Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos magyar vizsla...

6 hónapos magyar vizsla szukám mindig be akar jönni a lakásba és ajtón a kilincsre támaszkodik, kaparja meg ilyesmi hogy tudnám erről leszoktatni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 24. 08:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Vadászkutyának a vadász(gazdi)mellett a helye.Vadászat után mindig is ott hevert egy igazi vadász lábánál a kutyája,a kandalló előtt,szunyókálva,amíg a gazdi a a kollégákkal,egy pohár forralt bór mellett mesélgetve, még egyszer átélték a vadászatot...
2013. febr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
de a kutyával folyamatosan foglalkozva van. Eddig nem csinált ilyet ez most újdonság :(
2013. febr. 24. 09:17
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha folyamatosan foglalkoztok vele és lefárasztjátok,akkor az hozzáértő gazdikra vall.DE,a vizslának a játék,munka,séta,vadászat stb. után bent a helye a gazdi mellett!Hidd el,abszolút semmit nem fog csinálni,ha le van fáradva,csak aludni olyan helyen,ahol az egész családot láthatja.Több mint valószínű,hogy fázik is,mivel rövid szőrű.
2013. febr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
ezzel minden rendben de nem akarok nagy testű kutyát a házban tartani ő neki kint a helye kint is minden megvan neki teremtve én csak arra lennék kíváncsi hogy hogyan szoktathatnám le őt erről...
2013. febr. 24. 09:29
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos,ha kinti kutyát akartatok,akkor nem jól választottátok a fajtát...Remélem nem sértettelek meg őszinteségemmel.
2013. febr. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a Magyar Vizsla nem nagytestű...Nekünk egy Afrikai Oroszlánkutyánk van,kan,41 kiló.Kint is lehetne,de mindig ott van bent mellettem,a szobába van neki egy helye.Kb.1 négyzetméter helyet foglal.Amikor főzők(férfi vagyok),akkor a konyha elé fekszik(oda nincs bejárása)és szunyókál.
2013. febr. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
13%

A magyar vizslák kb. 30%-a teheti meg, hogy bent lakik. A magyar vizslát nyugodtan lehet kint is tartani, ott is meg lehet neki adni mindent.


Ha a kutyával kellőképp sokat foglalkozol, akkor csak hiszti, amit csinál. Egyértelmű, hogy veled/veletek akar lenni, de meg kell vele értetni, hogy az ő helye kint van. Ezt másképp nem tudod a tudtára adni, csak neveléssel. Ha kaparja az ajtót kimész, és leszidod. Szerintem pár alkalom után megtudja, hogy ez rossz.


Magyar vizslákat tenyésztek, nálam a kutyák bejárhatnak a lakásba, de nem akkor, amikor csak akarják, mert akkor egész nap nyitogathatnám az ajtót, hogy ki mikor akar kimenni, és bejönni. A kutyák békésen elvannak az udvaron akkor is, ha éppen hideg van, vagy nem vagyok kint velük. Pedig tudják, hogy nekik szabad a bejárás a lakásba és hogy bent vagyok, de akkor sem kaparhatják az ajtót.

2013. febr. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%
Ne haragudj,én tőled kutyát nem vennék....
2013. febr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nem is adok el akárkinek....de mivel nem tudom, hogy ki vagy, nem jelentem ki, hogy nem adnék el neked. Te biztosan tudod, hogy kitől, miért veszel kutyát, úgyhogy nem kérlek rá, vegyél tőlem.
2013. febr. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%
Mégis milyen Magyar Vizslát sikerült kitenyésztened,amelyik mínusz fokokban is nyugodtan elvan az udvaron??Valami hosszú szőrű változat? :)
2013. febr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!