Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3Hónapos múlt törzskönyves...

3Hónapos múlt törzskönyves német juhász kutyám rám morgott és kicsit ugatott is ma amikor evett! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

sosem morgott még rám idáig , csak ma nagyon finom kaját kapott parizert májkrémet , azért kapta ezt mert elfogyott a táp , úgy rendeltem és még nem hozták meg ....

na szóval ma ahogyan evett én megsimogattam, ő pedig morgott rám és ugye ezt nagyon nem szabadna neki . még szerencsére kicsi szóval megtudom neki tanítani , az a kérdésem lenne hozzátok hogy milyen hatékony módszert vessek be ennél a csöppségnél. de csak 1 módszert alkalmaznék mindig ha ilyen van de mi legyen az ? nagyon szépen köszönöm a segítséget!


2013. ápr. 25. 11:30
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
ja én amúgy bevettem egy módszert , amikor morgott gyorsan elvettem előle a kaját 2-3 percig kb nálam volt majd leraktam ha ismét morgott megint felvettem nálam volt mire ezt harmadszorra megcsináltam, már nem morgott de akkor már nem volt annyi kaja sem az edényben
2013. ápr. 25. 11:32
 2/12 klopusz ***** válasza:

Igazgad van, de hagyd magad, elvégre Te vagy a falkavezér.

Rám egyszer morgott az első kutyám, mikor a táljához mentem, akkor reflexből elkaptam a nyakbőrét és alaposan megráztam. Ez hatott annyira, hogy élete hátralévő 13 éve alatt egyszer sem próbálta meg.

2013. ápr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Mielőtt oda adod a kaját, tegyél úgy mint aki eszik belőle, rakd le a földre. Eztán hívd oda és tanítsd meg hogy egy vezényszóra kezdhet el enni, pl tessék,jó étvágyat,tied.

Ha közbe így morog vagy látod zavarja hogy te ott vagy, akkor vedd el a kaját, és ne csak 2 percig hanem tovább, de rakd is el hogy ne lássa.

Ha meg morog,kap megfogod a szűrinél és lenyomod a földre a fejét és ott is tartod amíg meg nem adja magát.

Bár ezt a módszert határozottan, keményen kell csinálni, nem szabad engedni a kutyának ha nyivákol, mert nem fáj neki, csak próbálkozik hatni rád.

Sőt még az is segít ha úgymond ráülsz, lábad közé veszed a törzsét és úgy nyomod le a fejét.

És persze közben határozottan rászólsz valami tiltószóval hogy "nem!".

De ezt csak akkor csináld ha érzed magadban a "dühöt", ezt teszetoszán nem lehet.

Ezt ha jól csinálod, és a továbbiakban is így adsz enni neki, akkor megfog szűnni a probléma szinte azonnal.

2013. ápr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Bőven elég az, amit csináltál. Csak annyiban változtass, hogy mindig keveset tegyél a táljába. Így később telik meg a pocakja.Ha letevéskor is morog, nem is teszed elé a tálat.
2013. ápr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nem kell a kölyöknek még ilyen durva módszerekhez folyamodni. kicsit ki van nyílva a csipácskája, de finomabb módszerrel simán meg lehet vele értetni hogy ki a "jani". először is ehhez mindenképpen szükséges finomabb kaja, mert úgy látszik a tápot tulságosan nem sajnálja, ami egyébként nem meglepő. halottam már olyanról is hogy egy jó kis pácolt nyers marhahúsért harapott ki a gazdiból egy kis darabot a kutya, nah persze az felnőtt volt és egy bazi dán/német dog.


a teendő:


valóban nagyon fontos neki megtanítani hogy bizonyos vezényszóra, magyarán az engedélyedre ehet. az sem árt ha azzal is kombinálod hogy ha mellélépsz, de legalább a szavadra, mindenképpen álljon el a kaja mellől és azt adja át neked.


ami fontos! nem a kaját távolítjuk el hanem a kiskölyköt a közeléből. ha a kaját vesszük el az sokkal inkább lopásnak minősül, a kutya nem tanulja meg a tiszteletet, sőt elérjük hogy már csak valami hosszú tárggyal tudjuk ellökdösni a kaját mert már megtanulta azt még jobban bevédeni. szóval sajnos az épp aktuális módszer hatástalan és butaság is mert csak rosszabbodik a helyzet.


amikor morog egyértelműen határozottan rászólsz egy tiltással és lehetőleg anélkül eltávolítod a kölyköt a kaja közeléből hogy hozzáérnél.


itt van pl. egy videó igaz fontos arra figyelned hogy milyen intenzitás szükséges a kölyöknek. tehát nem biztos hogy rammstein módjára szükséges a picire úgy ráförmedni http://www.youtube.com/watch?v=X-GqHMLhN5U


itt pedig a csendesebbik változata ugyanannak az elméletnek

https://www.youtube.com/watch?v=Vaj2GbDJ1wY


jól látható mindkét esetben hogy nem a kaja van kimenekeítve hanem jogot formálnak a saját ételükre így megértetvén a kutyával hogy nincs oka morgolódni hiszen a gazda joga elvenni vagy épp odaadni a kutyának az ételt.

tudom hogy mindenki haja égnek áll cesartól, de én főleg a kölyök esetében inkább az ő módszerét javaslom, hiszen a kölyök nem fog ekkora agresszivitást tanúsítani mint ez a már felnőtt egyed így nem is lesz veszélyes a módszer. nem is hiszem hogy percekbe fog telni a kaja megszerzése a kölyöktől, vagy hogy egyáltalán bármilyen különösebb incidens adódna. viszont ezzel egyszer s mindekorra meg lesz értetve még időben a kölyökkel hogy ki az úr a háznál.


jól látható hogy cesar sem távolítja el fizikailag az ételt hanem sokkal inkább "befoglalja" azt. és érdemes azon is elgondolkodni hogy cesar is előszeretettel nyomigálja lefele a kutyákat, kaja tekintetében mégsem teszi ezt hiszen meg lehet ezt oldani gyakorlatilag anélkül is hogy a kutyához érnénk.

2013. ápr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Amit az utolsó ír, az volt eddig a legjobb szerintem, de ennél is van gyengédebb módszer.

Tök értelmetlen egy kiskutyát ledominálni, aki még az otthoni szabályokat sem tudja. Én a kiskutyám szájából a bikacsököt is ki tudom venni, mert

1) tudja, hogy azzal jól jár

2) tudja, hogy nem örökre veszem el.

Jó ötlet a kutya táljából mintha-enni, de nem csak a falkapozíció miatt, hanem mert tudatosul benne, hogy te kontrollálod az élelmet. Az ül parancsot is érdemes megtanítani, és csak akkor adni neki kaját, csontot, játékot ha leül érte.

Ha a kezedben van a kontroll, akkor kezdd el mondjuk egy játékkal gyakorolni. Ha játszik valamivel, mondd a nevét, ha rádfigyel, vedd el tőle a játékot, adj neki egy jutifalatot, dicsérd meg és add vissza nekia játékát. Így megtanulja, hogy ha a gazdi elvesz, akkor nem örökre veszi el és még jól is jár vele.

Másik módszer erre etetésnél, ha közel mész a táljához és nem morog meg,akkor véletlenül leesik egy jutifalat.


Az utolsón kívül mindegyik módszert használtam, nekem is morgott a kiskutyám, ma már egyáltalán nem.

2013. ápr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Fontos még, hogy Cesar főleg felnőtt vagy növendék kutyákkal dolgozik, ahol már régóta fennáll egy probléma. De azért egy 3 hónapos még nem vagy csak kevés dominanciát mutat. Ez inkább ösztönös viselkedés, vagy félelemből táplálkozik.
2013. ápr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
hát puszta szóval nem tudom a kajától eltiltani amint meg látja a kaját ráveti magát , és csak eszik ha szólók nem reagál semmit sem , szal nem tudom mit tegyek
2013. ápr. 25. 23:00
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezért mondom, hogy kezdd azzal, hogy dolgokat kérsz tőle. Pl csak akkor kapja meg a kajáját, ha leül érte. Le fog neki esni idővel. Én pl. most arra szoktattam rá, hogy leül, ha elmozdul a helyéről mielőtt letenném a tálját, és azt mondanám, hogy tied, felveszem. Kb három alkalom után rájött, hogy érdemes szépen ülve maradnia, mert akkor kap előbb kap kaját. Ha erőszakot alkalmazol, nem pedig kontrollt, nem leszel hiteles vezető a szemében.
2013. ápr. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Három hónapos kutyánál ne várd el, hogy azonnal reagál a szóra. Van neked kezed is, amivel nem engeded, hogy rárepüljön a táljára.
2013. ápr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!