Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kullancsok tényleg a fákon...

A kullancsok tényleg a fákon állnak lesben?

Figyelt kérdés

Ma nagyon összevesztem a párommal. A mai séta közben lesöpörtem a fejemről egy kullancsot és a kutyámban is találtam 2 darabot.

Férjem reakciója annyi volt, hogy ne menjünk fás területre, mert a kullancsok onnan potyognak.


2013. ápr. 23. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Többnyire a talajról másznak fel, de előfordul hogy fáról is potyognak. Az hogy lesben állnak mindképpen erős túlzás nem túl okos állatról van szó ugyanis :D
2013. ápr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen vannak a fákon.
2013. ápr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
a fűben is ugyanúgy találsz.Bárhonnan össze lehet szedni
2013. ápr. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Főként a fűben talajszinten vannak, de persze előfordulnak a fákon, bokrokon is.

Mondjuk azt nem hiszem hogy lessnek ránk a fák ágairól, de nem árt kullancs risztó az embernek állatnak egyaránt.

2013. ápr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is azt tapasztaltam, hogy inkább a föld közelében vannak, de simán lehet a fákon is.
2013. ápr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem jellemző a fáról potyogó kullancs. A hűvös, sötét , nedves aljzatot kedvelik.A kullancsnak a napfény , a szárazság nem fekszik.
2013. ápr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Meioneta válasza:
100%
Bizony, a kullancs nem a fáról fog levetődni :) A viszonylag magasabb füves, bokros területeket kedveli, és onnan mászik (nem ugrik) fel a potenciális táplálékforrásra. Utána a kullancs vándorol a testen, amíg egy megfelelő pontot nem talál, ahol elkezdhet szívni (általában a lágyabb részeket kedveli), azért találhatunk a felső testünkön is élősködőt. Biológus vagyok, és már elég sokszor keserítették meg az életem ezek a kis jószágok.
2013. ápr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Eshet le a fáról is, tavaly nyáron itt Békásmegyeren (Budapest III. ker.) 40 fokos hőségben az esti séta alkalmával az utcán a járdán mentem a fasor alatt az árnyékban amikor valami a karomra hullott ránéztem és piszok idegesen lesöpörtem és szétmázoltam a betonon...
2013. ápr. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!