Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutyátok ivartalanításakor...

Szilvi & Argos kérdése:

Kan kutyátok ivartalanításakor voltak komplikációk, nehéz sebgyógyulás, stb?

Figyelt kérdés

Kutyámat múlt hétfőn ivartalanították, tehát holnap lesz pont két hete. A doki tucatszámra ivartalanít állatvédőknek, rutinos orvos. Herezacskót mindig fent szokta hagyni. Megkérdeztem, hogy vállalja-e a zacskó levágásával, mert hallottam, hogy gyakran begyűlik-begyullad, nehezen gyógyul. Azt mondta, hogy ha vállalom az esetleges tetanuszfertőzést, akkor úgyis csinálhatja, de a zacsi fent hagyásával sem szokott probléma lenni.

Altatás, műtét, ébredés tökéletes volt, se hányás, se bepisilés, se zavarodott sírás, SEMMI.

Kedden délután kezdett neki fájni, furcsán viselkedett a kutya, bedagadt a zacsi...kapott rimadylt kedden és szerdán is, a hét vége felé egyre csúnyább lett, de maga a seb szép volt. Aloe verával és betadinnal kezelgettem, tisztán tartottam a sebet és a zacskót is.

Ezen a héten a zacsi rohamos javulásnak indult, kb. a felére visszacsökkent már a mérete. Viszont a sebnél a varratok két oldalán az ép bőrnél 2-3 napja kis hólyag jelent meg, majd kifakadt és levedzett. Gallért természetesen állandóan viselt a kutya.

Ma délelőtt a szomszéd unszolására levettem, mert már a 13. napon akár a varratot is ki lehetne szedni...felszívódó varrat van benne.

Szóval pár percig hagytam gallér nélkül, nyalogatta, és egy helyen picit vérzett a seb, mintha kicsit szétnyílt volna...újra betadin és gallér.


Az állatvédők, akiknek a doki rendszeresen ivartalanít, azt mondják, hogy ők nem szoktak gallérozni, betadinozni, nem szokott gond lenni. Doki is ezt mondta.

Egyszerűen NEM ÉRTEM, miért ilyen lassú a gyógyulás...ezzel a módszerrel ismerősöm kutyája a műtét után két héttel már agility versenyen indult és semmi baja nem volt...


Ja, az első 1-2 napban vittem sétálni, aztán már nem akart...a kapu elé kivittem 2-3-szor dolgát végezni egy nap, körbe-körbe ügetett zavarodottan és nem volt hajlandó pisilni-kakilni, max. 1-szer pisilt-kakilt egész nap...e hét közepén már jónak tűnt, ismét sétáltunk, szaladgált kicsit, intézte dolgait rendesen...most este nem vittem ki már sétálni...holnap a saját dokinak megmutatom a kutyát.


Tehát a KÉRDÉSEM: Nektek is volt ilyen probléma ivartalanítás után? Pontosan mi volt a gond, mennyi idő alatt gyógyult, mivel kezelgettétek, mennyit-hogyan sétáltatok?


Köszönöm a válaszokat!



2013. ápr. 28. 19:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Egyes kutyáknak lehet más-más a regenerálódás minden elővigyázatosság ellenére.
2013. ápr. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nállunk semmi gond nem volt szerencsére, a műtét másnapján már az erdőben rohangált. Jobbulást nektek.
2013. ápr. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor ezt figyeld;

állatorvosnál dolgozom,megműtöttük a kutyámat.Sima ivartalanítás,csináltunk már milliót.

Műtét közben semmi probléma,műtét után ahogy hazaértem vele,behányt.Ez normális ugye az altatótól,de már éreztem hogy valami nem oké lesz.Reggel 9kor volt a műtét,este 5-re a zacsija 2 teniszlabda méretűre dagadt,majd a nemiszerve és az egész lágyéka bedagadt és véraláfutásos lett.Este 9-re elértem a dokinőmet,visszavittük ketten a rendelőbe.Még egy műtét...Felnyitottuk,szabályosan ömlött a vér mindenhonnan.Mi is úgy csináljuk,hogy a zacskó megmarad,csak a heréket távolítja el a doktornő.

Amikor a heréket eltávolítja az orvos,a vezetéket elköti és teljesen elszorítja,ami benne marad a kutyában.Ha rosszul van elszorítva,akkor szivároghat belőle a vér,és ez megtöltheti az üres zacskót és a hasa alját is.Viszont nálunk nem ez történt,tökéletes volt az elszorítás.

Egy icipici hajszálér pattant el az üres zacskóban,amiatt,hogy a drága kiskutyám felugrott a kanapéra frissen műtve.

Ezt senki nem tudta előre,mégis életmentő műtét lett a vége.Kitakarítottuk az egészet,újból összezártuk és azóta kutya baja.Gallért kb 10 percig viselt,mert őt abszolút nem érdekelte a seb.Soha nem nyalta.

Varratszedés 10 nap után volt,nem kértem felszívódósat,mert annak 3 hónap a felszívódási ideje és a kutya 3 hónapig érzi hogy van ott valami,ami lehetséges,hogy zavarja.Egyszerűbb így túl lenni rajta 10 nap alatt.

Szal kb 1 hétig pihizősebb volt,csak a kertben voltunk,8-9. napon volt egy rövid séta.Majd a varratszedés után minden ment a régi rendszer szerint.


Ezzel arra akartam kilyukadni,hogy az ilyen rutinműtétél is van 1000-ből 1 kutya,akit nagyon megvisel és nehezebben épül fel.

Ha nagyon aggódsz,akkor rendszeresen vidd vissza a dokihoz,vagy csak hívd fel,biztosan megnyugtat majd.Legyél sokat vele,érezze hogy rád számíthat :)))


Sok sikert :)

2013. ápr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudom, hogy egyedfüggő, hogy viselik a lábadozást...Tudtam, hogy benne van ez a pakliban, ismerősök is jártak így, ezért is akartam a zacsi-levágós verziót :)


3-as válaszoló: :O Ti aztán jól megjártátok :( Örülök, hogy jól végződött a dolog :)

Holnap elviszem a dokimhoz megnézetni...mert másik városban műtötték. Valszeg akkor mihamarabb kivetetem a varratokat, mert lehet, hogy az (is) zavarja...

2013. ápr. 28. 20:36
 5/15 zsuzsabazsa ***** válasza:

Az én kutyám is megszenvedte rendesen. Hihetetlen nagyra dagadt a here zacskója a műtét harmadnapjára. Rohantam vele egy másik dokihoz, de addigra már egy sipoly keletkezett és azon keresztül távozott el a savós folyadék.

A másik doki azért kifertőtlenítette a lukon keresztül és kapott antibiotikumot is.

Azóta meg ömlik a szőr a kutyából hiába van kikefélve.

Felborult a hormonrendszere.

2013. ápr. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Argos-nak szerencsére sipoly nem volt, csak dagadt zacsi...most beszéltem a doki feleségével telefonon, azt mondta, hogy a kis hólyagok lehetnek irritációk a varrat miatt, a vérzés meg attól lehetett, hogy nyalakodás közben meghúzhatott a kutya egy varratot.

Javasolta, hogy szedjük ki a varratot, mert az zavarja valszeg legjobban Argos-t.

Úgyhogy este megyünk a saját dokinkhoz kiszedni a varratokat

2013. ápr. 29. 12:14
 7/15 A kérdező kommentje:

Remélem, hogy a vedlést nem fogja erősíteni.

Teljesen normális a szőrhullása, nem szokott kimondottan vedleni...maximum erősebben hullajtja, de nem csomókban vedlik

2013. ápr. 29. 12:15
 8/15 zsuzsabazsa ***** válasza:

A műtétből mindenféle képen rendbe jön, ami a szőrhullást illeti azt a kutyája válogatja.

Az enyémnek sem csomókban jön, csak két kutyányi szőr jön belőle, de az azóta mindig.Kefélés ellenére is.

2013. ápr. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Bízom benne, hogy megússzuk ezt a mellékhatást :)
2013. ápr. 29. 13:36
 10/15 anonim ***** válasza:
Off topic: de miért most lett ivartalanítva Argos? Azt hittem azt akarod hogy ivaros maradjon.
2013. ápr. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!