Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporítónál jártunk. Mit tegyek?

Szaporítónál jártunk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A helyzet a következő; szombaton párommal vásárolni indultunk a szomszéd városba.Majd felhívta az egyik munkatársa a páromat,hogy ugorjunk be hozzá,mert vannak kiskutyái,nézzük meg őket.(Abban a városban laki)

Tudtam,hogy kutyákkal foglalkozik,mesélte már a párom,de azt nem tudtam,hogy szaporít.

Szóval megérkeztünk,ahogy bementünk az udvarra egy nagyon kistestű griffon jellegű kutyus rohant elénk.Majd a kert végébe vitt minket és egy viszonylag nagy kennelben volt egy állítólag törzskönyves óriás schnauzer illetve egy fekete német juhász jellegű keverék,valamint 5db 5hetes kiskutya.

Nem tudom,hogy a szuka valóban tk-s-e és a fedeztetés is állítólag egy szűrt,tk-s kannal történt.

Viszont a kölyköket 6 hetesen lehet vinni,aki hamarabb akarja,az viheti 5 hetesen is.Én ekkor nem bírtam tovább,muszáj volt beleszólnom,hogy a törvény 8 hetes kort ír elő...erre a párom munkatársa csak megvonta a vállát,hogy a vevők nem akarnak várni addig.Akkor rátértem a szocializáció fontosságára,mire közölte,hogy nem az anyakutya szocializál,hanem majd az emberek.Mondom lol.A kennel az ki volt takarítva,de ennek ellenére rettentő büdös volt.Miután láttam,hogy reménytelen a dolog,mondtam páromnak,hogy menjünk,mert nem akarok balhét.

A párommal a kedves szaporító munkatárs nagyon jóba van.A kutyával rendszeresen jár suliba és agilityznek versenyszerűen,de ez akkor is borzalmas.Minden évben vannak kölykök. 15ezer Ft-ért lehet vinni.1 oltással.

A párom nem akarja,hogy bármit is tegyek/tegyünk (már ha lehet)mert a munkatársa,meg hogy nagyon jóba vannak.


Én megértem a páromat,hogy nem akar balhét,de ez a fazon rengeteg almot hoz le és undorító módon csinálja :S

Mit tegyek?


2013. ápr. 28. 11:51
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
91%

Tehát ha "Csak neveli őket a kutyák közötti viselkedésre, kommunikációra." akkor azt hívjuk szocializációnak.

Mellesleg ha mindenki csak a saját dolgával foglalkozna, még ennél is több mocskos szaporító lenne, mert jelenleg őket bejelentés nélkül lehetetlen elkapni.

2013. ápr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
76%
Ha fel is jelentitek max. kap egy kis ejnye bejnyét és kész.tapasztalat.
2013. ápr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
35%
Kutyáknál a szocializáció az, hogy az emberrel való élet elvárásait megismerje.
2013. ápr. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

A kutyák szocializációja minden élőlény irányába értendő.Más kutyákkal,macskákkal vagy bármely olyan állatfajjal,amivel érintkezhet,normális és kiegyensúlyozott együttélés a szocializációs folyamat része.Tehát nem az ember szocializál 6 hetes kortól,hanem az anyakutya utasítja rendre az almon belül a kölyköket.Ilyenkor tanulják meg,hogyan kell behódolni,mikor van vége a játéknak és persze meddig lehet elmenni a játékban.

Aki annyira osztja az észt,hogy 6 hetesen már semmit nem csinálnak együtt a kutyák,az egy icipicit olvasson már utána.Vagy ha olvasni luxus,akkor kapcsolgassa a tévét,hátha megakad a szeme valami dokumentum filmen,ami a kutyákról,netalán a farkasokról szól.


Az értelmes válaszokat köszönöm,eszem ágába sincs vásárolni tőle,teljesen véletlen,hogy egyáltalán elmentünk hozzá,és láttam amit láttam.

Amennyiben bizonyítani nem tudom,mivel se képem,se hanganyagom,sem egyebem nincs róla,valamint a párom nyomatékosan kijelentette,hogy kizárólag név nélkül hajlandó bármit is tenni...így is van reális esély arra,hogy foglalkoznak az üggyel?

Esetleg a schnauzer fajtamentők tudnak tenni ellene?

Köszönöm a hasznos válaszokat!

2013. ápr. 28. 14:43
 15/30 A kérdező kommentje:

Az anyakutyáról találtam képet,viszont nekem lövésem sincs az óriás snacikhoz.A baloldali a "tk-s óriás schnauzer" a jobb oldali meg a keverék.


[link]


Vélemény?

Küllemre annak néz ki,aminek mondják?

2013. ápr. 28. 14:49
 16/30 anonim ***** válasza:
93%

Látni nem sokat lehet a képen.

A "keverék" meg lehet éppen nj is.

A "snaci szerű " meg torzonborz, nyíratlan. Bármi lehet ő is.

2013. ápr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

És az létezik,hogy fekete-cser színű kölykök legyenek?

(Persze "fajtatiszták")

2013. ápr. 28. 15:09
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt, csak fekete és bors színű van minden más szín egyenesen kizáró ok versenyen, tehát tenyésztésnél is. Ez bizony keverék lesz...
2013. ápr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha az nj-vel volt a párosítás, kőkemény keverékek lesznek.

Nagy valószínűséggel feketék.

2013. ápr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Azt mondta,hogy egy törzskönyves kannal fedeztette...Mondjuk fekete-cser kölykök lettek,meg elvileg az anyja is törzskönyves,szóval kamu az egész....már írtam egy szervezetnek,remélem tudnak segíteni.
2013. ápr. 28. 18:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!