Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám a kutyámat (7éve...

Hogy tudnám a kutyámat (7éve fél a víztől) vízhez szoktatni?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 28. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha ennyi ideje fél a víztől akkor szerintem ne erőltesd.
2013. ápr. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Keress egy sekély tavacskát, holtágat vagy ilyesmit, ami szép fokozatosan mélyül és nem túl hideg, és nem iszapos az alja. Cipőt le, nadrágot feltűrni, és nagy vidáman gázolj be a vízbe. Előbb csak bokáig, és vidáman hívogasd a kutyát, lássa, milyen jó. Ha bemegy, dicsérd meg és játssz vele egy nagyot (a parton). Legközelebb már kicsit beljebb is mehetsz.

Egy csomó kutya nem szereti a vizet, de ez nem jelenti, hogy fél tőle. Ha ténylegesen fél,akkor nehezebb dolgod van, és elég, ha megelégszel azzal, hogy a félelmét oldod, nem akarod feltétlen megszerettetni vele. Az én kutyám pl. jól úszik, ha én is bemegyek vele, de magától csak a part menti sekélyesben tapicskol.

2013. ápr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
7 eve???akkor nehezen tudod raszoktatni...probald meg nehanyszor ugy hogy vizes a kezed es rarakod a kutyadra es nezd meg hogy ugy fel-e tole???mert lehet hogy ahogy a viz folyik a csobol es a hangjatol ilyed meg
2013. ápr. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vedd a kezedbe, és menjetek be együtt. Fogd folyamatosan alulról, hogy biztonságban legyen, és csak szoktasd a víz érzetéhez.
2013. ápr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm bevitte a kezével alátámasztva a kutyát a vízbe . Eleinte kis időre, aztán egy re hosszabbra, ahogy érezte, ha lazult a kutya tartása. Következő lépés volt, hogy a hátulját engedte el pici időre. És így tovább. ma már a kutya vígan ugrál a vízbe . Meg kell próbálni.
2013. ápr. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jó, köszönöm szêpen a tanácsokat... Cipelni nem nagyon tudom.. Egy 7áves, kifejlett németjuhász én meg 14 éves lény vagyok.. Beborulnánk egy kicsit... XD
2013. ápr. 28. 15:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Na és nincs ember aki tudna segíteni. Nem kell azt a kutyát feltétlen karban becipelni, csak juttassátok be a vízbe, és fogjátok, ha bent van.
2013. ápr. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet kapni kutyának mentőmellényt. Azt már meg tudod tartani talán te is, és alá is teheted a kezedet, mert nem a teljes súlya lesz rajtad.
2013. ápr. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!