Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporítónál jártunk. Mit tegyek?

Szaporítónál jártunk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A helyzet a következő; szombaton párommal vásárolni indultunk a szomszéd városba.Majd felhívta az egyik munkatársa a páromat,hogy ugorjunk be hozzá,mert vannak kiskutyái,nézzük meg őket.(Abban a városban laki)

Tudtam,hogy kutyákkal foglalkozik,mesélte már a párom,de azt nem tudtam,hogy szaporít.

Szóval megérkeztünk,ahogy bementünk az udvarra egy nagyon kistestű griffon jellegű kutyus rohant elénk.Majd a kert végébe vitt minket és egy viszonylag nagy kennelben volt egy állítólag törzskönyves óriás schnauzer illetve egy fekete német juhász jellegű keverék,valamint 5db 5hetes kiskutya.

Nem tudom,hogy a szuka valóban tk-s-e és a fedeztetés is állítólag egy szűrt,tk-s kannal történt.

Viszont a kölyköket 6 hetesen lehet vinni,aki hamarabb akarja,az viheti 5 hetesen is.Én ekkor nem bírtam tovább,muszáj volt beleszólnom,hogy a törvény 8 hetes kort ír elő...erre a párom munkatársa csak megvonta a vállát,hogy a vevők nem akarnak várni addig.Akkor rátértem a szocializáció fontosságára,mire közölte,hogy nem az anyakutya szocializál,hanem majd az emberek.Mondom lol.A kennel az ki volt takarítva,de ennek ellenére rettentő büdös volt.Miután láttam,hogy reménytelen a dolog,mondtam páromnak,hogy menjünk,mert nem akarok balhét.

A párommal a kedves szaporító munkatárs nagyon jóba van.A kutyával rendszeresen jár suliba és agilityznek versenyszerűen,de ez akkor is borzalmas.Minden évben vannak kölykök. 15ezer Ft-ért lehet vinni.1 oltással.

A párom nem akarja,hogy bármit is tegyek/tegyünk (már ha lehet)mert a munkatársa,meg hogy nagyon jóba vannak.


Én megértem a páromat,hogy nem akar balhét,de ez a fazon rengeteg almot hoz le és undorító módon csinálja :S

Mit tegyek?


2013. ápr. 28. 11:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
44%
Ez egy mocskos szaporító!!!Egy rendes tenyésztő nézi a szülei idegrendszerét betegségekre szűri őket.Ad tk-t a kutyákhoz garanciát stb....egy rendes tenyésztő "Van kennelnév, tenyésztési engedély, a tenyésztett kutyák pedig szűrve vannak örökletes betegségekre...stb. A tenyészállatokat viszik kiállításokra, így nemesítva a fajtát. Évente egy, maximum két alom kiskutya van nála, de azt is csak akkor hozza le (a fedeztetés csak akkor történik meg), ha már előre van gazdájuk a kicsiknek. Felesleges almot soha nem hoznak le. "-csinálja.Egy szaporító pedig pároztat kutyákat osztán' minden papír nélkül van h oltások nélkül el adja a kutyákat.Ja és a tenyésztő legalább 8-hetes korban adja oda a kutyát előbb sosem.ezzel nem sok mindent lehet kezdeni.ha feljelntitek nem valószínű hogy juttok is valamire.
2013. ápr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ,teljesen tisztában vagyok vele,hogy szaporító,azzal is tisztában vagyok,hogy egy tenyésztő milyen munkát végez.Én a megoldásra szeretnék választ kapni...Lehet egyáltalán tenni valamit?

Vevőket mindig talál....és már jó pár éve csinálja ezt a "bérkiegészítést"..

2013. ápr. 28. 12:10
 3/30 anonim ***** válasza:
96%
NAV,Állatvédőrség,helyi jegyző.
2013. ápr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos nem sok mindent tudsz csinálni,annyit csak,hogy sem te sem az ismerőseid nem vásároltok tőle.Egyre több ilyen "bérkiegészítő",magát tenyésztőnek nevező szerencsétlen van,aki még büszke is magára.Kereslet van rájuk,és ezt sajna ki is használják,meg persze azt is,hogy jól tudják,hogy nem törvénytelen,"csak" etikátlan amit csinálnak!
2013. ápr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
72%
8 hetes kora előtt elválasztani a kölyköt az anyjától tudtommal törvénytelen már. Állatvédőrséghez fordulj szerintem.
2013. ápr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 sippara ***** válasza:
96%
A szaporítás miatt NAV, a korai elválasztás miatt állatvédőrség, ha a körülmények kimerítik az állatkínzás fogalmát (ki vannak kötve a kutyák, túl kicsi a kennel), jegyző.
2013. ápr. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
15%
Tény, hogy nem szép dolog oltások nélkül és 8 hét alatt eladni a kutyákat, de nagyon is tévhit, hogy akár a tenyésztőnél a szuka 8 hétig van a kölykökkel. Az én szukám amikor már hat hetesek a kiskutyái akkor menekül tőlük mert folyton cibálják, lakásban van és bármikor bemehet az elkerített részbe ahol a kicsik vannak, de 6 hét után le se szarja őket, a royal táptóé és a csirkemelltől annyi teje volt, hogy 6 hét után is spriccolt, ennek ellenére 7 hetes kiskutyákhoz már csak kényszerrel volt hajlandó bemenni. Ezt nagyon sokan állatkínznak nevezik a fenti kollégát és mindenki elítéli, de azokról senki se beszél, hogy Pesten pl hazaviszik a kis ölebet a panel lakásba és naponta 3x 10 percre leviszi pisilni és az egész életét 4 fal között éli le. Mert tudom vannak olyanok akik naponta több órát mozgatják de ez csak a panel lakó kutyatartók 10%-ra érvényes vagy max 20%-ra. a többi 80% aki ha jó idő van havonta kiviszi a szigetre vagy kirándul vele de az egéz napos mozgása átlagban nem több napi félóránál. ha ezt is figyelembe vesszük mint állatkínzást akkor szedjétek el ezektől is a kutyát és ezt is jelentsétek az állatvédőknek! Te meg kérdező foglalkozz a saját dolgoddal, más szemében a szálkát a magadéban a gerendát se látod.
2013. ápr. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
88%

De azért nyugodt szívvel eladod panellakónak is a kölyköt,ha fizet érte,nem? :)

Egyébként a törvény megalkotásánál nem a te kutyádat vették figyelembe.Nem azért kell 8 hetes koráig az anyjával lenni a kölyöknek,hogy az szoptassa,hanem a szocializáció miatt.Mondjuk ha tenyésztő vagy,ennyit illene tudnod.

2013. ápr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
14%
Szocializálni a gazdája tudja a kutyát. Vagy a tenyésztő, ha tovább maradnak nála a kölykök. Az anyakutya nem szocializál. Csak neveli őket a kutyák közötti viselkedésre, kommunikációra. Az alomtársak sem szocializálnak, hanem csak az együtt játszással tapasztalatokat szereznek a másik kutya reakciójairól.
2013. ápr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó: Akkor szerinted mit jelent a szocializáció kifejezés?

Wiki szerint: "Szocializáció az az interakciós folyamat, amelynek révén a személy viselkedése úgy módosul, hogy megfeleljen a csoport tagjai által vele szemben támasztott elvárásoknak."

2013. ápr. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!