Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen van még? Szerintetek...

Firestorm kérdése:

Ilyen van még? Szerintetek Magyarországon vannak még kutyaviadalok? Ha igen mi ebben a jó, vagy élvezet, hogy állatok avagy kutyák halnak meg az emberi élvezetek érdekében?

Figyelt kérdés

Még régebben Animal Planeten ezeket az állatmentőket és rengeteg kutyaviadalos rész volt,ahonnan kutyákat menekítettek ki.Nem is értem miért kellett elaltatni azokat a szerencsétlen kutyákat...Ki lehetett volna nevelni belőlük szerintem a vadságot,ha foglalkoznak velük rendesen.

Milyen büntetés jár ezért Magyarországon?Miért nem életfogytigot kapnak az ilyenek?


2013. ápr. 25. 13:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Még emberölésért sem kapnak életfogytiglant minden esetben.
2013. ápr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én még halálbüntetést is kiszabnék az ilyeneknek simán!! Ezeknek luxus az élethez való joguk is... És vannak még ilyenek, sajnos. Rengeteg hirdetést látok ahol pit bull-t/amstaffot árulnak és sokukhoz oda van írva, hogy "verekedtetve volt" vagy "kiváló harcos".
2013. ápr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Vannak bizony olyan kutyák akikből nem lehet kinevelni, a tanított, rásegített agresszióhoz még rájöhet genetikailag az ideggyengeség. Nem láttam ezeket a részeket, de el tudom képzelni,hogy vannak olyan kutyák akinek a rehabilitációját nem vállalja senki, mert életveszélyes.
2013. ápr. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos itthon is vannak viadalok vagy csak engedjük össze őket, mert milyen menő...
2013. ápr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert számukra ez pénisz/csöcs nagyobbítás...
2013. ápr. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Tényleg nem értem,hogy az elvileg agyilag fejlettebbnek titulált emberek,hogy a francba képesek ilyenre...Még,hogy az állatok primitívek.

Én már a kakasviadaloktól is ki voltam,ha olyan rész ment,hát még amikor kutyával csinálják ezt.Kerestem ezzel kapcsolatban dolgokat és Afganisztánban nagyon elterjedt.

Na fognám szépen ezeket az "embereket" és kísérletezéshez használnám őket,rajtuk tesztelnék mindent,hátha sikerül egy ellenszert kifejleszteni bizonyos betegségekre és akkor legalább valami hasznukat is vennék az effajta bűnözőknek.

2013. ápr. 25. 15:05
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy viadalra idomított kutya rehabilitációja hónapok,sőt évek munkáját igényli.Amerikában nem foglalkoznak ezzel,mert rengeteg a kóbor kutya,még a problémamentesek közül is sokat lealtatnak.Utolsó statisztika szerint ez évi 9 millió kutyát jelent az USA-ban.Nem vállalják be,hogy hónapokig foglalják a helyet az ilyen kutyák a menhelyeken.
2013. ápr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon (szerintem) egyre népszerűbb a viadaloztatás.Egy többszörös győztes kutya milliókat ér,a c*gányság meg az hasonló szintű magyarok meg köztudottan spórolnak a munkán.

Naponta tűnnek el bull típusú kutyák,vagy harcoltatni viszik őket,vagy szaporítani.Mind a kettőt elítélem és dögöljön meg az ilyen!

(Amúgy régebben volt a hírekben pár éve,hogy Gyöngyösön az egyik belső udvaros háznál folyamatosan hallották a szomszédok,hogy kutyákat harcoltatnak,még sem történt semmi mert féltek.Végül valami járókelő értesítette talán a rendőrséget és el is fogták őket...De hogy hány ilyen van sajnos....)

És ezeknél az a legrosszabb,hogy törvény szerint csak tettenérést követően lehet nyomozást indítani,ergo ha senki nem tud képi vagy hanganyagos bizonyítékot bemutatni és a rendőrök sem találnak semmit a bejelentés helyszínen,akkor nincs nyomozás.


Szar a rendszer:)

2013. ápr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
De ez valahol érthető is úgy gondolom, mert a rehabilitációba fektetett időből (ami nem kevés) sok más relative problémamentes kutyán segíthet az ember, valamint komoly szaktudás kell ehhez hiszen közveszélyes kutyákról beszélünk.
2013. ápr. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Csak sajnálom Őket,hogy önhibájukon kívül kell meghalniuk.

Na és,ha látszódik a kutyán viadalra utaló jel akkor sem tesznek semmit?

Igen itt a környéken is sok pit,staff tűnik el.

Múltkor amikor egyedül voltam a futtatóban,konkrétan egy cigány család körözött kb 30percen keresztül és a kis hülye gyerek nem egyszer oda szaladt a kapuhoz (anyja súgott neki valamit) és kiakarta nyitni,csak mindannyiszor rászóltam,aztán az anyjának is jeleztem,hogy állítsa le a gyereket,mert nem lesz jó vége és a kutya neki fog menni.Természetesen a kutya nem bánt senkit sem,csak gondoltam így lesz egy visszatartó erő az anyában,hogy ne küldözgesse oda a kölykét.

2013. ápr. 25. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!