Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ananasszal tenyleg le lehet...

Ananasszal tenyleg le lehet szoktatni kutyamat hogy megegye az uruleket?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy ha ananaszt teszek az etelebe,rossz izuve valik a szeklete.Ez tenyleg bevalt?Es mi van akkor ha nem eszi meg az etelbol az ananaszt?ha a levet teszem bele az nem hatasos?Mert sehogysem tudom leszoktatni a kutyamat errol a rossz szokasrol.Az a helyzet hogy o 2 eves korul van es befogadtam,nem tudhatom hogy elozo gazdaja mit csinalt vele hogy felvette ezt a szokast,de a szakasava valt.Mikor a kornyekre jott szegenykem,valahonnan kidobtak,akkor lattam hogy eszi a kakajat es gondoltam mert ehes.Majd miutan befogadtam,csak ugyanugy eszi,mert megszokta.Es odafigyelek a taplalkozasara,tehat nem tapanyaghiany,meg vitaminhiany miatt csinalja.Megkap mindent a taplalekban,allatorvosi talaccsal allitottam ossze az etrendjet es vitaminkurakat is szoktunk tartani,szoval nem az az ok.Brutalis modszereket nem akarok alkalmazni,es a raszolas sem eredmenyes,pedig szotfogado kutya,csak egyedul ebben nem,egyszeruen nem erti miert nem szabad ezt.Egy idoben ahogy kakalt,fel is szedtem,igy meg tudtam akadalyozni,de egy ideje mas idoben kakal,mikor nem vagyok ott,es lattam is mar parszor hogy epp eszi,mire eszrevettem.Meg nem talalok kakat,igy tuti megette.Mit csinaljak?hatasos lesz az ananasz?Es lehet ettol baja hogy megeszi?egeszseges,oltott,feregtelenitett kutyus.De kaphat igy fertozest?
2011. dec. 9. 08:40
1 2
 1/18 Akiteki ***** válasza:

Szerintem ez egy városi legenda. Az én kutyáim szeretik az ananászt. Ha megeszi, akkor miért ne enné meg a kakában is?

Irtózatos rossz szokás, de idővel kinövik. Baja csak akkor lesz, ha férges kakát eszik. Féreghajtózd 3 havonta.

2011. dec. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem ez marhaság. Én akárhány kutyakiképzőt kérdeztem eddig, mind azt mondta, hogy az ürülékevésről (akár a sajátja, akár másé) nemigen lehet leszoktatni őket.
2011. dec. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Akkor kar is remenykednem...;-(
2011. dec. 9. 10:39
 4/18 anonim ***** válasza:
2011. dec. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hat akkor kinek bevalik,kinek nem,...ez baj...nem tudom akkor hogy csinaljam!
2011. dec. 9. 10:49
 6/18 anonim ***** válasza:
Próbáld adni neki a Deofill tablettát. Yukka kivonatból van és szagtalanít. Talán, ha nem annyira illatos a széklete, leszokik róla, hogy megegye.
2011. dec. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Próbáld ki ezt, hátha: [link]
2011. dec. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%
Egyébként meg, most esik le: sétáltatni kellene az a kutyát, akkor séta közben kakilna, összeszednéd, és máris nem enné meg.
2011. dec. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló ne mond hülyeséget:)

Naponta 2x (még jobb, ha 3x) kiviszed sétálni 10-20-30 percre, és szinte biztos, hogy kakilni fog. És akkor felszeded, kidobod, esélye sincs megenni.

Egy idő után hozzá fog szokni, hogy sétáltatod, és nem fog az udvaron kakilni.

2011. dec. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hat ezen mar tulvagyunk,...egy idoben be is valt,mert mindig akkor kakilt mikor setaltunk,naponta 2x szokott,igy 2x setaltunk,...de valahogy megvaltozott,mert hiaba viszem,jo sokaig setalunk,es nem kakil mar seta kozben,...mar csak otthon szokott,...azt is egy idoben minden nap ugyanazon idoben,igy konnyu volt,mert rogton fel tudtam szedni,...de mostmar igy sem,mert mar megint maskepp csinalja,es nem latom igy meg,...mar olyan mintha direkt csinalna,hogy meg tudja enni,...:-)tudom hogy hulyeseg!:-)
2011. dec. 9. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!