Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolhás lett a kutyám. Van...

Bolhás lett a kutyám. Van valami hatásos, de olcsó módszer, amivel kilehetne irtani őket?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 28. 10:41
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ha kertes házban laksz és van diófátok, szedj le zöld levelet, nyelestül. Mosd ki kutyus pokrócát és a kosarát is. A kosár aljába rakd a dióleveleket, a pokróc alá.

Nagy adag diólevelet vágj össze, főzz belőle erős teát. Szivaccsal kend rá a kutyusra, vagy, ha kistestű, öntsd lavórba és tedd bele egy kicsit "ázni", majd jó alaposan fürdesd meg.

A diólevél főzete spricnis flakonba téve fújikálni is jó, a tarkójára, nyakára, olyan területekre, ahonnan nem tudja lenyalogatni. (Nem tudom, ártana-e neki, nem hiszem, de én nem kockáztattam)

Nálunk bevált, szerintem Nektek is be fog :)

2013. júl. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!