Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtákat rontottak el...

Milyen fajtákat rontottak el a szaporitók?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok hogy beteges stb.Meg nem értem hogy manapság már miért nincs igazi arany golden?10 évvel ezellött vettem egyet tenyésztőtől és igazi arany goldi lett de manapság már szinte csak krém szinű van.Meg a németjuhászoknak hogy lett olyan lejtős a gerincük amikor pár évvel ezelött még nem volt ennyire lejtős?
2009. szept. 26. 07:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a yorkshire terrier nagyon el lett rontva, a dolgozó terrierből egy divatkutyát csináltak. Manapság a yorkiról egy remegős, agyon miniatürizált kis szerencsétlenség jut eszembe. Szerintem sok tenyésztőnél találni még arany kutyát, de igazad van a krémszínű feltűnően több lett.
2009. szept. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Vannak gyönyörű arany kutyák, keress olyan tenyésztőt aki nem a divatosabb krémszínűt tenyészti.

A németjuhászokat sajnos nem csak a szaporítók, hanem a tenyésztők is rontották. Későn vették észre (még a 70-es években), hogy a csapott far tenyésztése mennyivel növeli a diszpláziát. Ma már emelik a kutyák farát, tehát nem teljesen csapottra tenyésztik. De itt van már rengeteg csapott farú, diszpláziás kutya, akiket most a szaporítók tenyésztenek tovább.

A szaporítók a divatos fajtákat tenyésztik, tehát azokat is rontják el. Az elmúlt 10-15 évben a betegségek szűrései sokat fejlődtek és ezeket elő is írták a fajtaklubok a tenyészszemléhez. Tehát a tenyészszemlés, tenyésztőtől vásárolt kutyáknál ez a lehető legritkábban fordul elő.Ma már közvetlen genetikai vizsgálatokat is tudnak csinálni, keresik a betegségekre jellemző hibás géneket, tehát nemsokára már közvetlenül, genetikailag lehet szűrni a kutyákat, nem kell megvárni egy betegség tüneteinek jelentkezését. (Ilyen kutatások folynak csontrákra, szivnagyobbodásra, szemproblémákra)

Természetesen ezeket csak a lelkiismeretes tenyésztők végeztetik el, hiszen elég drágák.

2009. szept. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem a sharpeit is, mert a ráncai között gombás lesz a bőre, meg az összes ilyen nyomott orrú kutyát, amitól sok problémájuk lehet, szerencsétlenek, néhány szinte hörög lélegzetvételkor, plusz szemproblémáik vannak. A kicsi testű divatkutyákat. Ráadásul nem is élnek olyan sokáig mint a normál testalkatú. Sok fajtának van hátulütője, az agyontenyésztés miatt.

2009. szept. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szinte már csak olyan fajtát érdemes választani, ami ritkaságnak számít. Ott több esélyed van egészségesebb kutyust találni. Azok általában elég sok törödést is igényelnek, főleg a bundájuk.
2009. szept. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Gyakorlatilag az összes fajtát...
2009. szept. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Yorki, csivava, német juhász, beagle feljövőben van, nyomott orrú kutyák, minden ami extra és menő. Szelíd, barátságos kutyafajták között sok lett az agresszív, harapós, a bátrak között meg sok a félős... Egyesek szülni nem tudnak, mások a micsodájukat sem berakni ahova kell, megint mások 8 évesen már élő csodának számítanak... Vagy egyszerűen csak felszednek mindenféle betegséget... Mindez a divat miatt van... Ez tetszik a többségnek, lehet belőle pénzt csinálni. A magyar fajták viszont nem olyan ritkák és marha drágák, mégis nagyon egészségesek!
2009. szept. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad összekeverni a szaporítót a tenyésztővel...lehet hogy lerágott csont, de te mégis összekevered...

1. a szaporító amihez nyúl az el van rontva :( "AZ" nem figyel arra hogy melyik kutyát melyikkel rakja össze....Diszpláziás? Kit érdekel!!? Az a lényeg hogy el lehessen adni a kölyköket...

De szerintem általánosságokat nem mondhatunk, mint pl. "A mopsz egy beteges fajta"...Lehet hogy beteges (az az egy), a te bajod, ha egy kicsit körbejártad volna a témát, jobb helyről vettél volna...És ezzel a pár tizezres vétellel is támogattad a szaporítót...Én ezeknek az embereknek csak gratulálni tudok (mármint ahhoz hogy csak ennyi eszük van)

Asszem a kilencvenes években volt az, hogy egy halom harapós angol cockerrel lehetett találkozni az utcán....Igen, kedves szaporítók által okozott kár volt ez is...és mi maradt meg az emberekben? "Az angol cocker harapós/idegbeteg kutya"


2. a tenyésztés az más dolog. Az előbb a mopsszal példáloztam, akkor maradjon ez. Mindenki tudja hogy rövidorrú kutya. erről egyből az jön le hogy teljesen életképtelen...stb. DE MIÉRT?? ha valaki utánanézne hogy a rövidorrú kutyáknak miért van rövid orra, máris nem mondana hülyeségeket...

Jo, oké beismerem hogy mostanában kezdtek elmenni az extrémitások felé, konkrétan láttam olyan bulldogot, kinek az orra kb. a két szeme között volt teljesen bennt (na asszem el lehet képzelni)... És ezt az FCI is észrevette (mármint hogy rossz irányba halad a kutyatenyésztés) Valamelyik kutyaujságban az elmúlt (asszem) két honapban volt hogy az FCI változtat a standardeken. Kihúztak belőle pár szót, néhány helyen beleírtak egy két mondatot...Majd meglátjuk ki hogyan értelmezi a változtatásokat...(bár a változásra a gyakorlatban még egy csöppet várni kell)


Tehát a német juhászkutyák "lejtős" hátát nem a szaporítókra kell fogni (nem mintha védeném őket)



A golden-hez meg annyit fűznék hozzá, hogy változnak az idők, új divatok jönnek, a régi kutyák (színek) pedig mennek... mondjuk ha jo helyen keresed, még ma is találhatsz arany goldent...én a collival vagyok így...nekem mindig is a dark sable rough colliek tetszettek...gyerekkoromban (ami nem volt olyan rég :)) volt a sable collie meg a dark sable...legalábbis én ezekkel a színekkel futottam össze a leggyakrabban....Mostanában, ha nézegetem a collie kenneleket már nem találok ilyen szinűt, vagy csak elvétve...

Mégegyszer mondom változnak az idők :(

2009. szept. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Németjuhász, borzasztóan néznek ki a csapott hátuljukkal
2009. szept. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
havanese és a többi bichon..
2009. szept. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát igen változnak az idők.De elég sok fajtánál több mostanság a betegség mint pár évvel ezelött,és azt senki nem mondhatja hogy nem.Collie-ból nekem is ők a kedvenceim de hát már ritkán látok,még kiállitáson is:( Én nem tudtam egy fajtánál se maradni mert a betegségek valahogy mindig bizonytalanná tettek hogy nehogy az én kiskutyám legeyen beteg:SDe igy legalább segithetek a menhelyeken:DKöszi a válaszokat és még várok válaszokat.
2009. szept. 26. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!