezni oda rohan még akkor is, ha láthatóan meg akarja támadni. Mivel ezen a környéken javarészt csak zsebkutyák vannak így társaságba sem tudom vinni, mert a kicsi kutyákra folyton rálép. Tegnap már nagyon betelt a pohár és mérgemben bele rúgtam (már ezerszer megbántam és nagyon sajnálom, de nagyon felhúzott)
2013. ápr. 23. 10:33
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A kutyákról már megpróbáltam az elfordulós módszerrel, de hatástalan volt egyfolytában hátra fordult. A kajával való figyelem elterelést is próbáltam, de ha kutya van a láthatárom akkor semmire nem reagál
2013. ápr. 23. 10:35
 2/14 lac1434 ***** válasza:
Ha van rá mód, szerintem vidd kutyasuliba:)
2013. ápr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

ha nem tudod kontrollálni, akkor ne engedd el.. lehet, hogy egyszer elfajul az üldözéses játék, te meg nem tudsz beleavatkozni..

vidd előbb kutyasuliba.

2013. ápr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Elengedni muszáj, mert csak így tudja lemozogni magát. A kutya suli havi 30 ezer körül van amit most jelenleg nem engedhetek meg magamnak
2013. ápr. 23. 10:59
 5/14 anonim ***** válasza:

Máshogy is kimozoghatná magát, csak még te nem ismered ezeket a módszereket. Tessék, pár tipp: [link]

Amúgy meg tegyél rá hosszú pórázt (ruhaszárító kötél egy karabinerrel, olcsó és egyszerű), és egy-két erőteljes rántással adj nyomatékot a parancsaidnak. Meg persze falkavezérség ezerrel, olvass utána, elég sok anyag van a neten, kis ügyességgel fogod tudni alkalmazni, legalább részben, és javíthatsz a helyzeten egyedül is. Persze a jó sulit nem pótolja semmi.

2013. ápr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha prédának tekinti vsz. erős benne ez az ösztön.Futtasd le bringával,vagy rollerrel,Labdázz,rongyozz vele,így vidd kutyák közé.Akkor nem a vadászat lesz számára a lemozgatás.A másik behívhatóság,meg a figyelem megtartása a kutyánál egy ilyen ingergazdag környezetben egy magasabb szintű engedelmességet követel a kutyától és az egyik legnehezebben elérhető dolog.Nekem egy közép engedelmességi után,állandó gyakorlás mellett sikerült,de sokaknak így sem.
2013. ápr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon nagy a vadász ösztöne. Amúgy ő egy vizsla már kicsinek is nagyon nagy volt a vadász ösztöne egyfolytában a galambokat üldözte meg nagyon szeret labdázni jó apportos
2013. ápr. 23. 12:45
 8/14 anonim ***** válasza:

nagyon sok embernek van hasonló problémája. Azt mondják, hogy akkor vagy falkavezér 100%-ban h ha minden körülmények között vissza tudod hívni a kutyát. Persze felnőtt kutyáról beszélünk azért. Na most ez kb 10 emberből 2őnek ha megy.

Nekem sem, nyugi. Mi most kutya suliba járunk, tény h nem 5 Ft, de nekünk muszáj volt már mert agresszív kezdett lenni a nála nagyobb kanokkal. Van amúgy olyan is, hogy kutya terápia, ahol alkalmanként fizetsz az oktatónak. Lehet h 1-szer, 2szer érdemes lenne megnéznetek. A népszigetit ismerem ott 5 ezer ft / alkalom, viszont azon az 1 órán át csak a Te kutyáddal foglalkozik, nekünk elég volt 3 alkalom, hogy megértsem nagyjából , hogy mit kéne tenni. Szerintem nektek 2 alkalom is elég lenne, hogy megmutassa egy szak ember h mit kell ilyenkor csinálni, ellesed tőle, és gyakoorlod, gyakorolod, gyakorolod!!! VAnnak kutyák akikkel nagyon nehéz, és nap mint nap megkell küzdeni a vezető pozícióért. Meg néz youtubon ceaser milant, ott is vannak jók. De ez nem 1-ik napról a másikra fog menni, hanem hosszú hosszú hetek , hónapok kellennek, h akutya betörjön és sosem szabad feladni!

2013. ápr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
El sose kapja a prédát csak kergeti. Ha például a préda megáll akkor többnyire békén hagyja vagy játszani hívja. A másik hülye szokása az, hogy azokat a kutyákat amelyikek nem játszanak azokat agyon szekálja, hogy kergessék meg. Ugat rájuk a lábával bökdösi őket
2013. ápr. 23. 12:54
 10/14 anonim ***** válasza:
Meg a módszer függ attól is hogy milyen a kutyád! Amelyik nem érzékeny kutya, annak lehet ordibálni, szépen mondani, vagy csúnyán, nem fogja érdekleni, azzal már keményebben kell bánni, ha nagyon rosszat csinált és nagyon ideges vagy rá akkor mehet egy kis tasli is. Én sem nagyon szeretem ha ütnek egy kutyát, de van az a rosszaság amit másh nem lehet egyes kutyáknál. Nem tudom h lány vagy e vagy fiú, de egy lány nem is tud alapból akkorát ütni h azt megérezze a kutya. Nálunk az oktató azt mondta, h ha kiabálok de akkor sem figyel rám akkor oda kell mennem és v a nyakát jól megbökni (nálunk ez nem használ semmit) vagy mehet neki egy tasli. De azt mondta az oktató h nem is az a lényeg h milyen erősen ütsz, mert úgyse tudok akkorát ütni h azt megérezze a kutya, hanem az a léyneg h érezze h nagyon nagyon dühös vagy rá. Az lenne a lényeg h megadja magát ilyenkor. Viszont utána miokr már abba hagyta a helytelen viselkedést v megadta magát akkor viszont mindig kell adni a kutyának egy 2dik lehetőséget is, hogy javítson, hogy megtanulja h milyen viselkedést várunk el tőle. Pl.: rossz volt, lekiabáltad, stb..... utána ott hagyod, elsétálsz pár lépésnyire, majd nagyon kedves hangon oda hívod magadhoz, ha egyből oda jött nagyon dicsérd meg, juti falat, puszi, minden , ezzel tudatosítod benne, hogy az a helyes viselkedés ha oda megy hozzád mikor hívod, az a rossz mikor leszar téged, vagy kergeti a másik kutyát, stb. Szóval mindig megkell mutatni a kutyának a rossz cselekedett után h mi a jó, mit kéne helyette tenni. Mert amúgy csak annyit fog érteni h " oké, most kikaptam, de akkor mit kéne tennem h ne kapja ki???? "
2013. ápr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!