Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondor, Puli vagy Rotweiller?

Komondor, Puli vagy Rotweiller?

Figyelt kérdés
Melyiket válassszam? Ha lehet így adjátok meg. pl: Rotweiller: vadászat 5 pont stb. És azt is írjátok meg mi a tapasztalatotok vele.
2009. szept. 27. 08:31
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem Rotid legyen... Nekem is az van =). Legszebb kutya. Az enyém 4 éves kan, brútusznak hívják és az egész családom imádja. Házörzőnek is a legjobb.
2009. szept. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
az elöző vagyok.. ha kell irj privátot ahol msn címet cserélhetunk és leirom bővebben a tapasztalataim.
2009. szept. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Puli: Tanulékonyság 5-ből 10-es. Elég neki elmagyarázni egy dolgot és már csinálja is. Bámulatos.
2009. szept. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Pulis vagyok. A szőre ápolása elég munkaigényes. 5-ből -5
2009. szept. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

én meg komondoros vagyok :)

Házőrzés: 5-ből 20 :D

nagyon jó házőrző, hangtalanul támad arra aki belép a területére,és nem tépi szét az áldozat, csak lefogja és őrzi (tudok pár ilyen történtet ami meg is történt).

Legyen bármilyen hideg a télen, ő nem fog fázni, a nyárral sincs gonduk, mert a bundája hűti a testét és nagyon jól eltud bújni a meleg elől.Jah és mivel a szemét eltakarja a szőr, ezért lesprayzni se tudják annyira.

Nagyszerű társ is, a gyerekeket imádja, tiszteli a gazdáit, szótfogad, de nem németjuhász engedelmességű- akkor fogad szót ha ő is látja h annak van értelme.Tehát tud önállóan dönteni.Intelligens fajta.

Ráadásul nem eszik annyit, mint egy rottweiler, napi 2 (3dl-es) pohár minőségibb száraztápot eszik meg.

Nyáron van hogy alig eszik.Szivós fajta :)

Rengeteget tudnék mesélni a fajtáról... amúgy okt.10én lesz komondor fesztivál, ha érdekel gyere el, nézd meg élőben a fajtát.Vagy irj privit :)

2009. szept. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Attól függ, mire szeretnéd.

A komondor, nagy, robosztus, erőteljes mind fizikailag, mind jellemileg. Nagyon hűséges, megfelelő nevelés mellett csodás társ, de magának való, sokszor önfejű fajta, nem egy border collie alkat, aki minden feladatra kapható.

A puli terelő kutya (munka kutya), eleven, rendkívül hűséges, család szerető, sok történet van, hogy a gazdával a puli is együtt hal.

A roti őrző-védő típusú, jó nevelés mellett embercentrikus, gyerekszerető, családi kutya.

Nagyon nagyon különböző fajták, neked kell eldöntened, mire szeretnéd őket. Mind három fajtáról bőséges info van fenn a neten, olvasgasd, keress fórumokat, így el tudod dönteni, mi áll legközelebb az igényeidhez.

Mind a három fajtának van itt fóruma pl.: [link]

2009. szept. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Melyik mellett döntöttél?
2009. szept. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Szerintem válaszd a Magyar fajtákat. Komondor és a puli a legjobb társ. Eleink is így védtek, tereltek. És nem utolsó sorban Magyar portát őrizzen Magyar kutya.
2010. febr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
rottweiler
2011. ápr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
PULI ! annál hűségesebb kutyát nem tudok
2012. nov. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!