Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával futni? Melyik kutya...

Kutyával futni? Melyik kutya a megfelelő? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy kutyát, akivel eljárhatnék futni, persze fokozatosan. Olyan 5-8 kilométerig szeretnék eljutni, megállás nélkül. Melyik kutyát ajánlanátok? Tapasztalat?

2013. ápr. 25. 00:06
1 2
 1/12 acelsziv ***** válasza:
az agarak jó futók :)
2013. ápr. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Annyira nem tetszenek nekem azok a kutyák, a nagyobb testűek nem bírnák? pl bulldog, staff, boxer?...
2013. ápr. 25. 00:15
 3/12 minimalis válasza:
Husky. Igaz, hogy nem a legegyszerűbb a tartásuk, és nagy melegben nem tudnak annyit futni, de igazából az a fajta, aki futásra született.
2013. ápr. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 acelsziv ***** válasza:
Vizsla, dalmata. Volt egy dalmatám... Soha nem láttam még kutyát annyit rohangálni. És irtó rendes kutyák.
2013. ápr. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem pl.: stafim van, tökéletes futótárs. :)

Hasonló indok alapján választottam én is. Közrejátszott, hogy ahová én jártam, nem volt a legbiztonságosabb, pláne sötétedés után.

Nagyon jó felépítésűek, okosak, imádnak mozogni. Csak ajánlani tudom.

2013. ápr. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
a staff és a boxer oké. a bulldogot felejtsd el:)
2013. ápr. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Erre a távra szinte minden sportos kutya jó. Az agaraknak ez kevés és lassú is, őket bringa mellett kell. Amúgy az agarak, leszámítva a kis termetűeket mind nagy termetűek (nagyobbak mint egy boxer vagy egy amstaff) és van néhány óriás is közöttük (ír farkas, skót szarvasagár, oroszagár).
2013. ápr. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én a vizslák között néznék szét a helyedben.
2013. ápr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
5-8km az nem túl sok, szinte bármelyik fajtával lehet.
2013. ápr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én kutyámmal naponta kb. 1 órát sétálok(kb. 6 km) és kb. 1 órát bicikli mellett futtatom(15-19 km).Persze ilyenkor ő több kilométert megcsinál,mivel séta alkalmával olyan 8O%-ban,bicajjal pedig kb.4O%-ban szabadon van.Ez a napi adag.Hétvégeken mountainbike-os túrák vannak,olyankor naponta 4O-5O km(tehát két nap alatt,szombat-vasárnap min. 8O km)teszünk meg olyan 4 óra alatt,ezalatt ő kb. 6O%-ba szabadon rohangál.Egy kan,Afrikai Oroszlánkutya tulajdonosa vagyok.Még annyi,hogy az úszás nem a kedvenc szórakozása,de amikor mi úszunk(Tenger,tavak,folyóvíz),ha egy kicsit átgondolva is,de jön utánunk és úszik velünk,fajtáját megtagadó ügyességgel és kitartással :)
2013. ápr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!