Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan zajlik egy kennel...

Hogyan zajlik egy kennel latogatas? Mi tortenik, mennyi ideig tart?

Figyelt kérdés

Hamarosan megyunk meglatogatni a kiskutyamat, 5 hetes. Nem tudom, hogy pontosan hogyan zajlik egy ilyen latogatas.. Inkabb a kutyan van a hangsuly, vagy a tenyesztovel beszelgetunk? Mennyi ideig illik ott lenni?


Annyira szeretnek egy kicsit jatszani, ismerkedni a kutyusommal, de nem tudom, hogy csak egy rovid pofa vizitre keszuljek vagy szabad esetleg hosszabban is ott idozni..?


Rendes tenyesztorol van szo, nem szaporitorol, a kutyust pedig nagyon nagyon sok penzert vasarolom. Ez talan nem mindegy, mert szaporitoknal gondolom nem ritka, hogy gyotsan kiebrudalnak. De igy..?


2013. ápr. 27. 20:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Minden tenyésztőnek megvan a maga eljárása, hogyan fogadja a vevőjelölteket.
2013. ápr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ne stresszelj ezen majd kiderűl a helyszinen. Persze lehet hogy nem fogják hagyni hogy játsz velük, mivel nagyon vigyáznak a kölykök egészségére, és még ebben a korban nem kaptak oltást.
2013. ápr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

Teljesen jogos amit mondasz, amíg te adod a pénzt, te diktálod a dolgokat.

Ha egy tenyésztő szerint nem fér bele az árba, hogy annyi időt tölts a kutyák, szüleik, stb megfigyelésével, amennyit jónak látsz, az egy komolytalan eladó.


Szóval lehetnek itt akárkinek akármilyen szokásaik, ez ésszerű határokon belül általában kötetlenebb formában történik, nincsenek rituálék, meg ilyesmi.

Csak természetesen, nézz körül alaposan.

Ha ez nem tetszik az eladónak, hagyd ott.

2013. ápr. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
Kedves 3-as, te mennyire tolerálnád ha az egészséges kölyköket valaki meg fertőzné a tenyészetedben. Bizonyos keretek között ésszerű amit mondasz, de vannak szabályok amiket illik betertani. Ráadásúl az is előfordúlhat, és elő is fordúl hogy a tenyésztő mondja azt hogy magának nem adok kutyát hiába van pénze. Tudod egy jó tenyésztőnek mások a szempontjai mint neked.
2013. ápr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Miután nem ismered a szempontjaimat, igen durva kijelentés, hogy mások lennének.


De abban igazad van, hogy ha egy tenyésztő megpróbálná pl bekorlátozni, hogy megfigyelhetem e a leendő kutyámat, (ameddig akarom)vagy a szüleit, vagy pl egy etetést, abban a másodpercben hagynám ott, mint a szart.

Jó hogy nem majd még meghatározza, hogy hány centiről nézhetem meg... hát aki így csinálja, az felőlem összeragadhat a kutyáival, ilyen emberekkel nem foglalkozom.

2013. ápr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

En mar atmentem a tenyeszto rostajan, mint vevo. Most az en rostam kovetkezik.


Azert kerdezem egyebkent, mert osszesen 8 orat autozom emiatt a latogatas miatt es jo volna tudnom, hogy mit varhatok el, mennyi idot tolthetek ott anelkul, hogy kellemetlennek erezzem. Nem akarok pofatlan lenni, de szeretnem kihasznalni a lehetosegeket.

2013. ápr. 27. 22:00
 7/15 anonim ***** válasza:
97%
Csak magamból tudok kiindulni.Volt vevőm külföldről-belföldről.Nekem nincs időérzékem,ha a fajtámról kell beszélgetnem,csak úgy repültek az órák.Sőt,igazán azt nem szerettem,ha valaki csak rábökött egy kölyökre,és már rohant is.Mikor én vettem az első szukám,kb egy órát voltunk a tenyésztőnél.Ő elég kukacos volt.A túlzásba vett higiénia néha a szocializálódás kárára megy.Ha meg a családot odaengedem a kicsikhez,akkor már mindegy,ők is bevihetik az utcáról a bacikat.
2013. ápr. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Mivel még csak 5hetes valószínűleg tisztes távolból fogod figyelni, hisz még nincs oltva.

A többi a tenyésztőn múlik, mivel csak a saját tapasztalatomat tudom megosztani így nem általánosítanék de ahol én voltam ott kb így zajlottak a dolgok:

Volt általános beszélgetés a kutyákról, fajtáról, kiskutyáról, nevelésről-tovább képzésről, hogy mik a célok (hobbi, sport, kiállítás...). Ha a kicsik fent voltak akkor lehetett őket nézni játék/evés közben szinte bármeddig, de ha épp akkor feküdtek le akkor azt azért annyira nem díjazták ha felébresztették őket, persze megnézni akkor is lehetett a kicsiket ugyanúgy, mint a többi kutyát.

Gondolom tervezett és megbeszélt látogatás lesz, így a tenyésztő valószínűleg úgy készül, hogy lesz rátok bőven ideje, de ha véletlenül valami közbejön azt illik figyelembe venni és nem negatívumként a számlájára írni, hisz ő is ember (pl egy óra beszélgetés után elköszönne, mert el kell mennie valahova/jönnének hozzá...)

2013. ápr. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

Én a tenyésztő ismerősömnél megsimogathattam még zokni létformában lévő kiskutyákat is. :)

Öt hetesen már összevissza rohangálnak meg minden, lehet kint is voltak már a jó időben, sőt, a többi kutyájával is megismerkedtek már, akik valószínűleg szintén nem voltak előtte kihipózva. :D

Szerintem max. annyit kérhet tőled, hogy előtte mosd meg a kezed, de gondolom ő se vegyifülkében tartja a kutyáit, és nem húz magára steril öltözéket. xD

Szerintem nyugodtan add elő az elgondolásaidat az ismerkedéssel kapcsolatban. Ha messziről mész, akkor meg pláne alap, hogy hosszabb időt is ott tölts, hogy jobban megismerkedhess a kiskutyával.

Mi is minimum egy órát ott voltunk a tenyésztőnél. Én úgy vettem észre, hogy a tenyésztők szeretnek a fajtáról és a saját kutyáikról beszélni, nem hiszem, hogy gond lenne - ha mégis, lehet nem tőle kellene kutyát választani, mert szerintem a tenyésztőddel való jó kapcsolat nagy könnyebbség.

2013. ápr. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

én kettő személyes sztorival tudok maximum szolgálni, leírom hátha valamit le tudsz belőle vonni.


évekkel ezelőtt a staffimmal úgy volt hogy csak pár hetes volt még nagyon pici amikor mentem kivákasztani. már első ránézésre tudtam hogy ő lesz az. még a tenyésztő is kiszúrta hogy egyből azt a szukát néztem. persze futtában ránéztem a többire is, de végül őt választottam. szóval ott nem nagyon volt fogdosódás hiszen nagyon pici volt még. viszont nem kevés időt töltöttem ott. megmondom őszintén még fura is volt. rengeteget beszéltünk, a fajtáról e nvelesééről. mostmár utólag tudom hogy némileg letsztelhetett. hogy fogom tartani stb. a kutya egész családjáról (szülők, nagyszülők stb stb) mutatott fotóalbumokat. rengeteg volt. mivel még pici volt az enyém, ezért sokat beszéltünk a szülők temperamentumáról is. a legjobban azt kedveltem az egészben hogy végre valakivel olyan istenigazából el tudtam beszélgetni a fajtáról. nem nézett őrültnek mert imádtam ezt a fajtát, sőt maga is nagyon szívesen beszélt, emlékszem el is mondta hogy ő is ennyire meg volt bolondulva a fajtáért és viszonylag így kezdte ő mígnem eljutott a tenyésztésig. még az akkori párommal is elbeszélgetett. emlékszem épp az albumokat néztük amikor mellettem hüledezett a párom hogy "úristen, így fog kinézni meg ekkora lesz" amikor odaszoltam a tenyésztőnek hogy ő azt hiszi a kutya meg fogja őt enni. igaz az a párom totálisan tapasztalatlan volt kutyák terén. amstaff terén meg főleg. de nem mellesleg tőle kaptam ajándékba mert tudta mennyire bolondulok a fajtáért. csodás kutya volt.

ez magyarországon volt.


itt volt egy pár kutyamentes évem. nem nagyon akartam bevállalni ingázással egy kutyát. viszont miután már egyértelműen itt ragadtam ugy éreztem talán bevállalhatnék egyet. az érdekes az hogy amstaffot szerettem volna megint viszont pit lett belőle. le voltam ragadva még a pites tilalomnál. ennél a tenyésztőnél lényegében ugyanaz volt a szitu. viszont itt már hat hetes mult a kutya amikor kiválasztottam. mondta nekem hogy nyugodtan megfoghatom de nem akartam nagyon bíbelődni vele mert féltem hogy "ellopom" idő előtt. meg is mosolygott. plusz itt még annyi volt a különbség hogy amikor már elhozhattam másnap elmentünk a tenyésztővel az orvoshoz ahol ott helyben megvizsgálták a kutyust meg minden. az orvos kikérdezett hogy ment e a kölyök hasa stb stb. ráadásul ezzel a tenyésztővel heti kontaktban voltam személyesen még utánna is. azóta persze elköltöztem így nem vagyunk olyan sűrű kontaktban de mindig kérdezte a kutya súlyát, mindent. mivel etetem hogyan hányszor. gondolom tudni akarta hogy rendesen fejlődik e a kutyus vagy nem tudom.


szóval hogy rövid pofavizit lessz e, nem hinném. sőt kizárt, hiszen téma van bőven. az már kérdéses hogy a kutyával mennyire hagyja majd hogy játsz. amikor komoly megbeszélni való van akkor szerintem illetlenség a kutyával bíbelődni mert nem biztos hogy odafigyelsz. az amstaffos tenyésztő okos volt ő beinvitált minket egy kávéra így nem vonta el a kutya a figyelmemet. a pitemmel játszhattam volna, de nem mertem :) még így is úgy belezúgtam. ő is első pillantásos választás volt de ugyanakkor tudatos is. szóval megkuksiztam azért a kis jellemét, de ahelyett hogy lemondtam volna a domináns kölyökről inkább azt mondtam bevállalom. nah ebben is nagyon jól ott volt nekem a tenyésztő. és ezt a kutyát is imádom. :)

2013. ápr. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!